Jump to content
Dogomania

szczeniak z początkami krzywicy


wuniol90

Recommended Posts

Witam
Mój 7-tygodniowy szczeniak od dwóch dni zaczął dziwnie chodzic, wyginał przednie łapki i chodził tak jakby na samych palcach, byliśmy z nim u weta i powiedział, że to przez niedobory wapnia i witamin i że psina ma początki krzywicy. Jadł wcześniej domowe jedzonko. Weterynarz kazał dawac mu karmę royal canin starter dla małych psów i witaminy canifos junior, karmic białym serem, mięsem, warzywami i ryżem. Dostał tez szczepionkę z wapniem(?). Jest to kundelek i będzie raczej mały kiedy urośnie:) i teraz tak sie zastanawiam czy nie za dużo tego wapnia??????? nie chcę przedawkowac.......Jutro mamy znowu pojechac na kolejną szczepionkę. Czy moge mu dawac tą karmę(wet kazała 100g dziennie), witaminy canifos junior(1 tabletka) i jeszcze ten ser i mięcho?

Znacie jakieś podobne przypadki? Czy piesek wyzdrowieje?
I jak długo bedzie się tak męczył, bo ciężko mu się chodzi:(

Prosze o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim jak najszybciej proponowałbym przestawić go na karmienie dobrą karmą dla szczeniaków - karma wskazana przez veta jest odpowiednia karmą.
Niestety domowe jedzonko jest może smaczniejsze - ale nie odpowiednie dla tak małego szczeniaka!
Jakiej wielkości jest piesek?
Bo może mieć też problemy nie tylko z kośćmi ale i ze stawami!!!
Wskazana ewentualna konsultacja u innego veta. I być może dodatkowe badania.
Na pewno wskazane jest aby w karmie była chondroityna i glukozamina!
W tym wieku jeszcze można próbować przeciwdziałać problemom i myślę, że i wyleczyć szczeniaka.
Ja mogę polecić karmę Techni-Cal dla szczeniąt (nie wiem tylko czy mini, medium lub dużych ras?).

Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówiłam podajemy mu karmę dla szczeniaków royal canin poleconą przez weterynarza, witaminy oraz gotujemy mu troszkę(ryż, warzywa, mięcho, łapki kurze i biały ser wcina). W ostatnich dniach troszkę się poprawiło bo zaczął normalnie stawiać jedną łapkę, mamy nadzieję, że jeszcze druga dołączy i biedak będzie mógł śmiało śmigać ile sił:) bo energii ma sporo:) Przez ostatnie dwa dni nie miał w ogóle apetytu, aż zaczynałam się martwić, troszę podziubał jedzonka i tyle ale dziś już wszystko wcinał z wylizaniem miski:)

Link to comment
Share on other sites

Piesek jest bardzo młody, wszystko powinno się "wyprostować" - nawet kilkumiesięczne psy z krzywicą często dają się odkarmić i w pełni zdrowieją ;)
A na przyszłość, podając domowe posiłki, mięsko z ryżem czy warzywami, szczególnie rosnącemu psu, ZAWSZE trzeba podawać preparaty witaminowo mineralne, szczególnie wapń, bo w takim posiłku wapnia praktycznie nie ma i szybko dochodzi do zaburzeń rozwoju, a nawet problemów z nerkami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Piesek jest bardzo młody, wszystko powinno się "wyprostować" - nawet kilkumiesięczne psy z krzywicą często dają się odkarmić i w pełni zdrowieją ;)
A na przyszłość, podając domowe posiłki, mięsko z ryżem czy warzywami, szczególnie rosnącemu psu, ZAWSZE trzeba podawać preparaty witaminowo mineralne, szczególnie wapń, bo w takim posiłku wapnia praktycznie nie ma i szybko dochodzi do zaburzeń rozwoju, a nawet problemów z nerkami...[/QUOTE]

W pełni popieram!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...