Jump to content
Dogomania

JH Łączmy sie :) protest przeciwko wysokim cenom zgłoszeń na MP


Guest Reyes

Recommended Posts

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A co, myślałaś, że teraz dla wszystkich będziesz nadal osobą przynajmniej neutralną? I po tej całej akcji jeszcze wymagasz, żeby ktoś Ci coś pisał i gotowe pod nos podkładał. Przemyśl sobie parę spraw, bo wiecznei wszystkiego pod nosem mieć nei będziesz, a leniom czasem trudno w życiu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlaNowak']A co, myślałaś, że teraz dla wszystkich będziesz nadal osobą przynajmniej neutralną? I po tej całej akcji jeszcze wymagasz, żeby ktoś Ci coś pisał i gotowe pod nos podkładał. Przemyśl sobie parę spraw, bo wiecznei wszystkiego pod nosem mieć nei będziesz, a leniom czasem trudno w życiu...[/quote]
Ale kiedy powiedziałam, że chce mieć coś gotowego. Spytałam po prostu, bo pomyślałam, ze może ja coś spróbuję napisać. Ty traktujesz mnie jakbym popełniła jakąś wielką zbrodnię, ale nie uważam też że jestem neutralną osobą i że macie mnie tak traktować.

Link to comment
Share on other sites

Bo po prostu mam dość słuchania tłumaczeń ludzi, którzy myślą tylko i wyłącznie o sobie. A tu kolejna się nawinęła. Zrozum, że jeżeli chociaż jedna osoba się wyłamie- całe protestowanie nei ma sensu, bo tak jak już powiedziałam ileś postow temu- jadąc do Częstochowy płacisz za 5 osób. A dla tego odziały ważna jest kasa i z relacji Bartka wwynika, że mają nas w dupie. A nie mogą mieć w dupie, bo z nas się utrzymują również. I najlepeij byłoby, gdybysmy nie zglaszali sie, a poz wystawie wyslali pisemko jak to oni nas potraktowali i z wyjasnieniami czemu nikt nei wystartowal. Wiem jak ważny jest debiut i jak na niego się czeka, ale błagam... Nie za taką cenę. Jesli o mnie chodzi to te 50zł dla mnie problemem by nie było, ale wiem, że dla innych JH jest taka suma problemem i chcę ich wspierać, bo wiem, że są zdolne osoby, ale organiczone są pieniędzmi. Chociaż to było już mówione 50 razy, no ale...

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie Ala.
Dla jednego 50 zł to nic, a dla innego to majątek. Nie powinno się osobą chcącym rozwijać swoje zainteresowania utrudniać tego. Przecież w dzisiejszych czasach mamy tyle młodzieży bez ambicji :roll: Taka cena jak w Cz-wie odstrasza tych mniej zamożnych, no bo co z tego że chcą się czegoś nauczyć skoro ich na to nie stać?
Jeśli za MP, czyli bądź co bądź naukę i rozwijanie siebie trzeba tyle płacić, to może publiczne szkoły niech też będą płatne? Ciekawe ile wtedy osób będzie się uczyć.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie.. ja też czekam na debiut i nie będę się pakować tam, gdzie są jakies protesty, tylko po to, żeby wyjśc na czyste pole i zgarnąc wszystko bez konkurencji, bo co to za rywalizacja? Wiem, że pewnie i tak przy tych bardziej doświadczonych osobach nie zabłysnę i nawet nie chce sie bić o Poznań, bo pełnoletność juz tuż tuż, więc nie będę sie nawet w tych klimatach rozkręcać i pozostanę na małym ringu z moimi psami... Chcę po prostu w jakis sposób się spełnić biorąc udział w MP, ale nie za taką cenę, jaką byłoby znienawidzenie w oczach tych, którzy się tu starają zdziałać coś w dobrej sprawie, robiąc ten protest... Bo 50 zł za samo MP - i to jeszcze dla uczniów, dla których liczy się każdy grosz - to na prawdę przesada i ja nieraz mniej za zgłoszenie psa płacę, np 15zł za Arniego w klasie szczeniąt w Krośnie, także to 50zł za MP jest po prostu kosmiczne. Ja się przychylam do protestu i nie zamierzam nikomu nic psuć, bo jeśli choć jedna osoba się wyłamie, to nici z tego... tylko pozostaje pytanie - jak dotrzeć do tych Młodych Prezenterów, którzy nie są zarejestrowali na dogomanii?

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Wiesz, coś czuje że czołówka sama (i bez organizacji )nie będzie się zgłaszać do cz-wy. Gorzej jak wyślą zgłoszenie nie wiedziąc ile wynosi wpisowe - i tak bywa.

Link to comment
Share on other sites

rozumiem waszą złość,bo macie racje co z tego że będziemy protestować,pisać listy itp skoro i tak ktoś się wyłamie.to nic nie da.:angryy: ale wydaje mi się że trochę za mocno na nią 'naskoczyliśmy'.Bo sądzę że większości z nas zależy na cenie naszego hobby tym bardziej że nie jest one tanie,a my nie zarobkujemy.Ale my nic nie zrobimy,bo to tylko od niej zależy raz jej powiedzieliśmy,drugi i trzeci-i tak nie posłucha.Debiut dla niej ważniejszy,z jakieś tam strony ją rozumiem.Dziwie się tylko,że chce dać taką sumę:shake:,bo są inne wystawy również,a co do za satysfakcja wygrać bo nikogo innego nie będzie.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=64376"]Martynaaaa[/URL], ze chociaż ty postarałaś się mnie zrozumieć. Ja się nawet nie dziwię temu, ze uważacie, ze źle robie tylko strasznie mnie obraziło to, że niektórzy uważają mnie za taką co chce sie zgłosić do Cz-wy po to by bez żadnej konkurencji wygrać.
Może was to nie interesuje, bo już wiele osób uważa mnie za taka osobę, ale może jednak nie zgłoszę sie do Częstochowy jeśli pani od której miałam pożyczyć psa będzie na wystawie w Łodzi i będzie tak miła żeby mi go tam pożyczyć i jeśli rodzice mnie tam dowiozą.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Martynaaaa']i zamiast narzekać,bierzmy się wspólnie żeby nie było że tylko ktoś zrobił ten list.napiszmy go razem.[/quote]
Przecież już taki powstał...

[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=31529[/URL]
Odpowiadam na pytanie - list został wysłany, żadna z dwóch redakcji nawet nań mi nie odpowiedziała nie mówiąc o jakiejkolwiek publikacji. Może trzeba było wysłać poleconym nie mailem...
Ps. W takich chwilach boli że niemamy już ASKO...
Bardziej zamiast korespondencji tak do zarządu proponuje napisać prośbę o stanowisko do określonych osób. Może pójść delegacją "juniorową" wyjaśnić nasze stanowisko - po co zaraz szturmem na bastylie :-(.
Wielu członków zarządu ma pozwolenie na sędziowanie JH - więc zrozumieją "czaczę".
Jeśli nie żeby wszyscy to może da się chociaż wywalczyć by z ramienia zarządu ograniczyć to wpisowe do określonych kwot lub zwolnić z niego dzieci z gr .młodszej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martynaaaa']Reyes super że taki powstał ale mi chodziło żeby wysłać go do ZG.i może powtórnie do tej całej gazety.bo chodzi o to że uświadomić im że nam naprawdę jest ciężko tyle pieniędzy wykładać.:-(zresztą wiecie o co chodzi...[/quote]

Ojj wiemy wiemy :( Tym bardziej,że nie samo MP kosztuje, a jeszcze np dojazd na wystawę, fryzjer dla psa, ekwipunek na wystawę, akcesoria dla psa, karma, weterynarz, opłaty za zgłoszenie na wystawę (tak do oceny, nie na MP) ... i ja np dodatkowo jeszcze musze teraz zbierać na badania dla psa , takie wymagane do wyjazdów zagranicznych, a to kosztuje ohh... :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Martynaaaa']Reyes super że taki powstał ale mi chodziło żeby wysłać go do ZG.i może powtórnie do tej całej gazety.bo chodzi o to że uświadomić im że nam naprawdę jest ciężko tyle pieniędzy wykładać.:-(zresztą wiecie o co chodzi...[/quote]
Nieobecni racji nie mają - nie sądzę by jakiekolwiek listy były rozwiązaniem.

Osobiście myślę że mądrzej by było pójść z delegacją na jakiejś wystawie i wręczyć pismo do rąk własnych. Podpisane osobno przez JH i osobno przez hodowców - myślę że bez problemu znajdzie się ponad 300 podpisów. Takie oficjalne, od nas wszystkich.
Myślę że zrozumienia dla dzieci - jak nie starszej to chociaż młodszej gr. - możemy szukać i znaleźć w starszym pokoleniu kynologów. Tych którzy to wszystko składali, którzy już troszkę na tym świecie żyją i jednocześnie którzy są członkami zarządu głównego i sędziami JH.
Jeśli ktoś jeszcze nie zrozumiał pisze tu o Panu Siejkowskim i Panu Jakubowskim. Jestem pewna że od obu będzie można oczekiwać zrozumienia - najlepiej przed konkursem wystąpimy wszyscy najlepiej bezczelnie na ring i wręczymy pismo wraz z petycją. Co sądzicie?
AlaNowak - Twoja opinia mnie szczególnie interesuje bo jak ktoś coś pójdzie wręczać to pewnie my ]:->
Ps. A co sądzi starsze pokolenie bo tęsknimy do opinii?

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='AlaNowak']
A tak na serio to mysle, ze warto napisac do sedziow i dac im t, ale nie bezczelnie:P[/quote]
Pisząc "bezczelnie" miałam na myśli do rąk własnych w kilkanaście osób za nami (ale wystąpią z tłumu dwie czy trzy z petycją) przy światkach w postaci wystawców - a nie prosić pocztę polską i mieć nadzieje że na zebraniu akurat będzie na wierzchu. Po protu - solidarnie wszyscy nie ma wyłamywania się - poprosimy któregoś z tych dwóch Panów żeby się za nami wstawił, razem zbierzemy podpisy itp.
ok spływam do szkoły, pogadamy potem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...