Jump to content
Dogomania

ONEK zagłodzony na śmierć! sunia i szczeniak już w DS


Lulka

Recommended Posts

[B]22.03 o 14.30 przedstawiciele Fundacji Braci Mniejszych jadą na interwencję do Legionowa. Na posesji zostają znalezione dwa psy. Suczka owczarka niemieckiego oraz jej kompan, jemu niestety się nie udało, nie doczekał pomocy, wychudzony i nieżywy leżał na betonie. [/B]

Z obu stron sąsiedzi i jak zawsze nikt nic nie widział, nie reagował. A Legionowo to nie jest jakaś mała zatęchła wiocha, to miasto bliziutko stolicy! Ale sadyści jak wszędzie:(

Zostaje wezwana straż miejska, policja i prokurator, powiadamiamy też TVN i Super expres, ale przyjeżdżają tylko z gazety.

Pojawiają się i właściciele, beztrosko wracają ze spaceru z 4 dzieci, a z nimi maleńki wychudzony szczeniaczek.

Policja robi dokumentację zdjęciową, przesłuchuje rodzinkę.

Psy mieszkały na posesji bez żadnej budy, ich schronieniem były chyba te betonowe komórki pełne gratów, widoczne na zdjęciu. Psy żyły bez miski z wodą, wg zeznań jadły normalnie, ponoć kaszę z masłem. Właściciel nie widzi problemu, wg niego suce nic nie dolega. Oczywiście nie chcą oddać szczeniaka.

Na szczęście jest zgoda na odebranie zwierząt. Suka i szczeniak jadą na obdukcję do weterynarza. Zabieramy też zwłoki psa do lecznicy.

Sunia jest sucha jak patyk, wszystkie żebra na wierzchu, futro zakrywa skrzętnie wystające kości, inaczej człowiek mógłby się na niej anatomii uczyć, suka waży tylko 16 kg!

[B]Z obdukcji wynika:[/B]

Stan odżywienia zły, stan utrzymania zły. W momencie badania waży 16 kg. Uogólniony zanik mięśni. Sierść matowa. Obustronne zapalenie uszu (prawdopodobnie tła grzybiczego).
Brzuch napięty, tkliwy, jelita nacieczone.
Brak szczepień przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym.
Pobrano krew do badań, profil ogólny.
Wskazana obserwacja psa.

Do lecznicy dostarczono również szczeniaczka (suczka) w wieku około 12-14 tyg, waga 4 kg. Stan utrzymania zły, sierść matowa, brzuch wzdęty, bolesny, widoczne wychodzące z odbytu robaki (glisty)
Zalecono odrobaczenie i obserwację psa.

Po badaniu weterynaryjnym i kroplówkach z witaminami psiaki dojeżdżają w końcu do naszej siedziby, w końcu bezpieczne, odrobaczone, napojone, piją jak szalone, dostają pierwszą porcję jedzenia, na którą się oczywiście rzucają. Ale mogą jeść tylko małe porcję, żeby im nie zaszkodziło. Podajemy też tablety na robale, bo na bank nigdy nie były odrobaczane.

Sunia jest bardzo sympatyczna, bardzo chętnie opuściła miejsce swojej kaźni. Psy pozostaną pod naszą opieką dopóki nie zostanie wydany wyrok.

Bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia, nie wiadomo jak długo to potrwa, a znając nasze sądy, sprawy pewnie nie będzie zbyt szybko:(

Potrzebujemy porządnej karmy dla szczeniaka i wychudzonej suni. Potrzebujemy pilnie surowicy, niestety nie udało się jej małemu wczoraj podać, bo się skończyła. Szczeniaka i sunię będzie też trzeba potem podwójnie zaszczepić. Sunię trzeba będzie też wysterylizować, jak nabierze ciała i sił. No i oczywiście odpchlenie i odrobaczenie teraz przez 3 dni i za dwa tygodnie to samo, dlatego bardzo chętnie przyjmiemy aniprazol i fiprex lub inny specyfik na pchły i kleszcze. Czyli jak zwykle studnia bez dna.

Konieczna jest też sekcja zwłok psa, jest to koszt prawdopodobnie 300 zł. Dziś odwiozłyśmy psa na sekcję na SGGW.

Będziemy mega wdzięczni za każdą wpłatę, dzięki której będziemy mogli zaopiekować się odebranymi psami oraz walczyć o ukaranie tych potwornych ludzi.

[B]Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych

KRS 0000372116[/B] [B]
NIP 5361898580
REGON 142749794

konto: 76801300062001001408650001 z dopiskiem dla owczarków[/B] [B]

dane banku:[/B] [B]

Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna[/B] [B]
ul. Płocka 9/11 B, 01-231 Warszawa

SWIFT - POLUPLPR[/B] [B]
IBAN - PL76801300062001001408650001

KONTAKT: 506 403 514[/B]



[IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/IMG_4485.jpg[/IMG]

[IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/IMG_4484.jpg[/IMG]

[IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/IMG_4490.jpg[/IMG]

[IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/IMG_4508.jpg[/IMG]

[IMG]http://i9.photobucket.com/albums/a98/viva21/onka1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

najsmutniejsze jest to ze dzieci to widza i uwazaja ze jest wszystko w pozadku, potem kolejne pokolenie rosnie na sadystow... eh, smutne to wszystko... ale teraz bedzie tylko lepiej, przesle jakis grosik, jaki tytul w przelewie zeby bylo wiadomo o jakiego psiaka chodzi? a mam pytanie, jak ci ludzie tlumaczyli smierc psa lezacego na betonie?

Link to comment
Share on other sites

Takiego skur........... na gałęzi powiesić to za mało. Jedyne co potrafi robić to bachory czy im też nie dawał jeść a ta jego żona jak mogla patrzeć na te psy tak chude, co z niej za kobieta dla mnie to nie ludzie to śmieci taka jest moja opinia i mam do niej prawo. Normalnie rozerwała bym dziada własnymi rekami. malvaaa a o czym Ty mówisz jakie tłumaczenie dzieciom.Ja mieszkam 4o km od Legionowa i mentalność miejscowych jest taka ze jak masz psa(orginalne nazewnictwo to gadzina) i o niego dbasz to jesteś nienormalna. Jak masz większą ilość i różnorodność zwierzaków to już jesteś poj............. . Tacy tu są "dobrzy ludzie ".Najważniejsze to chyba wykastrować tą mędę właściciela i żonę też bo zrobią więcej dzieci z sadystyczną skazą genetyczną.Ciekawe czy ten śmieć nie miał powiązań z policyjną szkołą w Legionowie,a może sam jest policjantem bo takie traktowanie psów jest do pomyślenia tylko w tedy gdy ktoś nie boi się kary.Mam nadzieję ze szczeniaka też zabrano.Kasy nie mam ale róbcie bazarek dam towar.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']Co za skur...syny.
Pieny przykład dla dzieci.
Mam nadzieje że dostana wyrok bez zawiasów.[/QUOTE]:mad::mad::mad:Wyrok bez zawiasów, normalny wjazd pod cele z "uczciwymi" przestępcami i dożywotnie utrzymanie suni (może dajcie jej imię) i szczeniaka oczywiście pełne koszty leczenia u trzymanie w hoteliku.A to kastrowanie o którym pisał mój mąż tym je......... śmieciom z Legionowa mogę robić jako wolontariuszka bez znieczulenia i tępymi nożyczkami.A za sekcje powinna zapłacić prokuratura z urzędu a sąd zasądzić zwrot z nawiązką bo niby czemu podatnik ma pokrywać koszty.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3]i juz po sekcji, wyniki są szokujące:(

Pozwolę sobie przekleić z komentarzy z albumu z FB: Katarzyna Purzycka: „robilam dzisiaj sekcje owczarka...przysiegam nigdy w zyciu czegos takiego nie widzialam, skory nie dalo sie zdjac ze szkieletu (bo miesni to tam prawie nie bylo)
65cm tasiemiec i glisty w przewodzie pokarmowym zjadaly go od srodka,wszystkie narzady wewnetrzne zniszczone,niedokrwistosc, ogromny skrzep w sercu doprowadzil do smierci (na jego szczescie juz chyba...

pies byl odwodniony,ostatnie dni zycia lezał konajac,nie oddawal nawet moczu ani kalu bo nie mial sily sie podniesc. w zoladku byly kawalki plastiku,papieru,on jadl cokolwiek juz zeby przezyc,to ich rzekomą kasze z maslem zjadały robale a reszta rzeczy nie dala sie strawic to wszystko wnim bylo. nie do wiary ze tak mlody pies mial narzady wewnetrzne w takim stanie...”[/SIZE][/FONT] [FONT=Georgia][SIZE=3]

i jeszcze komentarz Sebo Sobótki: „[/SIZE][/FONT][SIZE=3] [/SIZE][FONT=Georgia][SIZE=3]mhm, nie wiedziałem że to jego sekcja była robiona.. ale fakt, pies wyniszczony totalnie, zero mięśni, sam szkielet, w przełyku kupa piachu, w żołądku praktycznie wszystko, plastik, gazety, oprócz tego sok żołądkowy tak uszkodził śluzówkę, że były krwawienia - pies krótko mówiąc trawił własną krew, wysikać się nie miał już siły, a ostatnie dni życia konał nosem w piachu, o czym może świadczyć kupa piachu w tchawicy. Oprócz tego kilkadziesiąt nicieni w jelicie i jeden tasiemiec długości 65cm. Pies wyniszczony totalnie, odwodniony, bez wątpienia po prostu zagłodzony na śmierć.”[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Jednak nie spałem.Piszę dopiero teraz bo wcześniej po prostu nie byłem w stanie.Po wynikach sekcji komentarz zbędny.:placz::placz::placz::placz:A sąsiadów tych śmieci należy starannie i obowiązkowo wyedukować:-x:-x:-x mogę pokryć koszty dojazdu pedagogów:diabloti::diabloti::diabloti:.Sam chętnie bym pojechał tylko nie wiem ile teraz dają za nielegalny ubój.Wzrok sąsiadom pewnie by się poprawił gdyby po tej posesji chodził jakiś klecha to dopiero byłby prestiż :onfire:.Porobić zdjęcia całej posesji i opublikować niech cały świat się dowie gdzie mieszkają wspaniali dobrzy i kochający "braci mniejszych" ludzie.A może sąsiadom opłacić okulistę trzeba.Nie starczy życia żeby suni i szczeniakowi zadość uczynić za gechennę którą przeszli:placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

cały czas się zastanawiam,po co takim bydlakom psy? chciał się dorobić na szczeniakach czy co? pewnie nie wiedział bydlak że psy się odrobacza no i karmi,gdzie on widział tą kaszę?chyba w stodole... dziecioroby-a ta baba bez serca niech dzieciakom w d...y pozagląda bo może też zaofsikowane....?

Link to comment
Share on other sites

duża sunia ok, mała sunia lepiej, choć nadal ma wzdęty brzuszek, robale wychodzą i wychodzą, 4 dzień dostaje tablety i dopiero dziś wydaliła robale i to w takiej ilości, że ciężko to sobie wyobrazić!!! Nie ma za bardzo apetytu, ale może jutro będzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulka']duża sunia ok, mała sunia lepiej, choć nadal ma wzdęty brzuszek, robale wychodzą i wychodzą, 4 dzień dostaje tablety i dopiero dziś wydaliła robale i to w takiej ilości, że ciężko to sobie wyobrazić!!! Nie ma za bardzo apetytu, ale może jutro będzie lepiej.[/QUOTE]Dzięki za wiadomości wspaniale dbacie o psiaczki:multi:.Te łajzy co niby ich psy były powinny iść do kurortu do szmaty Arktyki której temat zdominował dogo.Czy nazwaliście już sunie i malucha?Myślę jak zainteresować ONkowe Cioteczki ale na razie ........ arktyka jest na tapecie.:angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...