Jump to content
Dogomania

Witaminki na włosy


Anusia & Alutka

Recommended Posts

Przepraszam jeżeli powtórzę temat, ale nie znalazłam jednoznaczej odpowiedzi na moje wątpliwości. Zastanawiam się jakie witaminki podaje się yoreczkom na włoski. Moja Alutka ma pół roku, nie wiem czy to odpowiedni wiek żeby zacząć podawać tego rodzaju witaminki. Jeżeli to ma wpływ to dodam że moje kochanie jest już wybarwione.

Proszę Was drogie specjalistki /i specjaliści/ o rady, najlepiej z nazwami witaminek.

Pozdrawiamy gorąco i z góry dziękujemy za rady. :p

Link to comment
Share on other sites

czytałam ten wątek. ale mi chodzi o coś innego. a minowicie czy istnieją jakieś witaminy tylko na włosy. zauważyłam czytając że większość z nich jest albo ogólnie działająca albo polecana przy zmianach skórnych i chorobach włosów. moja Ala dostaje Wita-vet, więc nie chciałabym jej przewitaminować podając jeszcze jeden kompleksowy zestaw witamin. Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Anusia & Alutka - pomyśl proszę o co tak naprawde się pytasz. Myślałem, że wątek który podałem wyjaśni Tobie wszystko ale ..........
Pomyśl, co potrzeba człowiekowi lub psowi do PRAWIDŁOWEGO FUNKCJONOWANIA. Potrzeba białka, witamin ABCDEF ...H.... mikroelementów i jeszcze nie wiadomo czego. Do prawidłowego funkcjonowania okrywy psa potrzeba również wszystkich lub prawie tych wszystkich składników. Nie ma (albo ja nie wiem) jakiejś jednej witaminy, której trzeba dostarczać organizmowi. Tak naprawde to poza witaminą H (biotyną) do budowy włosa potrzeba bardziej kwasów tłuszczowych dostepnych np. w omeganie. Czyli w przypadku kłopotów z włosem rozpoczynamy podawać proponowane zestawy w zależności od tego co się dzieje.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za radę. planuję zebrać opinie na temat kilku preparatów i razem z danymi o składzie udać się do naszego pana doktora, który doradzi jakie witaminki wybrać. w końcu on najlepiej zna mój skarb /pod względem zdrowotnym oczywiście/. teoretycznie mogłabym od razu zapytać go o "jakieś" witaminy, ale jeżeli chodzi o marki preparatów dla yorków, to wydaje mi się że na tym forum otrzymam rady prawdziwych specjalistów :cool3: znających temat z doświadczenia i wiedzących, które witaminki są chętnie zjadane przez nasze kochane maleństwa :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Witam. Ja jeszcze nie mam yorka, dopiero planuję kupno, ale często zaglądam na to forum. Zaglądnęłam tutaj i trochę się zdziwiłam odpowiedzią Waldka2. Widać że dziewczyna (sory Anusia&Alutka) jest zielona w temacie witaminowym więc wystarczy podać nazwy: "ja używam tego i tego, a Ty zapytaj weta co o tym sądzi". Nie trzeba się zbytnio rozpisywać.
Mam nadzieję że nie zawsze "nowi" są tak traktowani (też jestem nowa więc nutka egoizmu przemawia). Anusia&Alutka życzę powodzenia w znalezieniu tego czego szukasz.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam Spinko ale troche przesadzasz.
Należe do osób, które zawsze jak coś szukają lub zadają pytania to starają sie odrobine pomyśleć i coś tam porównać.
Mój tok myślowy wygladałby tak: Pies-york ma włosy podobne do moich. Czy moja mama kiedys podawała mi jakąś witamine i mówiła ze ona jest na włosy - chyba nie. Czy jak masz przysłowiowe siano i końcówki się rozdwajają to zadasz pytanie jaką witamine masz przyjmować dodatkowo lub w wiekszej ilości czy raczej zadasz pytanie co masz zrobić z tym problemem i jakie specyfiki warto podać lub jak pielęgnować włosy.
To jest temat bardzo złożony. Podany przeze mnie link odsyła do używanych przez dogomaniaków specyfików i sposobach radzenia sobie z problemem. Gdyby nasza koleżanka zadała pytanie czy w sytuacji kiedy włos jest normalny i kiedy pies dostaje zbilansowany pokarm lub na polecenie weta do pokarmu dosypywany jest zestaw witamin warto dodatkowo dodawać witamine F bo gdzieś tak słyszała to bym odpowiedział ze według mojej wiedzy nie warto przesadzać. Gdyby zapytała czy w podobnej sytuacji warto podawać witamine C to bym odpowiedział ze psy na skorbut raczej nie zapadaja, Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...