Jump to content
Dogomania

Pepino nie żyje ['][']['][']['] Pamiętamy.......


martka1982

Recommended Posts

  • Replies 901
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Martka - a może tu:
Na psiakiGabi - hotel jest w woj.lubuskim - taki opis:

"Nareszcie udało nam się spełnić marzenia o otwarciu hoteliku dla psów, przede wszystkim dla psów w potrzebie.

Wychowałam się w domu pełnym psów, od kilku lat w moim domu rodzinnym tymczasowe schronienie znajdują bezdomne psy w terenu naszej malutkiej gminy Lipinki Łużyckie. Psy przebywają u nas bezpłatnie, Urząd Gminy pokrywa tylko koszty karmy i weterynarza. We własnym zakresie sterylizujemy, socjalizujemy i oddajemy do adopcji te psiaki.
Ponieważ nadszedł czas się usamodzielnić i wyrwać spod skrzydeł rodziców, postanowiliśmy z TZtem otworzyć hotelik dla psów.
Hotelik znajduje się na wsi, z dala od ludzi i dróg, dookoła są łąki i lasy do spacerów.
Remont hoteliku cały czas jeszcze trwa, cały czas coś jeszcze poprawiamy i ulepszamy. Psiaki mieszkają w boksach wewnątrz ogrzewanego budynku, od wiosny dodatkowo z każdego boksu psiak będzie miał wyjście do takiego samego boksu zewnętrznego zadaszonego. Tak naprawdę chcemy aby psy jak najmniej czasu spędzały w boksach i do ich dyspozycji jest duży teren do biegania. Zapewniamy psiakom długie spacery na łąki i do lasu.
Kwestia karmienia będzie rozstrzygana indywidualnie, ponieważ każdy pies ma inne potrzeby żywieniowe.
Zapewniamy psom socjalizację, naukę podstawowych komend oraz prawidłowego zachowania, wszystko to co jest potrzebne aby psiak mógł spokojnie iść do nowego domku, do każdego psa podchodzimy indywidualnie.
Przyjmujemy psy lękliwe oraz agresywne.
Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne oczywiście psy maja zapewnione.
Jeśli chodzi o weterynarza to mamy dobrą zaprzyjaźnioną lecznice, weterynarz może w każdej chwili dojechać, my również możemy jechać z psem do lecznicy. Będziemy w miarę potrzeb podawać leki, zmieniać opatrunki itp.
Psy mają 24 godzinną opiekę, mają cały czas kontakt z ludźmi, wewnętrzne boksy nie są w jakimś pustym budynku gospodarczym gdzie psy są same, tylko w budynku który jest przerabiany i remontowany i są tam pomieszczenia w których cały czas ktoś z nas przebywa, także mieszkają w boksach ale ze stałym kontaktem z nami, boksy są tylko po to aby uniknąć konfliktów pomiędzy psami. Do opieki nad psami jest 5 osób.

W tej chwili mamy 7 boksów wewnętrznych, 6 jest już "zamieszkanych", ale mamy jeszcze miejsce i elementy do zmontowania kojców. Także wolne miejsca jeszcze są. Oprócz tego mamy też 3 boksy zewnętrzne, które narazie stoją puste.
Docelowo będzie 10 boksów (wewnętrznych z wyjściem do zewnętrznych).

Wystawiamy Faktury VAT.
Hotelik znajduje się w województwie lubuskim, w miejscowości Piotrów ( powiat Żary)
tel. 666 542 440
[COLOR=#49535a][SIZE=2][COLOR=#000000]mail: [/COLOR][/SIZE][EMAIL="[email protected]"][SIZE=2][COLOR=#4444ff][email protected][/COLOR][/SIZE][/EMAIL][SIZE=2][COLOR=#000000]" [/COLOR][/SIZE][/COLOR]


[SIZE=2]hotelik poleca Lu_Gosiak i Obraczus -napiszcie moze do nich o wiecej info by dobrze sprawdzic to miejsce[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny i dla Pepino właśnie zaświeciło słonko! Od anonimowego darczyńcy, który czyta watek, Pepino dostał na już 350 zł i będzie jeszcze darczyńca chciał dosłać 250 zł alby miał chociaż 2 miesiące opłacony DT.! Do nas należy znaleźć taki DT i szukać pięniedzy na dalszy czas pobytu. Ale mam dziś szczęśliwy dzień! Aż mi jakoś się wesoło zrobiło;)
Szukamy więc dziewczyny chyba tylko domowego DT? Prawda?
Delfy a ciekawe jak ten hotelik co przesłałaś. Pisze tylko o boksach chyba z tego co zrozumiałam.Ale wygląda z opisu obiecująco. A może w domu swoim własnym mają miejsce?

Link to comment
Share on other sites

[B]Martka [/B]- mam kilka pytań dotyczących zdrowia Pepino... Jeżeli mogłabyś zebrać informacje na ten temat i wpisać na wątku, to byłabym bardzo wdzięczna ;-).

1) Czy Pepino miał badane EKG i echo serca? Enarenal, który podawany jest Pepino w schronisku jest dość słabym lekiem nasercowym. Może badali małego tylko osłuchowo?

2) Czy można będzie zrobić Pepino dokładniejsze badanie serduszka, nawet odpłatnie.

3) Czy Pepino miał badanie ciśnienia w oczkach i czy dostaje jakieś krople do oczu? Zaćmy się nie leczy, ale można próbować opóźniać jej rozwój.

4) I jeszcze ten ropień. Czy da się to leczyć, czy trzeba usunąć operacyjnie? Bo jak On ma słabe serce, to nie przetrzyma operacji. A może jakiś antybiotyk można podać?

5) Wymienione leki podawane Pepino nie wyglądaja na leki na wątrobę. Jaki lek ma podawany na wątrobę? I na jakiej podstawie stwierdzono, że ma chorą wątrobę? Jeżeli nie dostaje takich leków, to można by mu kupić puszki z dietą Hills, która wspomaga leczenie wątroby.

To chyba na razie wszystkie pytania, ale jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to napiszę... :eviltong::eviltong::eviltong:


[B]Kazikowo droga[/B] - niestety nie znam tego hoteliku, ale piszą, że jedno miejsce jest w budynku... chociaż mnie to się marzy dla naszego maluszka prawdziwy DT, w domu, na kanapie... I ciągle takiego szukam... zaraz napiszę do kilku dziewczyn, które widziałam na innych wątkach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='delfy2000']Witaj Julio - przynosisz nam nadzieję swoja obecnością ;-)[/QUOTE]

:-)
Ja mam słabość do staruszeczków :-( Już trochę poogłaszałam wątek, ale głównie będę wysyłać prośby w prywatnych wiadomościach.

Cioteczki czy Pepinek ma zrobione allegro? Tzn nie cegiełkowe (takiego niestety nie potrafię zrobić) ale takie zwykłe chociaz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julia84']:-)
Ja mam słabość do staruszeczków :-( Już trochę poogłaszałam wątek, ale głównie będę wysyłać prośby w prywatnych wiadomościach.

Cioteczki czy Pepinek ma zrobione allegro? Tzn nie cegiełkowe (takiego niestety nie potrafię zrobić) ale takie zwykłe chociaz?[/QUOTE]

Julio - to na pewno jest zrobione:
[quote name='martka1982']....Pepino ma wykupione ogłoszenia na 66 portalach. wysłałam do nika28 tekst i fotki i czekamy na swoją kolej. poza tym mały prezentuje się na facebooku, może ktoś go wypatrzy. jeśli ludzie z facebooka uznają,że chcą go wesprzeć finansowo i uzbiera się trochę wpłat jednorazowych to ruszymy tutaj na dogo ze zbiórką. w sumie nie wiem, może trzeba by szukać deklaracji już teraz ale aż się boję podjąć tego, bo dla innej suni szukam i jakoś znaleźć nie mogę a jakbym teraz zaczęła męczyć dogomaniaków kolejną biedą, to by na mnie chyba gromy się posypały[/QUOTE]

I jeszcze ktoś na początku mówił o zrobieniu dla Pepi Allegra kudłaczy, ale nie jestem pewna czy do tego doszło...

Link to comment
Share on other sites

Ok to przeszukam jutro Allegro, jeżeli nie znajdę Pepina to zrobię mu ogłoszenie na allegro.
Przypuszczam, że Martka wykupiła pakiet ogłoszeń na jakimś bazarku, ale wydaje mi się że w jego ramach nie jest robione allegro - bo allegro jest płatne a na bazarkach ciotki robię ogłoszenia na bezpłatnych portalach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='delfy2000']Julia- tutaj jest osoba, która deklarowała allegro... oszczędzi trochę Twojego czasu...[/QUOTE]

Znalazłam już tą aukcję:
[url]http://allegro.pl/kudlatki-i-mix-pudle-czekaja-na-odmiane-losu-i1502367385.html[/url]

Jest rzeczywiście wśród tych piesków Pepino, ale zrobię mu jutro też takie allegro tylko dla niego ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julia84']Znalazłam już tą aukcję:
[url]http://allegro.pl/kudlatki-i-mix-pudle-czekaja-na-odmiane-losu-i1502367385.html[/url]

Jest rzeczywiście wśród tych piesków Pepino, ale zrobię mu jutro też takie allegro tylko dla niego ;-)[/QUOTE]

Super - dzięki... :)

Ja chcę zrobić wszystkim naszym staruszkom wyróżnione ogłoszenie na gumtree.... Uważasz, że Kraków będzie lepszy, czy Poznań (nie maja wszystkich miast)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='delfy2000']Super - dzięki... :)

Ja chcę zrobić wszystkim naszym staruszkom wyróżnione ogłoszenie na gumtree.... Uważasz, że Kraków będzie lepszy, czy Poznań (nie maja wszystkich miast)?[/QUOTE]

Szczerze mówiąc lepszy byłby Poznań bo jest bliżej Konina a wiec i psiaków, Z Krakowa byłby problem z transportem -tzn moze nie problem, ale jednak większe utrudnienie (+wizyty przedadopcyje). Z drugiej strony gumtree w niektórych miastach jest mniej lub bardziej popularne i odwiedzane. W przypadku Krakowa na pewno cieszy się bardzo dużą popularnością a wiadomo - im więcej ludzi tym większa szansa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julia84']Szczerze mówiąc lepszy byłby Poznań bo jest bliżej Konina a wiec i psiaków, Z Krakowa byłby problem z transportem -tzn moze nie problem, ale jednak większe utrudnienie (+wizyty przedadopcyje). Z drugiej strony gumtree w niektórych miastach jest mniej lub bardziej popularne i odwiedzane. W przypadku Krakowa na pewno cieszy się bardzo dużą popularnością a wiadomo - im więcej ludzi tym większa szansa...[/QUOTE]

No właśnie, dziewczyny pisały, że Kraków jest bardziej "adopcyjny" niż Poznań... a w Krakowie znamy niektóre fajne cioteczki, które pewnie pomogłyby chętnie naszym psiaczkom (wizyty przed i po...)...

Link to comment
Share on other sites

ojej ojej wypytalam dokladnie o pepino....
jest kiepsko. moze zaczne od poczatku - jak do nas trafil mial zlamana lapke - pojechal od razu do chirurga do gniezna i to od tego chirurga przyszedl pierwszy sygnal ze pepino ma chore serce (nie wiemy jak to zostalo stwierdzone). w schronie byl badany osluchowo - dostaje enarenal.
oko - poczatkowo wygladalo to jak wrzod - okazalo sie ze to jednak jakis uraz i wyglada to jakby on mial dziurke w oku (Pepino siedzi sam w pomieszczeniu z kotami,moze jakis zahaczyl go pazurem) dostaje na to oczko gentamycyne oraz cornele żel oraz traumel (przeciwzapalny). jego stan psychiczny nie jest najlepszy ze wzgledu na izolacje, bardzo rozpacza, gdy wchodzi czlowiek to chce byc blisko niego,najlepiej na nim, i widac ze zle znosi osamotnienie ale jest tak slaby ze ze wzgledu na bezpieczenstwo nie moze byc z innymi psami w pomieszczeniu
nadal dostaje karsivan

jesli chodzi o watrobe to z biochemii jest tak:
alat 161 a norma to 50
aspat 81 norma 30
ap 188 norma 155

nie udalo sie im nawet poprac krwi do morfologii bo on jest tak slaby,ze ta krew ledwo mu leciala

poza tym jest chudy i je tyle co kurczak - suchej nie je, trzeba mu dawac cos co ma mocny,necacy zapach, oczywiscie karma dla watrobowcow

i to jeszcze nie koniec! w tamtym tygodniu mocno skrzywilo mi główkę - dostał zastrzyk sterydowy po ktorym poprawilo sie na chwile a teraz znowu jest zle tzn glowka nadal jest skrzywiona karsivan tez ma mu na to pomoc)

jest slaby, chudy i jeszcze psychika mu siada w osamotnieniu

wiem,ze moja wypowiedz jest bardzo chaotyczna ale po prostu zalalam sie tym wszystkim i nie mam sily aby to ladnie opisac:(

Link to comment
Share on other sites

Zawsze będę pod ogromnym wrażeniem działania schroniska w Koninie. Jestem pełna uznania dla Was, że zawsze tak walczycie o swoje psy.
finansowo nie mogę pomóc ale melduję się na wątku i życzę chłopaczkowi SZCZĘŚCIA w tym ogromnym bólu.
Nienawidzę tych którzy tak po prostu pozbywają się starych i chorych psów w ich schyłku życia. Powinni kończyć tak samo.:angryy:

Czy można przekazać konińskiemu schronisku 1% ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...