Jump to content
Dogomania

ocena stanu zdrowia


goofer

Recommended Posts

Prawdopodobnie jest to gruczoł 3 powieki, który wypadł na zewnątrz (cherry eye). Jeśli się nie mylę (nie widzę dokładnie, równie dobrze może to być 3 powieka) i Ty jeszcze nie byłeś z pieskiem u weterynarza - czeka Was zabieg usunięcia gruczołku (na wszycie pewnie za późno bo gruczołek wysechł) Niezależnie od wszystkiego, takie sprawy trzeba NATYCHMIAST konsultować z weterynarzem a NIE na forum.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nie no śmieszne jest takie gdybanie. a może ktoś tutaj zabawia się w magika i na podstawie zdjęcia próbuje wyrokować diagnozę ???????
ludzie macie dylemat idźcie najpierw do weta , no chyba ze już wam jest niepotrzebny i będziecie leczyć na wlasną rękę bo to zasłyszałyście od koleżanki z netu. parodia a raczej horror :angryy: jeszcze krzywdę psiakowi zrobią. Buldogi często mają takie oczy a szczególnie po spaniu lub gdy są zmęczone.,ale co ja tam wiem:roll:

Link to comment
Share on other sites

napisałam co podejrzewam a przede wszystkim, że należy udać się do weterynarza. Naucz się odróżniać diagnozę od przypuszczenia i wysłania właśnie po diagnozę do gabinetu. A w sytuacji "buldogi tak mają po spaniu" to właśnie jest 3 powieka...

Link to comment
Share on other sites

już napisałam, nie dobrze gdy ludzie na forum bawią się w doktora!
faktem jest że "takie oczy" często występują u szczeniąt z których później wyrastają piękni przedstawiciele swojej rasy i nie mają żadnych problemów z oczami!
tu jest link do przykładu 3 ciej powieki u psa opisany przez profesjonalistów ;)
I Widać tam wyraźnie specyficzną grudkowatość którą trzeba zoperować

[URL]http://www.psyimy.pl/weterynaria/Okulistyka/486,Wisienka_w_oku_Wypadniecie_gruczolu_lzowego_III_powieki/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...