Jump to content
Dogomania

World Dog Show Poznań


Sebastian

Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakbym miała być szczera to byłam przekonana,ze będą Staffiki czy Bulliki czy wszystkie Asty ..oceniane przez arbitrów z kraju pochodzenia rasy , ba nawet hodowców ..na takiej wystawie :cool1: ..ale jak widac niezbadane są uroki .. ;)
Pomimo,ze ja nie powinnam narzekac (bo az grzech popełniłabym) to jednak za bardziej prestizowa pod kątem sędziego uwazam do dziś - EURO DOG SHOW - Tulln 2005 :cool3: ... ,pomimo,ze tam tez wzbudzały niektóre werdykty kontrowersje .. ;)
Wystawa jak wystawa ..za każdym razem podobnie,sa zadowoleni i nie zadowoleni ...wiadomo,ze ci którzy nie staneli na lokatach ..przewaznie będą niezadowoleni .. to NATURALNE i bardzo zrozumiałe ..
Ale nie zgodze sie z niektórymi "narzekajacymi" .. a zwłaszcza z tymi,których nawet nie było na wystawie :roll: ..ZE NIE BYŁO WARTO..[COLOR=red]było[/COLOR]..bodaj,aby POKAZAĆ swoje psy na Światowej Wystawie ,która w Polsce może byc za nastepnych 100 lat..
Z takim załozeniem jechałam na nią (nie emocjonowałam się) i dlatego tym milszym jest fakt...,ze naprawdę było warto (mimo,ze chciałam innych sędziów w ringu) analizujac juz po... :razz:

W klasie młodziezy w suczkach na pewno moja faworytka była suczka z lokaty II :
[IMG]http://www.gb-f.de/03/ausstellung/2006/dortmund06/4837_1.jpg[/IMG]

[B]QUEBRA POTE Daffodil Yellow[/B] - ta suczka juz po zw.w Dortmundzie przykuła mą uwagę ..

Uważam,ze p.sędzina ..bardzo solidnie przykładała sie do pracy :

[IMG]http://img352.imageshack.us/img352/2484/poznan0wm4bx8.jpg[/IMG]

..a z obserwacji (ile dałam rady) wnioskuję ,ze patrzyła na RUCH i zachowane proporcje..(jezeli sie mylę ..to prosze o sprostowanie ) ..
Szczerze powiedziawszy to byłam pewna,ze suczki z Polski w ogóle nie zostana wziete pod uwagę .. z wiadomych powodów .. więc tym milej,ze sędzina jednak cos polskiego ustawiła na lokatach ,a jeszcze milej jak wspomniała porterin ,ze nie miała juz wczesniej WYBRANYCH na lokaty..

Sędzia D.Skok .. zwracał uwage na to ..na co wiedziałam,ze bedzie zwracał :cool3: ..obserwujac jego prace kilka razy w ringu Amstaffów ...
Ale akurat Peter Pan był jednym z moich faworytów.. ;) z klasy otwartej ...
[IMG]http://img293.imageshack.us/img293/3893/pict5586zv5.jpg[/IMG]
[IMG]http://img293.imageshack.us/img293/1949/pict5588ou0.jpg[/IMG]

;) ;)

[B]Nelly[/B] ..było bardzo miło Cię poznać i cieszę się,ze mimo takiego zgiełku i bieganiny ... posmakowałam PRZEPYSZNYCH SERÓW (rózne rodzaje Świetne !!!! ) ,a winko było tak jak jest powiedziane FRANCUSKIE to BARDZO DOBRE ..bardzo dziekuję ja i cała moja ekipa .. za spotkanie ..

[I][B]ŻAŁUJCIE CI KTÓRZY NIE POSMAKOWALI..!!!!!!!!!!![/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam to, co napisała Kasia i siedze sobię i myślę.

Myślę, że ja po prostu myślę innymi kategoriami :lol:

Dla mnie dużo większym świętem byl na przykład Joe Mallen. Albo Nowa Ruda w ubiegłym roku - Bulliada. Nie ma dla mnie znaczenia ranga wystawy, nawet 3 loakata na europejskiej mojej suki w tym roku nie zrobiła na mnie wrażenia, a mogłaby, dla mnie warto było pojechac na taką wystawę, na której moje psy sędziował ktoś kto był tego wart, niezależnie od rezultatu, a wartośc tę mierzę tym jak sędziował. Może być z Chin, Hondurasu lub Japonii, byleby wiedział co robi na ringu i byleby interesował go tylko pies.
Decyzję o niewystawianiu psów na tej wystawie, podjęłam rok temu z hakiem i nie żałuję.

Mogłabym ciągnąć ze sobą Miśka, ale nie mam zamiaru męczyć psa, to jest zwierz upierdliwy w podróży, niezamykalny, musiałabym przesiedzieć z nim cały dzień gdzieś w kącie, żeby wystawić go w dobrej kondycji, ale nawet gdybym go zgłosiła, to i tak bym go nie wystawiła bo ma piękny łysy plac na szyi - zapalenie skóry. I po co? Żeby dotykał go ktoś, kto nawet nigdy w życiu o nim nie słyszał? To nie jest jakiś anonimowy pies i jeżeli będzie się żegnał z ringiem to na pewno u sędziego, który go zna, nieważne gdzie, może być w Pcimiu Dolnym :lol: . A to, że ewentualnie reszta świata by go zobaczyła nie jest mi do niczego potrzebne.

Poza tym mnie śmieszy właśnie to, co widzę na wystawach, zbieranie jakiś tytułów, kolekcjonowanie championatów, po co to komu? Czy jakiemuś psu przybędzie urody bo na przykład zakwalifikował sie na Crufta? Zdaję sobie sprawę, że to może wzbudzać kontrowersje, i pewnie wiele osób pomysli, że jestem conajmniej zarozumiała :lol: ,ale ja po prostu mam swój ideał i to ten ideał jest moim Zwycięzcą Świata, Interchampionem, Championem 10 krajów i co tam sobie jeszcze ktoś zażyczy. I rzucanie w moją stronę argumentami, że ten pies jest Championem czegoś tam, nie robi na mnie wrażenia. Moim ideałem nie jest żaden pies istniejący naprawdę i nie jest nim żaden mój pies. Czasami mi się zdarza otrzeć o ten mój ideał, ma go trochę Misiek, ma go trochę Carbo, prawie każdy mój pies ma jakiś kawałek tego ideału, wiadomo, ideał jest nieosiągalny, no i o to chodzi, gdybym go osiągnęła, to co miałabym robić dalej? :lol:

Nigdy tego nie robię, bo mam zasadę nie siać zamętu, tak jak to potrafią robić niektórzy, czasami długoletni hodowcy, ale wypowiem z siebie MOJE zdanie na temat Zwycięzcy Świata - nie robi na mnie żadnego wrażenia. Nic mu nie przybyło dzieki temu tytułowi. Ewentualnie mogła wzrosnąć cena za krycie nim. Ale był na tej wystawie najlepszy:lol: Pytanie - Czy to znaczy dobry :roll: ? Dla mnie niewystarczająco dobry.

Już teraz wiecie dlaczego zwyczajnie nie moge zostać sędzią? Bo wszyscy by mnie znienawidzili :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Na zakończenie dodam jeszcze, że to wszystko chyba przez Miśka :lol: :lol: :lol: Gdyby nie on, miałabym pewnie podejście do tematu takie jak 99% narodu :cool3: Życzę każdemu z Was mieć przynajmniej raz w życiu takiego psa, któremu nie są potrzebne wystawy i sędziowie, bo wystawa jest zawsze tam gdzie on, a nie tam gdzie taśma ringowa.

Link to comment
Share on other sites

Każdy ma jakiś własny sposób myślenia, co innego ma znaczenie, podobaja się rożne typy psów i to jest fajne. Ważne, żeby to uszanować. Nikt też nie ma patentu na rasę ani wyłączności. I tak też powinno być. I to właśnie rasę wzbogaca. Bo dokąd byśmy dążyli, gdybyśmy mieli ten sam cel i już go osiągneli?
Jestem rozczarowana tym, że sunie oceniała polska sędzina. Światówka to wystawa wyjatkowa i taka powinna być pod każdym względem.
Wszyscy chyba z tego grona przede wszystkim stawiamy stafiki jako psy i przyjaciół. Ze stafiorami nie da sie inaczej :p Wystawy są tylko dodatkiem do ich wspaniałości :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[B]porterin napisała:[/B]
[quote]Dla mnie dużo większym świętem byl na przykład Joe Mallen. Albo Nowa Ruda w ubiegłym roku - Bulliada. Nie ma dla mnie znaczenia ranga wystawy, nawet 3 loakata na europejskiej mojej suki w tym roku nie zrobiła na mnie wrażenia, a mogłaby, dla mnie warto było pojechac na taką wystawę, na której moje psy sędziował ktoś kto był tego wart, niezależnie od rezultatu, a wartośc tę mierzę tym jak sędziował. Może być z Chin, Hondurasu lub Japonii, byleby wiedział co robi na ringu i byleby interesował go tylko pies.
Decyzję o niewystawianiu psów na tej wystawie, podjęłam rok temu z hakiem i nie żałuję.

Mogłabym ciągnąć ze sobą Miśka, ale nie mam zamiaru męczyć psa, to jest zwierz upierdliwy w podróży, niezamykalny, musiałabym przesiedzieć z nim cały dzień gdzieś w kącie, żeby wystawić go w dobrej kondycji, ale nawet gdybym go zgłosiła, to i tak bym go nie wystawiła bo ma piękny łysy plac na szyi - zapalenie skóry. I po co? Żeby dotykał go ktoś, kto nawet nigdy w życiu o nim nie słyszał? To nie jest jakiś anonimowy pies i jeżeli będzie się żegnał z ringiem to na pewno u sędziego, który go zna, nieważne gdzie, może być w Pcimiu Dolnym :lol: . A to, że ewentualnie reszta świata by go zobaczyła nie jest mi do niczego potrzebne.

Poza tym mnie śmieszy właśnie to, co widzę na wystawach, zbieranie jakiś tytułów, kolekcjonowanie championatów, po co to komu? Czy jakiemuś psu przybędzie urody bo na przykład zakwalifikował sie na Crufta? Zdaję sobie sprawę, że to może wzbudzać kontrowersje, i pewnie wiele osób pomysli, że jestem conajmniej zarozumiała :lol: ,ale ja po prostu mam swój ideał i to ten ideał jest moim Zwycięzcą Świata, Interchampionem, Championem 10 krajów i co tam sobie jeszcze ktoś zażyczy. I rzucanie w moją stronę argumentami, że ten pies jest Championem czegoś tam, nie robi na mnie wrażenia. Moim ideałem nie jest żaden pies istniejący naprawdę i nie jest nim żaden mój pies. Czasami mi się zdarza otrzeć o ten mój ideał, ma go trochę Misiek, ma go trochę Carbo, prawie każdy mój pies ma jakiś kawałek tego ideału, wiadomo, ideał jest nieosiągalny, no i o to chodzi, gdybym go osiągnęła, to co miałabym robić dalej? :lol:

Nigdy tego nie robię, bo mam zasadę nie siać zamętu, tak jak to potrafią robić niektórzy, czasami długoletni hodowcy, ale wypowiem z siebie MOJE zdanie na temat Zwycięzcy Świata - nie robi na mnie żadnego wrażenia. Nic mu nie przybyło dzieki temu tytułowi. Ewentualnie mogła wzrosnąć cena za krycie nim. Ale był na tej wystawie najlepszy:lol: Pytanie - Czy to znaczy dobry :roll: ? Dla mnie niewystarczająco dobry.[/quote]

Cena nie wzrosła ...a po tym tytule wygląda tak samo..jak na zdjęciach ,które dostałam pól roku temu :cool3: .. jedynie Sasza jest przeszczęśliwa :multi: :multi:

No tak kady ma [B]swoje i tylko swoje IDEE [/B]... kazdy jest na swój sposób indywidualistą .. i tak jak nie kazdy umie "wpaść między wrony i krakać jak i one" ... ot cały WORLD .. HUMAN WORLD ..!!!

Tytuły ,osiągnięcia,zwycięstwa,nominacje etc.etc. ..psu to "na budę" ..zgadza się .. ale ja sobie je cenię ,nie ze podnoszą prestiż moich psów ,szczeniąt po nich ,czy czegokolwiek ( bo to nie o to biega w tym wszystkim ,ja doskonale wiem który mój pies ma to czy owo i co bym wymieniła ,a co zostawiła ... dlatego też CZEPIAM SIĘ SZCZEGÓŁÓW :eviltong: ) .. cenię sobie je za to,ze nikt mi ich za darmo nie rozdał :shake: ,ze kolekcjonuje je dzięki swojej CIĘŻKIEJ PRACY i ogromnego wkładu finansowego,czasowego itp.
Na wystawy jeżdze bo nie potrafiłabym ..nie jeżdzić ,bakcyla połuknęłam ok.15-go roku zycia i obecnie to juz chyba "choroba" .. Choroba ,która traktuje ja osobiście jak HOBBY ..pierońsko drogie ,ale Hobby,a jak się zacznie jakiś tytuł,to żal go nie zamknąć .. jak jest taka mozliwośc,bo nie zawsze jest..
Co mam z tego ...mam SATYSFAKCJĘ .. i potwierdzenie swojego wyboru .. pomimo,ze nie sugeruję się opiniami innych (a tym bardziej nie hodowców) ..to i tak jest to takim moim uwieńczeniem WYBORU i PRACY ..

Skoro wymieniane tytuły nie sa ważne ..dlaczego jak dostałas 1 cwc dazyłas aby dostac kolejne i zamknąć tytuł ,po co za pól roku znowu zgłaszać i próbowac nadal sił ?! ..czy nie cieszyło Cię ,jak DYPLOM zawitał w Twojej skrzynce(nie uwierze ,ze usmiech sie nie pojawił - w innym przypadku wyrzuciłabyś do kosza i jeszcze zaskarzyła pocztę,ze mieli czelnośc takie cos do skrzynki Ci włozyc,czy do ręki..:lol: :lol: :mad: ;) ) ,również w miotach planowanych wpisujemy owe tytuły (Dorotko Ty również ;) )...po co w takim razie ..przeciez mozna napisac bez "przyrostków" .. bez rzeczywistych imion ot zwyczajnie :
BAMBER i KARINKA ..będa mieć dzieci :evil_lol: :evil_lol: ...
No przeciez jak wybiore kawalera do którejs mojej panny .. a on ma tam jakies przyrostki przed nazwa ..toz nie moja w tym wina,ze tak jest..:roll:

Kwalifikacje na Najabardziej Presiżowa Wystawę w Europie ... zgadza sie nic sie nie zmieniło w psach przez to .. nadal maja te same niedociągniecia jak i zalety ..!!!! Ale ja , ja jestem DUMNA ,ze "dostałam takie zaproszenie" ,które raz jeszcze zaznaczę - zawdzęczam swojej CIĘZKIEJ PRACY ... nieprzespanych nocy , nerwów ,czasu ,nakładu finansowego i serca..to wszystko wkłada się ... wkłada sie po to,aby pozniej MÓC powiedzieć komuś ,jak zapyta: I jak poszło..??? - ..MAM KWALIFIKACJE NA CRUFTS - ..mimo,ze nie skorzystam,ale mam i na pewno to mobilizuje mnie do dalszej pracy... i to ja mam dzięki "moim i tyko moim doskonałościom" .. raz jeszcze to nic innego jak - UKORONOWANIE ..

[B]Ideały[/B] ..takowych nie ma .. wiec trzeba wybierac,nagradzac ,chwalić te które są bardzo do tych ideałow zblizone .. ...
A to moje i tylko moje prawie ideały :evil_lol: ;) :
[IMG]http://img455.imageshack.us/img455/534/pict5560yz4.jpg[/IMG]
[IMG]http://img112.imageshack.us/img112/1276/pa289843vz2.jpg[/IMG]



[B]A Moje MOTTO[/B] [COLOR=darkred]..: jeżdze na wystawy ,bo bardzo lubię i traktuję jak HOBBY :cool1: [/COLOR]

[COLOR=darkred]A PSY lubię mieć w kondycji ,żwawe,wesołe z temperamentem ..ich charakter jest dla mnie wazny .. absolutnie nie sa samymi .. "kanapowcami" ..chyba,ze sytuacja tego wymaga :lol: :lol:[/COLOR]

Nie wiem czy powiedziałam wszystko tak jak chciałam,ale co tam....

:loveu: :loveu:

Ps.Do sędziowania tez mi nie spieszno ,mimo ze na mnie naciska wiele osób..

Link to comment
Share on other sites

:lol: Robię to, bo inaczej się nie da :lol: :lol: :lol: Ale dzięki za przypomnienie - od wystawy w Zielonej w zeszłym roku wysyłam papierek do Warszawy, bo moje suka skończyła tam championat :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: , może teraz w końcu go wyślę. I jeszcze mam dwie, ktore nie skonczyły championatu - chyba wypadałby je też skończyć.

We mnie po prostu nie ma żadnej potrzeby tego typu rywalizacji, czy jak to nazwać, nie podnieca mnie to po prostu :lol: :lol: , czasami tylko się wkurzę jak mi ktoś jakies bzdury powypisuje w opisie.
Wystawy wybieram i kieruję sie głównie sędzią, jest takich kilku u których zawsze mam szansę, ale zdecydowanie wolę przerżnąć z kretesem byleby sprawiedliwie.
Jeszcze jedno zdanie o moim ukochanym psie - zakończył swoją karierę w zeszłym roku u pani Magdaleny Kozłowskiej, sędziny, którą darzę wielkim szacunkiem i był to pierwszy raz kiedy Victory był u niej pierwszy.:lol: :lol:

Ja też doskonale znam wady moich psów i mimo, ze mam takie dość dziwne podejście do tematu nie umniejszam niczyich zasług i sukcesów, każdy ma jakąś swoją historię, ja na przykład mam taką...

Nigdy też nie będę sie upierać, że akurat ja mam rację, bo nieraz twierdzę, że każdy ma po prostu swoją rację, swój pomysł na hodowlę i swoje cele. Denerwuje mnie zawsze gdy ktoś krytykuje jakiegoś psa, krytykuje hodowlę, jakie mamy prawo żeby to robić? Moim zdaniem żadnego. Dlatego tylko prywatnie mówię co myslę o jakimś psie, czasami ludzie sie na mnie obrażają, że nie chcę tego robić - moi bliscy znajomi nawet. Hodowlę można ocenić po śmierci właściciela dopiero, no chyba, że nie ma w niej żadnej myśli przewodniej. To jest proces i nigdy nie wiadomo, który moment w tym procesie właśnie oglądamy.

I to mnie zdecydowanie bardziej podnieca w kynologii :lol:

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Idąc tym tropem na co psu wystawy tytuły i ten cały marketingowy zgiełk dochodzi sie do miejsca takiego: ja wiem jakie wady i zalety ma mój pies tytuły mu nie potrzebne i ocenianie innych jade zeby tylko zrobic hodowlanki i tyle. A wystawy maja rózny wymiar pokazujac psa pokazuje sie genralnie swoja prace, na wystawach mozna wypatrzec reprodduktora lub zobaczyc swój typ satffika i wybrac go,ludzie którzy maja dokonac zakupu czesto ogladaja psy na wystawach. Poza tym majac nawet superowego psa tylko w domu i własnym ogrodzie nic nie wniesie on do hodowli. dzisiejsza hodowla psów rasowych to nie tylko wysatwy to równiez promocja, reklamy, strony w necie, prezentacje na forach itd. W USA na promocje i rozreklamowanie psów z czołówki top ten rasy kosztuje tyle ze mozna by bylo sobie dom i samochód kupic. Dzisiejsza polityka hodowlana jest dosc krzykliwa, kazdy mówi ze ma to tamto taki a to taki import czy tytuł to wszytko jest promocja, przyciaganie kupców na szczenieta, na krycia.Czy psom przybedzie urody przez to raczej nie, czy mi sie to podoba raczej nie bardzo,ale tak juz jest, w swiat kynologi weszły prawa wolnego rynku, jezeli o tobie nie mówia to nie istniejesz.
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Wiecie dlaczego wystawy są świetna sprawą? Bo jest to JEDYNE MIEJSCE I CZAS NA SPOTKANIE TAKICH SAMYCH ŚWIRÓW NA PUNKCIE PSÓW :evil_lol:
Nigdzie wcześniej i nigdy później w takim rozmiarze.
I nikt tam się nie dziwi, jak można rozmawiać o psach 10 godzin... ;)
Moja sucza jak widzi ringówkę i torbę wyjazdową, cieszy się jak norka, wariuje, skrzeczy i nie może zasnąć z emocji. Całą noc pilnuje plecaka. Można inaczej.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
od wystawy w Zielonej w zeszłym roku wysyłam papierek do Warszawy, bo moje suka skończyła tam championat :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ,
[/QUOTE]

- no widzisz .do czegos sie przydałam :evil_lol: :evil_lol: .. Mój Rapid zamknął tytuł Ch.Słowacji w lipcu 2005 ..do dnia dzisiejszego.. nie odebrałam DYPLOMU .. :cool3: :cool3: ..

[QUOTE]
Wiecie dlaczego wystawy są świetna sprawą? Bo jest to JEDYNE MIEJSCE I CZAS NA SPOTKANIE TAKICH SAMYCH ŚWIRÓW NA PUNKCIE PSÓW :evil_lol:
Nigdzie wcześniej i nigdy później w takim rozmiarze.
I nikt tam się nie dziwi, jak można rozmawiać o psach 10 godzin... ;-)
Moja sucza jak widzi ringówkę i torbę wyjazdową, cieszy się jak norka, wariuje, skrzeczy i nie może zasnąć z emocji. Całą noc pilnuje plecaka. Można inaczej.
[/QUOTE]

- podobnie jest z moimi ... do WC nie moge wyjść w nocy bo wszystko na równych nogach :mad: :mad: ... dokładnie TAK JAK MARTA napisała .. :cool3: :cool3:

[QUOTE]
A wystawy maja rózny wymiar pokazujac psa pokazuje sie genralnie swoja prace, na wystawach mozna wypatrzec reprodduktora lub zobaczyc swój typ satffika i wybrac go,ludzie którzy maja dokonac zakupu czesto ogladaja psy na wystawach.
[/QUOTE]

- i z tym tez sie mocno zgadzam.. ;)

Link to comment
Share on other sites

ti teraz ja laik tak wystawy są super (chociaż ostatnio wstydzial się za sędziowanie w Toruniu ...) :oops:
dzięki temu poznałam kila wspanialcyh stafikarzy, ;) zakochała sie w raSie, bo nie miałam okazji jej poznac na ulicy - na szczęscie nie jest modna ... na mądze sedziowanej wystawie moge zobaczyc psy ładne i piękne!! i nauczyc sie rozpoznawac TYCH NAJ NAJ...
Porterin bardzo cenię Twoje poglądy i wiedzę, ale takie obiektywne rozumowanie nie ce****e wszystkich ... A NAJCZęSCIEJ JEST RZADKIE i potrzeba lata doswiadczeń[B] itd ...[/B] popierając taką taktykę ludzie w "różowych iokularach" mówią "mój pies to ideał po co wogóle mam go wysatawiać" ... "albo wystawię u znajomych sędzów i zatuszuje wady na 3-4 wystawach i rozmnożę" ... i co to nam da mase przeciętniaków a to nie oto chodzi ... ja jeszcze nie wiem jak to zrobic ale wiem, że WY dąrzycie do doskonałości typu rasy ...

Link to comment
Share on other sites

No i własnie żeby nie znaleźć się w tej pierwszej grupie nigdy nie odważyłabym się powiedzieć, że jakiś mój pies jest idealny. Poza tym to nie jest żadna tragedia się do tego przyznać.

Nie ma psów bez wad, każdy jakieś wady ma, Zwycięzca Świata też, ale ja do końca życia zostanę już taka zboczona, że rzucam okiem na stawkę 20 kilku championów i widzę tylko jednego, który się wyróżnia. Tego szukam w psie - żeby zatrzymał mój wzrok, dopiero potem bawie sie w analizy co ma dobre, a co złe.

Tym psem był Timgold Prince of Spain - dopóki nie zaczął sie ruszać., Poza tym ja patrzę tylko na psy, nie uruchamiam takiego mechanizmu, że jest jakaś sława na ringu albo znane nazwisko.

Wolę psa, który przyciągnął mój wzrok i ma wady niż takiego, który po rozłożeniu na kawałki ma wszystko idealne, a w całości czegoś mu brakuje.

A moja Zwycięzczyni Świata stała na 4 lokacie, ale nie pamiętam w jakiej klasie :lol: :lol: i nie wiem nawet jak się nazywa :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

porterin napisala
[quote]Nie ma psów bez wad, każdy jakieś wady ma, Zwycięzca Świata też, ale ja do końca życia zostanę już taka zboczona, że rzucam okiem na stawkę 20 kilku championów i widzę tylko jednego, który się wyróżnia. Tego szukam w psie - żeby zatrzymał mój wzrok, dopiero potem bawie sie w analizy co ma dobre, a co złe.[/quote]
Dokladnie. Czuje sie jak juror w Idolu :evil_lol: , na widok psa ma byc ten dreszczyk ,ma mnie cos ruszyc.A jak takiego psa nie ma to wtedy wybiera sie ....hmmmmm...ze tak powiem mniejsze zlo. W tej chwili dla mnie pies nie musialby miec zadnych tytulow.Musialby miec to cos. W sumie hodujemy dla siebie i dla efektow. To bardziej ludzie potrzebuja tego magicznego CH przed nazwa psa. Ale bez wystaw nie mozna ocenic np. potomstwa reproduktora i kolko sie zamyka. Wolalabym zeby wiecej psow bylo wystawianych i zaluje ze akurat na swiatowke udalo sie sciagnac ich tak malo.

[quote] Tym psem był Timgold Prince of Spain - dopóki nie zaczął sie ruszać.[/quote] Moje najwieksze rozczarowanie tego roku. Zakoffana bylam w psie od wystawy w Dortmundzie.Wtedy nie wiedzialam co to za pies -wystarczylo ze zaczal sie ruszac. W tym roku bylo odwrotnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Tego własnie nie rozumie większość sędziów i dlatego tak cenię sobie kiedy sędziuje hodowca rasy, bo we wzorcu nie ma słowa o tym, że pies ma mieć wyraz, tam jest tylko napisane z czego ma się składać anatomicznie. I można z kawałków poskładać psa, który nie przypomina staffika :lol: przez przypadek :eviltong:

Nie wiem, patrzę na te psy od wielu lat i od dawna nic nie rzuciło mnie na kolana, niedługo zapomnę jak to ma wyglądać :lol: chyba trzeba pojechać gdzies dalej, może chociaż tam znajdzie się coś takiego.


Jeszcze jedno zdanko o przyznawaniu się do wad :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Jezeli jest na świecie chociaż jedna osoba, która może mieć satysfakcję z tego powodu, że mój pies ma wady, to mowiąc szczerze, czuję się jak właściciel Zwycięzcy Świata :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tomo']

My z WONDI :loveu: wylansowaliśmy się na [B]NAJGORSZA[/B] , bo 5 lokatę ( zeszliśmy ostatni) , lecz ocenę mamy doskonałą i opis wyśmienity dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni :loveu: :multi:
[/quote]

[quote name='alojzyna']
Fakt, pod tym wzgledem na ringu suczek było lepiej. Karty ocen były wypełniane podczas opisu psa. A potem sędzina brała do ręki cały plik teczek i dziękowała za udział tym wystawcom, których suczki nie zakwalifikowały się do ścisłej czwórki.

WSZYSTKIE SUCZKI, KTÓRE SCHODZIŁY Z RINGU MIAŁY ZATEM 5 MIEJSCE, bo przecież o kolejności wręczania teczek decydowała kolejność numerów na ringu.

GRATULUJĘ WSZYSKIM z 5 miejsca!!!
[/quote]

Przepraszam Państwa Olejarczyk za to, iż w swoim poście dałam odczuć, iż wątpię w 5 miejsce WONDI. Przyznaję, że swoje zwątpienie oparłam na obserwacji wybierania przez sędzinę finałowych czwórek z następnych klas, a zwłaszcza z klasy otwartej i championów, gdzie "zrzuty" z ringu następowały grupami a nie pojedynczo.

Faktem jest, że w klasie młodzieży suczek ocenianie było bardzo powolne (w tym czasie u psów schodziła już z ringu klasa pośrednia). Widocznie sędzina widząc to opóźnienie "przyspieszyła" w ten sposób w następnych klasach wybieranie.

I jeżeli sędzina zostawiła na koniec PIĘĆ suczek a tą piątą była [B]WONDI,[/B] która nie znalazła się później na lokacie, to [B]SZCZERZE GRATULUJĘ 5 MIEJSCA!!![/B]

Mam nadzieję, że tej sprawie zostało wszystko wyjaśnione i nie ma żadnych niedomówień.

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Comic Sans MS]aaa mam takie male pytanko: czy gdzies sa podane szczegolowe wyniki wystawy z wszystkich prezentownych ras?? kurde przegapilam cala wystawe a interesowalo mnie jeszcze kilka innych ras... :placz: i nie mam pojecia gdzie tego szukac ?? Moze ktos cosik wie??[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nela'][B][FONT=Comic Sans MS]aaa mam takie male pytanko: czy gdzies sa podane szczegolowe wyniki wystawy z wszystkich prezentownych ras?? kurde przegapilam cala wystawe a interesowalo mnie jeszcze kilka innych ras... :placz: i nie mam pojecia gdzie tego szukac ?? Moze ktos cosik wie??[/FONT][/B][/quote]
[url]http://www.worlddogshow2006.pl/wyniki_pl.php[/url]

Link to comment
Share on other sites

Rozwodzicie się dziewczyny obszernie nad wystawami ,nad sędziowaniem,nad ideałem zbliżonym do wzorca.A w tym wszystkim liczy się tylko głowa,na którą aktualnie jest w danym momencie moda.A to że zwierzątko porusza się jak Agata,która nogą zamiata,a na plecach nosi garba jak mały wielbłąd - to nic nie szkodzi ważna jest tylko głowa- w statyce wszystko się naciągnie.Jest niewielu sędziów,którzy patrzą na całość.A IDEAł - no cóz- nie istnieje i nigdy go nie będzie.To ludzie tworzą ideał pokierowany chwilową modą.Natomiast wzorzec rasy,każdy interpretuje jak chce. Resztę same sobie wydedukujcie. Ważne jest to że KOCHAMY swoje STAFFIORY,fafiki,staszki-czy jak tam wolicie,- a reszta poprostu się nie liczy.Wystawy są fajowe ,można się troszeczkę rozerwać .Podnoszą nieco poziom adrenaliny,która nam jest potrzebna.;););)

Link to comment
Share on other sites

Nela-szkoda że nie wiedziałam,gdzie zakotwiczyłaś z tymi pysznymi serami,wina nie pijam gdyż póżniej męczy mnie zgaga.Wolę JOHNNIE WALKERA,gdy będziesz się wybierać gdzieś na wystawę,to daj znać-coś zmontujemy.:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie zgodzę się, żeby na wyraz psa składała sie tylko głowa, wyraz to wszystko.
Timgold nie ma imponującej głowy na przykład, moim zdaniem :roll:
a głowa wybrańca jest jak dla mnie przegięta
za to głowa młodszego wybrańca gdzieś chyab jest:roll:
Więc jeśli sędzia kierował się akurat głową, to nie byl konsekwentny:roll:


Ale niestety to jest rasa głowy, to tak jakby powiedzieć, że u bull teriera głowa nie jest ważna. I kiedy głowy brak to na pewno nie ma też wyrazu.

Tak - własnie moda - to jest dokładnie to, co odrzuca mnie od wystaw, już gdzieś pisałam, na niebieskim chyba, Zwycięzca Świata, Zwycięzcą Świata, a rozum trzeba mieć własny.I jak sie traktuje temat powaznie to trzeba mysleć na conajmniej 10 lat do przodu i nie dawać się modzie, bo można skończyć nie wiadomo z czym.

Kiepska margaryna od tego, że ktoś ją reklamuje i nagradza, nie zrobi się dobra.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]VectraCytat:
Napisał(a) [B]Nela[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2446364#post2446364"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I][B][FONT=Comic Sans MS]aaa mam takie male pytanko: czy gdzies sa podane szczegolowe wyniki wystawy z wszystkich prezentownych ras?? kurde przegapilam cala wystawe a interesowalo mnie jeszcze kilka innych ras... :placz: i nie mam pojecia gdzie tego szukac ?? Moze ktos cosik wie??[/FONT][/B][/I]

[URL]http://www.worlddogshow2006.pl/wyniki_pl.php[/URL][/QUOTE]

[B][FONT=Comic Sans MS]Vectra dziekuje ci bardzo!! ale ja ta strone to juz na pamiec znam hihihi[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]Mi chodzi o szczegolowe wyniki : z kazdej klasy 3 lub 4 pierwsze lokaty, a nie sami zwyciescy !!! Moze w klubach poszczegolnych ras cos beda wiedziec*?? a moze jakbym zadzwonila do Poznania i grzecznie poprosila to mi powiedza?? co sadzicie??[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][QUOTE]
Dzisiaj 01:41hunNela-szkoda że nie wiedziałam,gdzie zakotwiczyłaś z tymi pysznymi serami,wina nie pijam gdyż póżniej męczy mnie zgaga.Wolę JOHNNIE WALKERA,gdy będziesz się wybierać gdzieś na wystawę,to daj znać-coś zmontujemy.:evil_lol::evil_lol:
[/QUOTE]
[B][FONT=Comic Sans MS][/FONT][/B]
[/FONT][FONT=Comic Sans MS][B]Hun no wiesz !! Ja niedosc ze mam Amstafa to sie wcisnelam z nim kolo ringow staffikow ( uwilebiam staszki tak na marginesie), bylysmy kolo ringu gdzie sedziowano Puppy i Junior !![/B][/FONT]
[B][FONT=Comic Sans MS]I nikt nas nie widzial !!!! :placz: :placz: :placz: :placz: :placz: :angryy: [/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]Szok , ale to Wasza strata !![/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]Jezeli chodzi o inna impreze to ja sie wybieram na wystawe do Opola w przyszlym roku, no ale cos czuje ze i tak znowu nikt do nikogo sie nie przyzna , heh tzn , wy sie miedzy soba znacie od X czasu ale do kogos "NOWEGO" to trzymacie dystans ---a ja jestem kompletnie zielona i nikogo nie znam :eviltong: :eviltong: z widzenia !!! :eviltong: :eviltong: :eviltong: [/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][/FONT][/B][/B]

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Comic Sans MS]PortErin - no mam nadzieje ze sie spotkamy, ale sama rozumiesz ze czlowiek sie moze zrazic po takim czyms !! :eviltong: Wszyscy mowili : tak super to ja tez itd itp.. i nic!![/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]No ale to nic ![/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktos ma szczegolowe wyniki Amstaffow?? bo z tego co widzialam to nawet na zielonym nie podali..chodzi mi o trzy pierwsze miejsca z kazdej klasy!!!![/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...