Jump to content
Dogomania

Rotacja karm


tobb

Recommended Posts

Terminem 'rotacja karm' chciałam nazwać sytuację, gdzie mamy kilka ulubionych karm i naprzemiennie podajemy je swojemu psu w określonych cyklach. Nie chodzi mi tutaj o ciągłe zmienianie karmy, ponieważ każda następna psu nie pasuje i próbuje się podawać kolejne.

Czy stosujecie taki sposób żywienia? Czy znacie jego zalety? Ja słyszałam, że podobno to dobrze wpływa na układ pokarmowy psa (nie przyzwyczaja się tylko do jednego typu jedzenia), zmniejsza się skłonność do alergii pokarmowych. Podobno też jeśli w danej karmie brakuje jakiegoś składnika jest szansa, że inna karma ten składnik posiada.

Teraz następny zestaw pytań.
Czy stosujecie rotację tylko w ramach jednej marki i zmieniacie smaki?
Jaki macie cykl zmian (podobno jest zalecane 4-6 miesięcy)?
Jeśli zmieniacie marki, to ile ich wybraliście i jakie?

Wiem, wiem, dużo pytań jak na jeden post ale właśnie przymierzam się do takiego sposobu żywienia i dlatego bardzo zależy mi na waszej opinii. Zwłaszcza ludzi, którzy rzeczywiście to stosują.

Jak zawsze przyznaję się bez bicia, że szukałam takiego tematu ale nie znalazłam. Więc jeśli już takowy jest to wybaczcie mi i podajcie linka.

Link to comment
Share on other sites

ja stosuje rotacje.co 6 miesiecy lub co 2.stosuje rotacje wymiany marek karm ale karma jest podobna[tj.w moim przypadku wysokoenergetyczna].mam sprawdzone 2-3 marki i wymiane stosuje miedzy nimi.dlaczego tak robie?pewnie ze jadlyby caly czas jedna karme tylko ze......jakos tak sie komfortowo bardziej czuje a i wydaje mi sie ze taka odmiana dobrze im robi.

Link to comment
Share on other sites

Ja zmieniam karme mojemu pieskowi co mniej wiecej 3 miesiace kiedy juz zaczyna bardzo marudzic..Jest straszmie wybredny - i chyba to glownie sklonilo mnie do takiej metody. Ogolnie oscyluje pomiedzy 3 markami karm: Nutro Choice, Best Choice i Acana.. z tym ze w kazdej z marek rowniez robie rotacje co do rodzajow. Raz jest karma wysokoenergetyczna, za chwile lamb and rice pozniej normalna dla duzych psow...

Tez slyszalam ze dajac rozne karmy przyzwyczajamy zoladek psa do roznych smakow i rodzajow jedzonka zmniejszajac tym samym sklonnosci do alergii.. Ile w tym racji nie wiem. Ale po moim psie sprawdzilam ze moze jesc praktycznie wszystko i nie ma sensacji zoladkowych. Od malucha karmilam go roznymi rodzajami karm, przeplatajac to rowniez jedzonkiem gotowanym..

Link to comment
Share on other sites

ja tez raczej nie stosuje tabel dietetycznych;) .glownym wyznacznikiem tego ze jest ok sa moje psy.mam w tej chwili dwie sprawdzone karmy[moze dojdzie trzecia].zmieniam im bo zauwazylam ze daje to fajne efekty.zdecydowanie nie moglabym dawac psom jednej karmy non stop.pewnie czuje lepszy komfort zmieniajc im "smak".jednak mam wrazenie ze lepiej zjadaja jak im zmieniam.karmie dorosle psy wylaczne karmami wysokoenergetycznym.

Link to comment
Share on other sites

Ja stosowałam taką rotację i jej zaprzestałam no i przestałam także narzekać na brak futra u moich psów. Mam owczarki szkockie i zmiana karmy widoczna od razu jest na futrze. Po każdej zmianie karmy a robiłam to ok. co 3 miesiace - moje collie gubiły futro :roll: Ja karmię formułą Lamb & Rice a były to na zmianę: Hill's, Eukanuba, Eagle Pack. Teraz zostałam przy Hill'sie i jest super, futro się trzyma, piesie w dobrej kondycji :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...