Jump to content
Dogomania

Pies pociera łapami pysk


samanda

Recommended Posts

Witam!
jeśli był już taki wątek, to przepraszam :oops:

mój pies ma ok. 12 lat. przed chwilą dostał jedzenie - kawałek pokrojonej gotowaną pierś z kurczaka, drobiowe żołądki, warzywa i ryż. była to normalna dzienna porcja. nie było tam żadnych kości! zauważyłam teraz, że pies pociera łapami pysk. w internecie czytałam, że powinno zobaczyć się psu pysk czy nic tam nie utknęło. Ale co tam miało utknąć? i jak otworzyć psu pysk? dodam jeszcze, że wczoraj piesek dostał w postaci przysmaku kosteczkę greenies. nie dostaje jej często - właściwie co rok, okazjonalnie. Nie moge niestety dojechać do weterynarza. prosze o pomoc!

EDYCJA: przeczytałam właśnie na forum, że greenies to świństwo! ale ja dałam mojemu psu b.mało! tą najmniejszą kosteczkę!

Link to comment
Share on other sites

Obstawiam, że skoro żadnych kości nie był, nic utknąć nie mogło, to psa po prostu boli któryś ząb. Być może jest zepsuty i teraz porządnie daje o sobie znać.
Twój pies ma 12 lat, więc zapewne zęby nie są już w najlepszym stanie.

[QUOTE] i jak otworzyć psu pysk? [/QUOTE] Cóż.... normalnie. Dwoma rękami. Jedna trzyma górną szczękę, druga dolną. [U]Pod warunkiem, że znasz psa, jest do tego przyzwyczajony, wiesz, że nie ugryzie[/U].
Należy jednak uważać, bo jeśli psa bardzo boli, to może w odruchu obrony kłapnąć zębami.

Zdecydowanie potrzebny jest weterynarz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...