Jump to content
Dogomania

**Za stara na miłość? oj nie! Ma DS :) Maja za TM.


magdyska25

Recommended Posts

Pieniądze są kierowane na moje konto.

Dada kilka postów wyżej napisała tylko o wydatkach, natomiast Beatko Twoja wpłata doszła do mnie 23.03. co jest napisane w drugim poście.
Wszystko się zgadza ;)

Edit:
Kopiuje z drugiego postu:

[SIZE=3][B]WPŁATY MARZEC:[/B][/SIZE]
[COLOR=sienna]
[/COLOR][B][SIZE=3][COLOR=darkgreen]* Viola88- 10 zł.
* Bjuta- 15 zł.
* Pani Hanna R. (FB)- 200 zł.
* Asiaf1- 50 zł.
* Apsa- 7 zł.
* Wiga138- 50 zł.[/COLOR][/SIZE][COLOR=darkorange]
[/COLOR][SIZE=3][COLOR=darkgreen]* JustynaZ87- 10 zł.
* Arim- 20 zł.
[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=darkgreen]* MONIKA083- 10 zł.
* Winter7- 120 zł. (za 3 miesiące)[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=darkgreen]* Bumel- 100 zł.[/COLOR][/SIZE][/B] [B]
[SIZE=3][COLOR=darkgreen]* BEA100- 100 zł.
* mparsley- 10 zł.
* JJD- 30 zł.[/COLOR][/SIZE][/B] [SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]
* ANIMALON- 50 zł.
* MAJA602- 20 zł.
* Ihabe- 10 zł.
* Apsa- z puli koszyczka- 50 zł.
* Terra- 10 zł.
[/B][B]* Muza_51- 20 zł. ( za III i IV)
* [/B][B]Kulka- 30 zł.
[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]* ZEFIREK2- 20 zł.[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]* Za sprzedaną karmę Brit- 85 zł.[/B][/COLOR][/SIZE]

[COLOR=darkorange]
[B][SIZE=3][COLOR=black]WYDATKI MARZEC:[/COLOR][/SIZE][/B]
[COLOR=darkgreen]
[/COLOR][SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]* 93 zł.- karma Brit Light&Senior[/B]
[B]* 150 zł.+ 102 zł. = 252 zł. na badania[/B]
[/COLOR][/SIZE][/COLOR]wizyta 22.03 (badanie krwi, cytologia, przepłukanie uszu) - 137 zł
wizyta 23.03 (usg jamy brzusznej, antybiotyk) - 75 zł
wizyta 24.03 (antybiotyk, lek przeciwzapalny, puszka RC Hepatic) - 40 zł
[B][SIZE=3][COLOR=darkgreen]* 75 zł.- na antybiotyki [/COLOR][/SIZE][/B]
[SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]* 240 zł.- karma RC Hepatic[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=darkolivegreen][B]*[/B][/COLOR][COLOR=darkgreen][B]132,71 zł- Ursocam[/B][/COLOR][/SIZE] (wystarczy na ok. 3 m-cy)
28.03 - filet z kurczaka - 9,32 zł (wywar z niego i mięso powinny wystarczyć na tydzień)
29.03 - Komplet Wiatmin B - 5 zł

[COLOR=darkorange][SIZE=3]
[COLOR=black][B]WPŁATY KWIECIEŃ:

[/B][/COLOR] [/SIZE][/COLOR][SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]* ARIM IV-V-VI- 60 zł.
* PAWEEŁ- 10 zł.
* ASIAF1- 50 zł.[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]* [/B][B]KOCUREK- 5 zł.
* [/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]MAJA602[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]- 10 zł.[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]* JustynaZ87- 10 zł.[/B][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=3][COLOR=darkgreen][B][COLOR=black]
WYDATKI KWIECIEŃ:[/COLOR]

wizyta u weta 2.04:
Oridermyl - 79 zł
Fiprex - 27 zł
szampon DermaVet - 8 zł
badanie moczu 6.04 - 20 zł[/B][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=darkorange][SIZE=3]

[/SIZE] [B][SIZE=3][COLOR=black]NA KONCIE: + 317 zł.

[/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 548
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Magda - na antybiotyki 25.03 poszło 75 zł, a nie 112 zł (przelałaś mi więcej, bo nie byłyśmy pewne, czy będzie konieczna 4 dawka i lek przeciwzapalny).
Potem to się prawie wyrównało, bo Ursocam kosztował więcej niż zakładałyśmy, kupiłam też Witaminę B i mięso.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sprawy!

Kontaktowałam się z DS i obecnie Maja dostaje serie leków chyba na wszystko co jest możliwe. Nie daje się już oszukać. Najgorzej jest z tabletkami na pęcherz. Za 2 dni ma skończyć antybiotyk i wizyta u weterynarza.
Jak na razie wetka powiedziała, żeby przyjmowała te leki, które ma przepisane. Powoli musi dojść do zdrowia. Popuszcza w nocy podczas snu- poleciłam podkłady (może Wy macie jeszcze jakieś pomysły?)
Ostatnio apetyt się pogorszył i w sumie Maja chyba więcej jadła leków niż normalnej karmy- tym samym zdarzało Jej się wymiotować...

Co do samego zachowania jest kochana, mądra, z psem dogaduje się coraz lepiej, koty bardzo lubi (ostatnio jeden z nich zasłużył na majusiowego buziaka :) ).
Śmiga po schodach jak mały odrzutowiec, woli spędzać dzień w ogródku, ma kilka posłań rozstawionych w domu, ogrodzie, na werandzie. W domu jest na noc- już tak dużo nie ziaje.

Przelałam Państwu 95,61 zł. za antybiotyki i leki.

To są rachunki:


[IMG]http://images40.fotosik.pl/785/929c354fbba2fe2agen.jpg[/IMG]


[IMG]http://images49.fotosik.pl/803/7d4d0b52745658e1gen.jpg[/IMG]



[IMG]http://ud.interia.pl/html/getattach,mid,13027723591782363850,mpid,3,uid,5f4e7e832a9e4fd2?f=P1010205.JPG[/IMG]


[IMG]http://ud.interia.pl/html/getattach,mid,13027723591782363850,mpid,4,uid,5f4e7e832a9e4fd2?f=P1010204.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Nie ma sprawy!

Kontaktowałam się z DS i obecnie Maja dostaje serie leków chyba na wszystko co jest możliwe. Nie daje się już oszukać. Najgorzej jest z tabletkami na pęcherz. Za 2 dni ma skończyć antybiotyk i wizyta u weterynarza.
Jak na razie wetka powiedziała, żeby przyjmowała te leki, które ma przepisane. Powoli musi dojść do zdrowia. Popuszcza w nocy podczas snu- poleciłam podkłady (może Wy macie jeszcze jakieś pomysły?)
Ostatnio apetyt się pogorszył i w sumie Maja chyba więcej jadła leków niż normalnej karmy- tym samym zdarzało Jej się wymiotować...

Co do samego zachowania jest kochana, mądra, z psem dogaduje się coraz lepiej, koty bardzo lubi (ostatnio jeden z nich zasłużył na majusiowego buziaka :) ).
Śmiga po schodach jak mały odrzutowiec, woli spędzać dzień w ogródku, ma kilka posłań rozstawionych w domu, ogrodzie, na werandzie. W domu jest na noc- już tak dużo nie ziaje.

Przelałam Państwu 95,61 zł. za antybiotyki i leki.

To są rachunki:


[IMG]http://images40.fotosik.pl/785/929c354fbba2fe2agen.jpg[/IMG]


[IMG]http://images49.fotosik.pl/803/7d4d0b52745658e1gen.jpg[/IMG]



[IMG]http://ud.interia.pl/html/getattach,mid,13027723591782363850,mpid,3,uid,5f4e7e832a9e4fd2?f=P1010205.JPG[/IMG]


[IMG]http://ud.interia.pl/html/getattach,mid,13027723591782363850,mpid,4,uid,5f4e7e832a9e4fd2?f=P1010204.JPG[/IMG][/QUOTE]

W sprawie leczenia dróg moczowych pelecam furagin. Moja kotka miała powracające zapalenie dolnych dróg moczowych. Przyczyny nie ustalono. Dostawała antybiotyk. Było już dobrze a po dwóch , trzech tygodniach wszystko od nowa. Wreszcie podałam jej FURAGIN i od co najmniej kilku miesięcy jest dobrze. Porozmwiajce na ten temat z wetką. Kotka dostawała 1/2 tabletki dziennie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Ostatnio apetyt się pogorszył i w sumie Maja chyba więcej jadła leków niż normalnej karmy- tym samym zdarzało Jej się wymiotować...[/QUOTE]

Trzeba Maję uważnie obserwować - utrata apetytu, wymioty - to są pierwsze objawy babeszjozy.
I nie zawsze na początku pies jest osowiały - jedna z naszych tymczasowiczek była pełna energii, żadnych wymiotów, biegunek itd., tylko utrata apetytu i nadwrażliwość na dotyk - wykonaliśmy badanie krwi i diagnoza: babeszjoza.
Kupcie Majce tego Kiltixa - najlepiej od razu w lecznicy, im szybciej, tym lepiej.

Jeśli chodzi o nocne siusianie - dobrym rozwiązaniem jest drybed (u mnie Maja spała właśnie na drybedzie).
Podkłady i tak będą konieczne (wkłada się je pod drybed) - ale przynajmniej psiak jest czysty i suchy.

Cieszę się, że psiaki coraz lepiej się dogadują :)

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie podpowiedzi wysłałam DS.
Jutro mają jechać do weta, także pomysły wskazane.

Co do obroży Kiltix. Są różne teorie. Jedni wolą obroże, inni znowu preparaty w płynie albo "mieszane sposoby".
Ja polecam frontline a w szczególności sporą butlę bo o wiele bardziej się opłaca.
[URL]http://allegro.pl/frontline-spray-250ml-psy-koty-najtaniej-i1541156273.html[/URL]

Ja jedynie co mogę to słać propozycje i pewnie wszystkie zostaną rozpatrzone przez weterynarza prowadzącego Maję.

Edit:
Dada- podaj mi rozmiar Twojego dry bed, na którym spała Maja.

Link to comment
Share on other sites

Cześć,
sporo czasu mnie nie było bo internet mi padł :/.Majeczka ma się coraz lepiej chociaż ostatnie dni nie były najlepsze.Ostatecznie je swoją karme z wątróbką (uwielbia ją) tak samo podajemy jej leki, w wątróbce :)Przestała wymiotować,rozpiera ją energia na spacerach, a najlepsze jest to,że Vigo NARESZCIE ją zaakceptował :multi:.Już myślałam, że to się nigdy nie zdarzy, a jednak.Do weterynarza idziemy jednak w poniedziałek ponieważ moja mama nie ma wcześniej czasu a ja wole iść z nią.No to tyle postaram się częściej wpadać na forum ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Co do obroży Kiltix. Są różne teorie. Jedni wolą obroże, inni znowu preparaty w płynie albo "mieszane sposoby".
Ja polecam frontline a w szczególności sporą butlę bo o wiele bardziej się opłaca.[/QUOTE]

Wiadomo, w tej kwestii nie ma reguły - każdy ma inne sposoby i inne doświadczenia, a często zależy to od miejsca zamieszkania, w różnych rejonach sprawdzają się odmienne preparaty.
Okolice Piaseczna, Zalesia - najlepiej sprawdza się obroża Kiltix i spot-on frontline (ostatnio ktoś polecał Duowin, który kiedyś dostawały schroniskowe psiaki - ale podobno w naszych okolicach zupełnie nie zdaje egzaminu).
Dla mnie Kiltix łączy w sobie 2 zalety - jest skuteczny i jest dość tani (50 zł za obrożę działającą ponad pół roku). Frontline też nigdy mnie nie zawiódł, ale używałam tylko spot-onów, preparatu w sprayu jeszcze nie testowałam.

Maja spała na drybedzie 100cm/75 cm.

Super, że psy się dogadały :)

Gdybym miała codziennie pokonywać tyle schodów, co Majka, też chyba spałabym w ogrodzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Moje psy pewnie zazdroszczą Majce, że ma opcje do wyboru.
Teraz jest ciepło, wychodzę z moimi po północy i jest bardzo miło. Moje się buntują i nie chcą wracać bo w domu gorąco pomimo ciągłego wietrzenia i uchylonego okna. Karina (suczka ze schroniska) również źle znosi pobyt w domu... już nie wiem co będzie w większe upały...

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na wątek Lili - przebywała w tym samym schronisku, co Maja.
Po 6 dniach od adopcji miała wrócić do schroniska. Na szczęście na swojej drodze spotkała mnie ;)

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/206354-LILA-po-6-dniach-od-adopcji-miała-wrócić-do-schroniska[/URL]-...

Link to comment
Share on other sites

Hej byliśmy wczoraj z Mają u weterynarza, wszystko w porządku :) Kupiliśmy jej tą obroże Kiltrix za 56 zł.Paragon już wysłałam pani Magdzie ;) A dzisiaj tak jak obiecałam mojej pani od polskiego przyszłam z Maja do szkoły.Zrobiła taką sensacje :D wszyscy mówili, że jest ładna i słodka.Już można z nią iść na EKG serca, można to zrobić u naszego weterynarza dlatego niedługo się wybierzemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weraimaja']Hej byliśmy wczoraj z Mają u weterynarza, wszystko w porządku :) Kupiliśmy jej tą obroże Kiltrix za 56 zł.Paragon już wysłałam pani Magdzie ;) A dzisiaj tak jak obiecałam mojej pani od polskiego przyszłam z Maja do szkoły.Zrobiła taką sensacje :D wszyscy mówili, że jest ładna i słodka.Już można z nią iść na EKG serca, można to zrobić u naszego weterynarza dlatego niedługo się wybierzemy.[/QUOTE]

Majeczka kochana - gwiazda prawdziwa:)
ciekawe co EKG pokaże, tymczasem bardzo prosze wymiziać Majeczkę od cioci Agnieszki:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...