Jump to content
Dogomania

Jak zaimportować BC?


wzn

Recommended Posts

Witajcie

Szukam hodowli ze świata i chciałbym kupić BC. W skrócie dużym i rzecz jasna dużym uproszczeniu miałaby to być hm... najlepsza hodowla na świecie :)
Cena nie ma znaczenia, miejsce również o ile prawo tamtego państwa zezwala na wywóz zwiarząt. Może ktoś pomóc, podpowiedzieć jak takiej hodowli szukać?


pozdro
wzn

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na świecie?To szaleństwo szczerze mówiąc...Ale jeśli...No nie wiem,może coś znajdę.Ale w Polsce są też dobre hodowle.Aha,i zależy do czego ten pies będzie wykorzystany,bo jeżśli wystawy-to raczej Never never land,a jeśli pasterstwo-to Energizer.Tak myślę,nie wiem,bo nie mam bc.A jeśli do towarzystwa,to jedna uwaga-bc nie jest do towarzystwa(wyłącznie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='border collie']na świecie?To szaleństwo szczerze mówiąc...Ale jeśli...No nie wiem,może coś znajdę.Ale w Polsce są też dobre hodowle.Aha,i zależy do czego ten pies będzie wykorzystany,bo jeżśli wystawy-to raczej Never never land,a jeśli pasterstwo-to Energizer.Tak myślę,nie wiem,bo nie mam bc.A jeśli do towarzystwa,to jedna uwaga-bc nie jest do towarzystwa(wyłącznie)[/QUOTE]

proponuję się zastanowić nad taka sprawą: to że szukam Bordera choćby z Australii nie oznacza że nie mam Bordera z Polski... bardzo dziekuję za te cenne wskazówki co do naszych hodowli.,... ale wątek jest o czymś całkiem innym

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wzn']proponuję się zastanowić nad taka sprawą: to że szukam Bordera choćby z Australii nie oznacza że nie mam Bordera z Polski... bardzo dziekuję za te cenne wskazówki co do naszych hodowli.,... ale wątek jest o czymś całkiem innym[/QUOTE]

WZN - sport czy wystawy?

Link to comment
Share on other sites

nie znam sie na stawce bc w PL(nie wiem ile i czy wg jest jakis pies ze stanow), ale jezeli kupi sie psa z hodowli w stanach/nowej zelandii wystawiajacej psy (no bo rzeczywiscie niektore wg nie wystawiaja bo przeciez nie ma tam tego wymogu) to jest 99% szans ,ze trafi sie w typ. Nie ma tego co w PL ,ze zeby kupic psa pod wystawy trzeba posiedziec/poanalizowac rodowody itp.Teraz niestety jest moda na psy ciezsze/bardziej ofutrzone i wszyscy daza do takiego wygladu niemal w kazdej rasie :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']nie znam sie na stawce bc w PL(nie wiem ile i czy wg jest jakis pies ze stanow), ale jezeli kupi sie psa z hodowli w stanach/nowej zelandii wystawiajacej psy (no bo rzeczywiscie niektore wg nie wystawiaja bo przeciez nie ma tam tego wymogu) to jest 99% szans ,ze trafi sie w typ. Nie ma tego co w PL ,ze zeby kupic psa pod wystawy trzeba posiedziec/poanalizowac rodowody itp.Teraz niestety jest moda na psy ciezsze/bardziej ofutrzone i wszyscy daza do takiego wygladu niemal w kazdej rasie :/[/QUOTE]

Tak, to logiczne, że psy ciężkiej budowy i ofutrzone będa wygrywać, bardzo żadko się zdarza, ale jednak, ja byłam świadkiem zajęcia II miejsca przez psa workingowego, z hodowli, która psu nie wystawia, krótkowłosego, a na III miejscu był właśnie ofutrzony, ciężkiej budowy pies sprowadzony ze stanów. Ale w stanach też jest wiele hodowli na półgwizdka, więc nie należy się tym do końca kierować. Zresztą nie znam się na wystawach, ale z tego co wiem, sędzia przydomków nie widzi...

Link to comment
Share on other sites

sedzia nie musi widziec przydomkow zeby odroznic psa ze stanow. Niestety naprawde tak jest ,ze kazdy pies ze stanow wygrywa. Co prawda akurat bc nie wystawialam ,ale przez dluzszy czas zastanawialam sie nad kupnem bc wystawowego i niestety jest taka tendencja w wiekszosci ras jest taka tendencja (no moze w belgach czesto wygrywaja tez psy z belgii). Jak dla mnie wystawy sa bardzo dyskusyjna sprawa bo generalnie ocena sedziego jest bardzo subiektywna ;)

Link to comment
Share on other sites

Ekhem, czyli psa z Polski po rodzicach importowanych ze stanów też odróżni od tego ze stanów? Ten pies ma metkę "jestem ze stanów"? Są w stanach hodowle, które mają właśnie typowe, cięzkie showy, ale takie hodowle są też w PL, tak samo jak w stanach hoduje sie bc normalnej budowy - stwierdzenie pierwszy lepszy ze stanow jest mocno naciagane. To tak jak kupie sobie pierwszy lepszy samochod, byle zeby byl produkcji niemieckiej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']poogladaj sobie chociaz na zdjeciach psy ze stanow i porownaj z najlepszymi showami z polski :)[/QUOTE]

Tak, Stany mają swój typ, hodują szpice, nie bc, ale to nie znaczy, że w PL nikt takiego psa nie wyhoduje - chociażby po psach sprowadzonych. I w Stanach też znajdzie hodowle, które mają normalne bc.

Link to comment
Share on other sites

Paulix: XD ^^ z "pod reki" mi to wyjelas...:D Co do tematu watku to kazdy ma swoje doswiadczenia i spostrzezenia, z tego co ja znam psy ze stanow i europy to niestety najlepszy pies z pl nie dorasta do piet championom z usa. O najlepszych psach ze stanow to juz nie wspomne bo o takiej klasie to trudno nam nawet snic :)

Link to comment
Share on other sites

Nasze psy gdzieś tam w światówkach się pojawiają, ale wiadomo, że polska jest zacofana :P No i należy wziąć pod uwagę jeszcze jedno kryterium: przy ocenie należy usiąść, bo jak sędziemu czasem coś jebnie to można paść i nie powstać :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do udzielajacej sie tutaj wiski, wypowiadajacej sie na temat amerykanskich border collie - powiedz mi prosze, ile amerykanskich BC widzialas na zywo ? Ile takich psow mialas okazje DOTKNAC (bowiem mam nadzieje, ze wyznacznikiem Twoich wypowiedzi, nie jest ocena psow na podstawie zdjec? to byloby troche nielogiczne)


[QUOTE]Nasze psy gdzieś tam w światówkach się pojawiają, ale wiadomo, że polska jest zacofana :[/QUOTE]

Pewnemu psu z Polski (urodzonemu w Polsce), udalo sie zdobyc tytul Zwyciezcy Swiata i wygrac rase na wystawie Swiatowej. No, ale rzeczywiscie, konkurencja niewieleka... tylko 162 bc.... a zatem faktycznie Polske, mozemy uznac za 'zacofana' :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajrisz']Pewnemu psu z Polski (urodzonemu w Polsce), udalo sie zdobyc tytul Zwyciezcy Swiata i wygrac rase na wystawie Swiatowej. No, ale rzeczywiscie, konkurencja niewieleka... tylko 162 bc.... a zatem faktycznie Polske, mozemy uznac za 'zacofana' :shake:[/QUOTE]

Nie miałam na myśli, że psy nie wygrywają światowych wystaw, ale popatrz ile masz bc w Polsce, ale ile w Stanach czy UK ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ale popatrz ile masz bc w Polsce, ale ile w Stanach czy UK[/QUOTE]

Nie rozumiem ? Masz na mysli, ile bc amerykanskich czy angielskich wygrywa na swiatowkach ?
Ile? Czy to psy urodzone w USA, czy UK ? Czy moze rowniez o czysto amerykanskim badz angielskim rodowodzie???
I co rozumiesz, poprzez pojecie - wystawa swiatowa ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajrisz']Nie rozumiem ? Masz na mysli, ile bc amerykanskich czy angielskich wygrywa na swiatowkach ?
Ile? Czy to psy urodzone w USA, czy UK ? Czy moze rowniez o czysto amerykanskim badz angielskim rodowodzie???
I co rozumiesz, poprzez pojecie - wystawa swiatowa ?[/QUOTE]

Źle mnie zrozumiałaś - patrząc na hodowlę border collie w Polsce, ile wyróżnisz hodowli, które mają ambicje na światowe wystawy, które kryją dobrymi reproduktorami, które mają jakieś założenia, cele? W Polsce bordery nadal są mało popularne, pozatym większość hodowli to jednak "byle do przodu, zdrowe, szczęśliwe, przebadane, więc idealne do wszystkiego". W Stanach czy UK masz tych hodowli więcej, rasa jest obecna dłużej, jest więcej przedstawicieli, a co za tym idzie więcej hodowli, które naprawdę pracują na te wyniki na wystawach. Nie oznacza to, że pies jest chiński, rosyjski, czy amerykański - po prostu jest w typie, ma budowę taką a nie inną, eksterier taki a nie inny i ma też swoją cenę - której w Polsce wiele hodowli nie zapłaci, bo po co, jak odbiorca nie ma ambicji na niewiadomo jaką karierę wystawową. Bordery w czołówce na wystawach, co widzi każdy, nie są czystymi borderami, bo nawet amatorowi nie wmówisz, że przez 20 lat można zmienić pasterza w kupę futra, to widać. Ja nie siedzę w wystawach, mojego psa nie wystawiam - bo wygląda jak border, więc wysokich not nie dostanie... Wystawy światowe - miałam na myśli ogólnie wystawy wyższych rang, gdzie już prezentuje się psy z najlepszej stawki kraju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...