Jump to content
Dogomania

Spondyloza


ewa16

Recommended Posts

Mam pytanie, dotyczące spondylozy- stwierdzono ją ostatnio u mojego psa (bokser- 6 lat). Czy ktoś ma doświadczenia związane z tą chorobą? Ja wiem tyle, ile przeczytałam w internecie, wszędzie piszą to samo. Chciałabym dowiedzieć się jak to wygląda na codzień, czego można się spodziewać, jak szybko postępuje...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja doświadczenia jeszcze nie mam - u mojego 7 letniego Arisa(owczarka) stwierdzono spondylozę dopiero kilka dni temu (spondylozę w odcinku piersiowym i spondyloartrozę w stopniu miernym w odcinku lędźwiowym). Zaczął mieć problemu z tylnymi łapami i sztywniejszy chód.

Zlecone leczenie to Traumel i Discuss (jeśli nic nie pomyliłam) w zastrzykach podskórnych przez 2 miesiące co 3 dni i zalecenia żeby pies zeszczuplał.
Szukam aktualnie informacji na temat jakichś ćwiczeń czy form terapii które mogłyby pomóc, gdy będę wiedziała coś napiszę

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Czy dowiedziałyście się coś może ciekawego/nowego na temat tego schorzenia?
Właśnie dziś dowiedziałam się od weta, że moja 8io letnia sunia ma początki skondylozy kręgosłupa...

Jestem przerażona, choć wet twierdzi, że to normalne u dobka w tym wieku...

Póki co leczę ją na zwyrodnienia stawów, cartrophen, suplementy glukozaminy oraz rehabilitacja, czyli lasery+magnetoterapia. Podobno leczenie skondylozy jest w zasadzie takie samo...

We wtorek idziemy do specjalisty ortopedy na dokładne badania i mam cichą nadzieje, że wyjdziemy na pewniejszych łapkach...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...