Jump to content
Dogomania

Mr. Groom


hekate811

Recommended Posts

Ciekawa jestem waszych opinii o tej marce, jak się pieni i czy łatwo się spłukuje?,Cena wygląda na przystępną, a przy gabarytach i futrze berneńczyka, którego co jakiś czas trzeba kompać bo uwielbia taplanie w błotku powoduje że troche tego schodzi. Zainteresował mnie szampon protein i odżywka Precious coat condicioner (Specjalna formuła chroni przed zbijaniem, filcowaniem się i matowieniem sierści. Zaprojektowana dla zwierząt o cienkiej, jedwabistej i długiej sierści. Kontroluje elektryzowanie się sierści, pozostawiając miły i długotrwały zapach). Główny cel to właśnie przeciwdziałanie filcowaniu się. Ogólnie nie mam problemów z sierścią mojego berneńczyka, jedyną masakrą jest biała sierść na krawatce, długa, łatwo się filcująca, a mój psiak dodatkowo należy do panikaczy, więc czasem jeszcze nie wbije grzebienia a ten już odskakuje jakbym go za kudły szarpała :roll:
Dotychczas używałam bio grooma protein lanolin ale dostawy od dłuższego czasu im szwankują, mieszałam co z super cream i efekt cudny lub nakładałam po odżywkę silk. Jednak zastanawiam się czy było by coś lepszego zapobiegającego kołtunieniu się i filcowaniu tej krawatki.

Link to comment
Share on other sites

Mr. Groom stosowałam na yorczkach, a dokładnie Mr.Groom Protein Shampoo z proteinami - przyjemny, długo utrzymujący się zapach, wspaniale się pieni, dobrze zmywa osad i inne zabrudzenia, nie podrażniał, dodaje objętości, niestety bez odpowiedniej odżywki włos się szybko kołtuni - ogólnie dobry.
Odżywka Mr.Groom Precious Coat Conditioner "Drogocenna sierść" do sierści długiej i jedwabistej - podobnie jak szampon, super zapach, włos lśniący, przyjemny, ale niestety szybko się kołtuni.

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak, że dużo zależy od struktury włosa. U mnie u grzywacza owłosionego super się sprawdzał, zero kołtunów. A u łysej (mimo że tylko grzywa, łapy i ogon) plątały się włosy. Odżywke mam z Bio Groomu i w sumie najlepiej się sprawdza.

Szampon na tak, ale trzeba przetestować bo u każdego inaczej działa.

Link to comment
Share on other sites

próbowałam szampon owsiany, szampon cytrusowy, szampon wybielający i odżywkę precious na swoich hawańczykach. Szampony delikatne, ładnie pachną, wybielacz używałam do łapek i do pyszczka - łapki bielutkie, pyszczek ciut jaśniejszy. Odżywka za słaba jak dla mnie. Mam jeszcze spray ułatwiający rozczesywanie - ładnie pachnie, ale dla mnie za tłusty. Ogólnie - poleciłabym dla krótko- i średnio-włosych psów, które mają sierść.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...