Jump to content
Dogomania

Uwaga na bezpapierowe :(((((((


Tascha

Recommended Posts

Ogłoszenie na alegratce :
[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/14956139_dopuszcze_psa_rasy_basenji.html[/url]

dzwoniłam, państwo mają chłopaka z hod. Stellanova, pies nie ma wystaw,uprawnień hodowlanych, państwo chcą nim kryć, bo jak to pan raczył okreslic "niesforny bedzie jak suczki nie bedzie miał" :mad:
Wytumaczyłam panu iz jest to bzdura,a psem bez uprawnień kryc nie nalezy.Jelsi chce juz koniecznie kryć,to trzeba 3 wystawy zrobic.

Czy mozemy cos zrobic w tej kwestii? nie wiem jak była skonstruowana umowa sprzedazy,czy hodowca moze miec jakis wpływ na tych państwa......:crazyeye:

ja konstruuje umowy tak,aby w razie gdy ktos cos takiego sobie umysli-pies/suka natychmiast przeszedł na moja własnośc,czyli zostaje odebrany nabywcy bez zwrotu jakichkolwiek kosztów. Dodatkowo zasanawiam się,czy aby nie dopisac w umowie kar pienięznych za ewentualne używanie psa/suki bez papierów..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']Ogłoszenie na alegratce :
[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/14956139_dopuszcze_psa_rasy_basenji.html[/URL]

dzwoniłam, państwo mają chłopaka z hod. Stellanova, pies nie ma wystaw,uprawnień hodowlanych, państwo chcą nim kryć, bo jak to pan raczył okreslic "niesforny bedzie jak suczki nie bedzie miał" :mad:
Wytumaczyłam panu iz jest to bzdura,a psem bez uprawnień kryc nie nalezy.Jelsi chce juz koniecznie kryć,to trzeba 3 wystawy zrobic.

Czy mozemy cos zrobic w tej kwestii? nie wiem jak była skonstruowana umowa sprzedazy,czy hodowca moze miec jakis wpływ na tych państwa......:crazyeye:

ja konstruuje umowy tak,aby w razie gdy ktos cos takiego sobie umysli-pies/suka natychmiast przeszedł na moja własnośc,czyli zostaje odebrany nabywcy bez zwrotu jakichkolwiek kosztów. Dodatkowo zasanawiam się,czy aby nie dopisac w umowie kar pienięznych za ewentualne używanie psa/suki bez papierów..[/QUOTE]
Niewiele można zrobić.Co do umowy o której piszesz , to nie jest ona do wyegzekwowania.Pies jest własnością nowych właścicieli i nie masz już wpływu co postanowią.To tak jak sprzedasz mieszkanie ale po sprzedaży nie pozwolisz zrobić remontu. Raczej lepiej z ludźmi rozmawiać.
Na pewno nikt kto ma hodowlę nie pokryje swojej suki takim psem.Ale życie sobie i zawsze może się znaleźć suczka bez wystaw, która przyjedzie na randkę haha.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...