Jump to content
Dogomania

Polecane, sprawdzone hodowle jamników


gayka

Recommended Posts

Myślę , że potrzebny jest temat o znanych nam hodowlach, które polecamy.
Wiele razy spotkalam się z pytaniem gdzie kupić jakmnika, mam nadzieję, że ten temat będzie wskazówką dla szukających rasowych jamników.
Polecajcie dobre hodowle !

Ja zacznę oczywiście od Kalnu Ady Łowczyni ,czyli od ukochanych [B]krótkowłosych standardów [/B], skąd pochodzi moja Fuga i inne znane mi psy. Sporo juz pisałam o zasługach hodowcy , ale napiszę jeszcze raz - znawca jamników i wielki pasjonat. Hoduje psy piękne , ale co równie ważne , a nwet ważniejsze - psy o znakomitej psychice. Przygotowane do funkcjonowania wsród ludzi. Ja akurat mam sunię z chamionatem , ale kiedy szukałam psa dla siebie starałam się wybrać psa z określonymi cechami psychicznymi , bo przecież będziemy żyły pod jednym dachem przez wiele lat ! Udało mi się i dziś mam psa z moich marzeń ! Jest bardzo temperamentną jamniczką, ale jest bardzo grzeczna, bardzo karna , nie jest lękliwa, nie wpada w panikę, jest bardzo ciekawska, ale nie brawurowa. Jest taka jaki powinien być jamnik. O Fudze mogłabym jeszcze poemat napisać.
Jeśli szuksz jamnika krótkowłosego standardowego, zacznij od Klanu Ady Łowczyni .
To moje szczęście :
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/483/29e684dba9304ce5med.jpg[/IMG][/URL]

[B]Pamiętajcie także , że wielkośc jamnika ( standard, miniatura, królik) to nie tylko waga psa . ale też psychika. [/B]
Zbadajcie różnice zanim podejmiecie decyzję , porozmawiajcie z właścicielami i hodowcami.

Link to comment
Share on other sites

No to lecę dalej , jamniki długowłose standardowe . Jedna hodowla moim zdaniem zdecydowanie się wyróżnia , przede wszystkim podejściem do psychicznych cech jamników oraz sposobem wychowania szczeniaków. Nie spotkałam się dotąd z takim podejściem do maluchów , hodowczyni śledzi dokładnie i opisuje postępy i rozwój każdego szczeniaka, znakomicie zna charakter każdego , naparwdę , gdydby wszyscy tak hodowali psy....no ale to jest możliwe tylko w malutkich, domowych hodowlach u prawdziwych miłośników psów !
sami zobaczcie opsiy mauchów : [URL]http://www.vita-red.pl/[/URL]
Myslę, że te maluszki są znakomicie przygotowane na sptkanie z wielkim światem . Gdybym dziś szukała psa nie zastanawiałabym się ani chwili :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Cudak']A jakie hodowle jamników króliczych polecasz? :)[/QUOTE]

żadnej, ponieważ uważam, że miniaturyzacja jamników doprowadziała do poważnej psychicznej degeneracji rasy ! Wszytstkie problemy behawioralne jakie spotkałam u jamników dotyczą miniatur i królików . które od kilku lat są w ogromnych ilościach produkowane przez hodoców nastawionych wyłącznie na zyski :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...