Jump to content
Dogomania

Czy choroba serca u psa moze byc wyleczalna ??


LeNa88

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dieta kardiologiczna to specjalna karma która ma składniki wspomagające pracę serca.O ilę się nie mylę taka karma ma mało soli, obniżony sód i taurynę. Są bodajże 4 karmy kardiologiczne
-royal canin early cardiac
-hills k/d
-hills h/d
-trovet
Ja mam obecnie hills k/d i polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']a co się zmieniło?Z przejściu z hillsa na rc?[/QUOTE]
nie było gorszych dni a jak był na hilsie to 2 razy go ratowałam (był taki słaby ze nie mógł siusiu zrobić)
a teraz unarmowało sie i leki plus RC cardiac i pies wygląda jak był zdrowy :) i to najważniejsze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']A zapytam sie inaczej ...Co je psiak suche ,gotowane ????[/QUOTE]
Właściwie to on się zrobił ostatnio strasznym żarłokiem:) ale je głównie suchą karmę...taką zwykłą Purinę dla seniora...nie wiedziałam że są jakieś specjalne karmy dla staruszków z chorym sercem:( mój weterynarz na ten temat milczy. Ale dziękuję za rady teraz już wiem że muszę mu zmienić karmę.Czy ją też można kupić w normalnym sklepie zoologicznym czy tylko u weterynarzy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiorek2929']Właściwie to on się zrobił ostatnio strasznym żarłokiem:) ale je głównie suchą karmę...taką zwykłą Purinę dla seniora...nie wiedziałam że są jakieś specjalne karmy dla staruszków z chorym sercem:( mój weterynarz na ten temat milczy. Ale dziękuję za rady teraz już wiem że muszę mu zmienić karmę.Czy ją też można kupić w normalnym sklepie zoologicznym czy tylko u weterynarzy?[/QUOTE]
diety weterynaryjne ma tylko weterynarz :)
w takiej zwykłej karmie bytówce jest za duzo soli ...
[url]http://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu/royal-canin-early-cardiac.1431.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam dogomaniacy:) nie odzywałam się wcześniej bo dopiero mojemu staruszkowi się trochę poprawiło...zaczął nawet szczekać:) martwi mnie tylko cena tego vetmedinu:( mój weterynarz bierze 3zł za jedną tabletkę a Misiu musi brać dwie dziennie.Jak na moje dochody to poprostu masakra:( nie wiecie może gdzie można dostać te tabletki taniej? martwię się bo kombinuję jak mogę aby mu je kupować, ale to zaczyna mnie przerastać i to teraz kiedy mu już lepiej:((:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiorek2929']Witam dogomaniacy:) nie odzywałam się wcześniej bo dopiero mojemu staruszkowi się trochę poprawiło...zaczął nawet szczekać:) martwi mnie tylko cena tego vetmedinu:( mój weterynarz bierze 3zł za jedną tabletkę a Misiu musi brać dwie dziennie.Jak na moje dochody to poprostu masakra:( nie wiecie może gdzie można dostać te tabletki taniej? martwię się bo kombinuję jak mogę aby mu je kupować, ale to zaczyna mnie przerastać i to teraz kiedy mu już lepiej:((:placz:[/QUOTE]
Niestety zamiennika vetmendinu nie ma :( co to ceny to nie jest to dużo ja kupowałam 4 zł za 1 tab...no ale koszty sa
najlepiej to jak sie ma układy i ma sie możliwosc kupienia op w hurtowni koszt 100 zł op

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam:) Dawno się nie odzywałam...ale to po prostu brak czasu:( Misiu na vetmedinie jest prawie jak nowo narodzony:) piszę "prawie" bo pojawił się inny problem...otóż już kilka razy zdarzyło mu się zrobić"siku" w domu...najpierw na fotel...chyba w nocy a potem na dywan...normalnie stoi i sika:/ to nie zbyt miłe zwłaszcza że jest tego dużo:( martwi mnie to bo jak tak dalej będzie to trzeba będzie pozbyć się dywanów i foteli z domu...nie wiem co robić:( można temu jakoś zaradzić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiorek2929']Witam:) Dawno się nie odzywałam...ale to po prostu brak czasu:( Misiu na vetmedinie jest prawie jak nowo narodzony:) piszę "prawie" bo pojawił się inny problem...otóż już kilka razy zdarzyło mu się zrobić"siku" w domu...najpierw na fotel...chyba w nocy a potem na dywan...normalnie stoi i sika:/ to nie zbyt miłe zwłaszcza że jest tego dużo:( martwi mnie to bo jak tak dalej będzie to trzeba będzie pozbyć się dywanów i foteli z domu...nie wiem co robić:( można temu jakoś zaradzić?[/QUOTE]
czy on bieże jakis diurykt np Furoksemidum lub Diuresin SR ?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiorek2929']Witaj. Nie, on tylko bierze vetmedin i co drugi dzień encorton.[/QUOTE]

hmmm a ma wieksze pragnienie ???
Bo Mój fafik bo Furoksemidum siusiał bardzo dużo (też zarzyło mu sie ze podczas snu się posiusiał) ale przy samym vetmendinie zauważyłam ze wiecej pije wody ...

A na co bierze Encorton ???i czy długo bierze juz ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']hmmm a ma wieksze pragnienie ???
Bo Mój fafik bo Furoksemidum siusiał bardzo dużo (też zarzyło mu sie ze podczas snu się posiusiał) ale przy samym vetmendinie zauważyłam ze wiecej pije wody ...

A na co bierze Encorton ???i czy długo bierze juz ?[/QUOTE]

Encorton bierze równo z vetmedinem...wet powiedział że musi to brać bo ogólnie prócz choroby serca ma jeszcze jakiegoś guza między wątrobą a żołądkiem ale inaczej tego nie wyjaśnił.Jak dla niego to dziw jeszcze że Miś żyje:( A poza tym wyjaśnił tylko tyle że musi brać to z vetmedinem...A co do pragnienia to owszem....dużo pije i dużo je ale z tym jedzeniem to pewnie po encortonie bo przecież to steryd:/Encorton brał na początku dwa razy dziennie i to końską dawkę teraz bierze tylko jedną co drugi dzień.Furosemid jeszcze brał na początku...i wtedy też dużo siusiał ale już go nie bierze bo wet powiedział że już nie ma takiej potrzeby...martwię się bo nie stać mnie już nawet na konsultację u innego weta...a zrobiłabym dla niego wszystko...dlatego szukam tu jakiejś rady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiorek2929']Encorton bierze równo z vetmedinem...wet powiedział że musi to brać bo ogólnie prócz choroby serca ma jeszcze jakiegoś guza między wątrobą a żołądkiem ale inaczej tego nie wyjaśnił.Jak dla niego to dziw jeszcze że Miś żyje:( A poza tym wyjaśnił tylko tyle że musi brać to z vetmedinem...A co do pragnienia to owszem....dużo pije i dużo je ale z tym jedzeniem to pewnie po encortonie bo przecież to steryd:/Encorton brał na początku dwa razy dziennie i to końską dawkę teraz bierze tylko jedną co drugi dzień.Furosemid jeszcze brał na początku...i wtedy też dużo siusiał ale już go nie bierze bo wet powiedział że już nie ma takiej potrzeby...martwię się bo nie stać mnie już nawet na konsultację u innego weta...a zrobiłabym dla niego wszystko...dlatego szukam tu jakiejś rady.[/QUOTE]
i masz odpowiedz jeżeli Misiu duzo pije to i siusia :) Po vetmendinie tak jak wyżej pisałam pies może mieć wieksze pragnienie (mój fafik miał) musiałam wtedy wychodzic czesciej dołozyłam dwa spacery w nocy tzn wypusiłam go żeby sie wysikał i do domu...A do do Guza to miał robione jakies badania np USG ...Encordon to steryd jest i na dłuższa mete to nie zadobre lekarsto jest :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']i masz odpowiedz jeżeli Misiu duzo pije to i siusia :) Po vetmendinie tak jak wyżej pisałam pies może mieć wieksze pragnienie (mój fafik miał) musiałam wtedy wychodzic czesciej dołozyłam dwa spacery w nocy tzn wypusiłam go żeby sie wysikał i do domu...A do do Guza to miał robione jakies badania np USG ...Encordon to steryd jest i na dłuższa mete to nie zadobre lekarsto jest :([/QUOTE]
To niestety wiem:( ale jak mu odstawiliśmy encorton to zaczynał znowu kaszleć mimo iż brał vetmedin.Miał usg i wet powiedział że to może być złośliwe a przy jego ogólnym stanie zdrowia on by tego już nie ruszał bo on może nie przeżyć już narkozy jakby doszło do jakiegoś zabiegu.Dopóki go nic nie boli to nie mamy tego ruszać.A jego na pewno nie boli...bo wcina za trzech i jest radosny jak szczeniak. Mam nadzieję że jeszcze długo tak zostanie:) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']dieta kardiologiczna to specjalna karma która ma składniki wspomagające pracę serca.O ilę się nie mylę taka karma ma mało soli, obniżony sód i taurynę. Są bodajże 4 karmy kardiologiczne
-royal canin early cardiac
-hills k/d
-hills h/d
-trovet
Ja mam obecnie hills k/d i polecam.[/QUOTE]


My pozeramy hillsika i mamy sie dobrze. Ostatnio dostalismy od weta probke nowego preparatu cardiovet z l-karnityna, tauryna, q10 i czyms tam jeszcze. Testujemy ale wcinany jest chetnie taki slodki jest jak cukierek:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='topielec']My pozeramy hillsika i mamy sie dobrze. Ostatnio dostalismy od weta probke nowego preparatu cardiovet z l-karnityna, tauryna, q10 i czyms tam jeszcze. Testujemy ale wcinany jest chetnie taki slodki jest jak cukierek:)[/QUOTE]
Też własnie myśle o tym preparacie dla Fafika czy rzeczywiscie jest tak dobry jak w ulotce pisze ??

Link to comment
Share on other sites

my też wcinamy hillsa.a ten preparat dodaje się do karmy?Może bym go dawała do gotowanego to był wgl. było super:Dacha.Co ile robicie badania?Ja robiłam ostatnie w połowie grudnia i teraz mamy iść w połowie marca na ECHO i EKG;)Bidula mały znowu będzie wysmarowane tym żelem i klamry będą mojemu maleństwu zakladać:-(Ale cóż-jest jak jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...