Jump to content
Dogomania

potrzebna pomoc


Matisse

Recommended Posts

  • 2 months later...
Guest Mrzewinska

Feronku, a czy moglbys sie dokladniej przedstawic? Z doswiadczen i efektow pracy z psami.
Dobrze byloby wiedziec, kogo mozna polecac w Krakowie.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Cóż mogę o sobie... Jeśli chodzi o pracę oficjalną jako zoopsycholog to dopiero zaczynam. Nieoficjalnie zaś zajmuję się pomocą znajomym i znajomym znajomych juz kilka lat. Ponieważ swoją wiedzę do tej pory opierałam na książkach (Fisher, Coren i inne) uważałam za konieczne ugruntowanie jej bardziej merytoryczne i studiuję Psychologię Zwierząt na SWPS. Zawodowo kilka lat pracowałam jako pedagog.
Jeśli chodzi o sukcesy ze zwierzętami to... pomogłam jamnikopodobnemu uporać się z nieobecnością właścicieli w domu i wyciem całymi dniami (choć praca trwała kilka miesięcy, ale udało się), poza tym...pracowałam też z dwoma malamutami, które ignorowały swoją panią (na początku zachowywały się jak autystyczne, ale to były pozory). Przyczyniłam się do wykrycia problemów z tarczycą u kotki mojej koleżanki Poza tymi - ważnymi dla mnie przypadkami - pomagałam w wybieraniu szczeniąt i układaniu psów moich znajomych. Trudno jest opisywać swoje osiągnięcia, gdy są one nieoficjalne i nie można ich poprzeć żadnym dokumentem. Niemniej jednak nie czuję się laikiem i stąd też (a także z marzeń o pomocy zwierzętom) potrzeba wkroczenia na oficjalną ścieżkę.
Chciałam - żeby mieć oficjalną rekomendację - odbywać staż o p. Kłosińsiego, ale odmówił mi tego, gdyż, jak powiedział, ma już współpracownicę (nota bene - koleżankę ze studiów, które odbywam).
Zatem... będę pewnie miała utrudniony start, ale to nic...Jak ktoś robi coś dobrze, to się obroni.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Zaczynac prace oficjalna z psami moze kazdy, kto zglosi np prowadzenie szkoly dla psow.
Co to jest SWPS?
Szkola z uprawnieniami uczelni wyzszej?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie że można poprosić - Kierunek nosi nazwę Psychologia zwierząt , a adres strony [URL="http://www.swps.edu.pl"]www.swps.edu.pl[/URL] - trzeba szukac w studiach podyplomowych.
Kierownikiem studiów jest prof. Wojciech Pisula - powinna go Pani znać przynajmniej ze słyszenia :) Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

No to chyba pierwsze w Polsce tego rodzaju studium podyplomowe?
Nazwisko prof. Pisuli raczej jest znane.
Zdaje sie, ze narazil sie ostatnio srodowisku akademickiemu starszej daty, gdy stwierdzil, ze zwierzeta maja osobowosc...

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, to pierwsze profesjonalne studium podyplomowe w Polsce i póki co jestem bardzo zadowolona z wiedzy i sposobu jej przekazywania. Uczęszczałam do tego "pożal się Boże" Europejskiego Studium Psychologii Zwierząt i tam to dopiero są naciągacze. Tu wiedzę przekazują specjaliści - większość to profesorowie z SWPS, SGGW i AWF. Poza tym, że są fascynatami tego co robią, to potrafią przekazać wiedzę. ESPZ wykładowcami niestety były osoby, które poza tym, że być może mają praktykę - kompletnie nie potrafią przekazać wiedzy.
Z resztą pamięta Pani chyba nasze rozmowy o tym, że może Pani by się podjęła... Przepraszam za tamtejszą propozycję, ale zależało mi na tym żeby mieć wiedzę a nie tylko papier, a uznaję Panią za jeden z autorytetów w temacie psów.
Co do prof. Pisuli - nie dziwię się, że mógł podpaść - ale jego twierdzenia są poparte rzetelnymi badaniami nie tylko polskich naukowców.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

No wszedzie jeszcze sa wyznawcy Kartezjusza. Nie tylko u nas - to bardzo wygodne, usprawiedliwia wszelkie krzywdy wyrzadzane zwierzetom.
Nie tak dawno zakazywano Goodall okreslac obserwowane zwierzeta imionami - mialy miec tylko numery! Ona tez nielicho podpadala swoimi badaniami....

Ciekawa jestem szalenie, jak beda wygladaly zajecia praktyczne.
Kiedys dla studentow Akademii Rolniczej - ale to bylo z 20 lat temu chyba! - demonstrowalismy treningi z posluszenstwa i pracy wechowej.

Warto bylo pojechac do Poznania na MS w obedience - bardzo wiele informacji dawaly metody, jakimi poszczegolni zawodnicy poslugiwali sie na oficjalnym treningu. I potem obserwacja zachowan tych samych psow podczas zawodow.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...