Jump to content
Dogomania

Jak bronić psa przed agresorem?


szyszka.szyszka

Recommended Posts

Hej, mam na podwórku sukę owczarka n. i jest ona agresywna do mojej szyszki.

Suka sąsiadów jest młoda i do tej pory wyglądało to tak że jak widziała moją szyszke na podwórku to podbiegała ganiała ją i szczekała, no a że szyszka jest raczej z tych przerażonych to uciekała a tamta ja goniła i szczekała.

Któregoś dnia zwróciłam właścicielce uwagę że pies powinien w kagańcu wychodzić, na co ta stwierdziła że to taka zabawa i że to młody pies i że do tej pory niczego więcej nigdy nie zrobiła. Na tą opinie to mi się zagotowało bo to chyba nie jest normalne zachowanie a raczej przejaw dominacji.
No i dziś nadszedł ten dzień że suka zaatakowała bardziej na serio. Szyszka uciekała ta ja goniła. Szyszka na plecy a ta dalej chce gryźć. Pani właścicielka lekko się przeraziła (ciekawe czy wyciągnie jakieś wnioski).
A moje pytanie co robić w takiej sytuacji?
Wydawało mi się że jak pies pokazuje uległość to ten drugi powinien sobie odpuścić. a tu nic takiego się nie wydarzyło.

Link to comment
Share on other sites

A na co Ty właściwie czekasz? :hmmmm:
Aż Twój pies wyląduje na szyciu, czy aż jego psychika wypaczy się na tyle, że rozwinie się agresja lękowa i sam będzie atakował inne psy?
Bierz swoją sunię na smycz, nie puszczaj jej tu, gdzie tamta, za to miej w kieszeni łańcuch, gaz pieprzowy, do tego dobre buty, i jak pies zaatakuje nie cackaj się - gaz, jeśli będzie w dalszej odległości rzuć łańcuch pod nogi, żeby odstraszyć ją z daleka. I telefon na SM lub policję, że zaatakował Was pies sąsiadki, i to nie pierwszy raz, i będzie spokój.
W tej chwili tamta suka dosłownie znęca się nad Twoją - Twoim obowiązkiem jest do tego nie dopuszczać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...