Jump to content
Dogomania

Shar-pei czekolada


matka_wilczyca

Recommended Posts

Chciałam spytać, czy ktoś nie wie jakiego koloru powinien mieć oczy i język, shar-pei maści czekoladowej? A, i jeszcze jedno, na stronie shrapeii, pisze, że maści tych psów mogą być takie takie i takie, między innymi : jeleniowa i jeleniowa czerwona. Zwiedziłam już kilkanaście wystaw z miom psiakiem i nie spotkałam shar-peia o tej maści, zazwyczaj widać tylko te: płowa, złota, ruda, czerwona, liliowa, błękitna, czekoladowa, sobolowa, kremowa, czarna i biała (chociaż jeszcze ładnego "czystego" białego sharpa nie widziałam...)

Link to comment
Share on other sites

Witaj. mam 6-letniego sh-a i wielu znajomych z sharpkami ale jako żywo o jeleniowej maści nie słyszałam, co do języka to preferowany jest stanowczo jagodowy lub jagodowo-różowy, chińskie oczka sa zazwyczaj czarne lub brązowe.

Maśc Tadzika nazywa się kokosowa

Link to comment
Share on other sites

Nasza mamuśka (matka młodych) jest też normalnie kokosowa, ale w papierach jest napisana maść czarna. Jedna ze szczeniąt jest maści czekoladowej, ma język taki smieszny, niby różowo-szary, ciężko to określić, a oczka też ma dziwne: jakby zielono-niebiesko-zlote, zależy jak sie patrzy (jakie swiatło), zazwyczaj jednak złote :) Czy to wada?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nie ma za co, on poprostu jest śliczny :)

Waiting, skąd masz ten opis z jakiejś książki/ gazety czy z www?

Surprise, nie wiem, czy to jest czekolada, chyba bardziej mahoń lub brąż, ale na tym zdjęciu kolorków nie widac, niestety.

Aha, nasza czekoladka urosła ma język... lawendowy a oczy ciemnozłote :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...