Jump to content
Dogomania

Zepsułam im stawy?


Rosalinda

Recommended Posts

Mój problem:

Mam 7 miesięczne obecnie owczarki niemieckie. Od małego dostawały wszystko to co najlepsze: mleko, sery <mieszkam na wsi i było wszystko "prosto od krowy">, Kamę Purina i witaminy. Tylko przez ostanie półtorej miesiąca mieliśmy kryzys z funduszami i psiaki dostawały niestety kamę z Biedronki. Mimo tego że dostawały surowe i gotowane kości <z makaronem i czasem galaretę> mam wyrzuty sumienia że mogłam doprowadzić do ich problemów ze stawami.

Co mam robić? <na razie nie chce robić badań raz brak funduszy, dwa mówiono mi że za młode, a trzy muszę wydać dużo na sterylizację>

Proszę co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

spokojnie;)

one mają jakieś objawy problemów ze stawami czy tak na wszelki wypadek się martwisz? nic im nie będzie od miesiąca żarcia gorszej karmy, swoją drogą można podawać choćby kurze łapki (nie wiem czy o tą galaretke chodziło??) jesli się boisz o ich stawy i to wcale nie jest tak drogie..witaminy z jakiego powodu do puriny dajesz? nie ma co przesadzać z witaminami, nadmiar może być gorszy od niedoboru.
aa i mleko hm niekoniecznie..tzn jak nie mają problemów żołądkowych po nim to ok, ale dawać też im to nic nie da.
prześwietlenie min po 18m-cach, no chyba że wcześniej byłyby jakieś problemy (odpukać;) )

Link to comment
Share on other sites

No na razie nic nie zauważyłam żeby jakoś inaczej chodziły. Martwię się też dlatego że jeden z nich wpadł pomiędzy tylne łapki pod koło niby weterynarz stwierdził po pól godzinie od zdarzenia że nic nie ma - mam taką nadzieję.

Witaminy tak mi polecił wet. Ale tzn że jeśli jest w miarę dobra karma to nie trzeba < dziś zamówiłam im Josere Kids i od 4 dni daję Arthrofos>

No i chodziło o galaretę z kurzych łapek - kości inne to rzadziej jakoś tak bardziej upodobaliśmy je sobie no i psy też.

Mleko to nie daję obecnie bo gdzieś czytałam że pies podczas rozwoju przestaje je trawić

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...