Jump to content
Dogomania

Kupno Goldena


Musiałek

Recommended Posts

Witam
nazywam się Musiałek i pewnie niektórzy znają mnie z tego forum :lol: jestem właścicielką aussie i sheltie.

Piszę u Was z prośbą od znajomego, który chciałby kupić Goldena. Włąśnie stracił swoją ukochaną kundelkę ON.

Jest zaineteresowany psem (nie suczką) o bardzo łagodnym charakterze - pies będzie miał kontakt z małymi dziećmi - do odbioru maj-czerwiec 2007.

Czy moglibyście proszę polecić jakieś hodowle w Warszawie i okolicach które będą miały mioty i które mają [B]NAPRAWDE!![/B] przebadane psy w szczególności na dysplazję aby znajomy mógł zacząć rozmawiać z przyszłymi hodowcami o zakupie psa i poznaniu ewentualnie rodziców i właścicieli.

Mój wet opowiadał mi jak to jeden hodowca próbował przekupić weta aby wpisał mu że pies zdrowy a on miał dysplazję C !! to był labrador!!

Pies pewnie (na 99%) nie będzie chodził na wystawy, ale musi być zdrowy - tzn być po zdrowych rodzicach i dziadkach - nie wiem jak to jest w tych rasach- i będzie napewno do [B]MOCNEGO [/B]kochania :lol: :lol:

Z góry bardzo dziękuję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']
Piszę u Was z prośbą od znajomego, który chciałby kupić Goldena.
[/quote]

A dlaczego dopiero w przyszłym roku i to z okolic W-wy :cool3: ? Kocha sie od zaraz :lol: i teraz właśnie SĄ! Ostatnie 2 cudne aniołki :lilangel: , braciszki mojego Tolka po mamusi, ojcem tym razem był Igo z Zagłębia (już za TM :-( ). Podobnie jak rodzice zdrowe, cudne chłopaki :loveu: ! Wychowują się z innymi psami i ludźmi. Właścicielka hodowli ma wykształcenie weterynaryjne, jest doświadczonym hodowcą i groomerem. To chyba wystarczające referencje. Co prawda trzeba podjechać do Cz-wy, ale to nie koniec świata ;) . Dodatkowo psy mają świetną psychikę. Obojętnie kto je weźmie MUSI! je wystawiać! Schowanie ich przed światem to byłoby barbarzyństwo :evil_lol: . Wejdź na stronę [U][URL="http://www.jamniki.pl"]www.jamniki.pl[/URL] [/U](to nie żart :lol: ! zaczynali od jamników) tam bedzie kontakt i więcej informacji.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ojcem tym razem był Igo z Zagłębia (już za TM ). Podobnie jak rodzice zdrowe, cudne chłopaki[/QUOTE]

Ja moze troche offowo, ale czy na pewno wiadomo, ze rodzice - a scislej - ojciec byl zdrowy? O ile mi wiadomo, nie pozegnal sie ze swiatem w wyniku wypadku :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Ja moze troche offowo, ale czy na pewno wiadomo, ze rodzice - a scislej - ojciec byl zdrowy? O ile mi wiadomo, nie pozegnal sie ze swiatem w wyniku wypadku :roll:[/quote]

Nie znam szczegółów :shake: , ale z pewnością przyczyną nie była dysplazja .... Igo miał komlet badań i wszystkie z wynikiem wysoce satysfakcjonującym. Jestem pewna, że w hodowli można uzyskać komplet informacji.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie znam szczegółów , ale z pewnością przyczyną nie była dysplazja .... Igo miał komlet badań i wszystkie z wynikiem wysoce satysfakcjonującym. Jestem pewna, że w hodowli można uzyskać komplet informacji.[/QUOTE]

Ja tez nie znam szczegolow, jedynie dotarlo do mnie pare plotek odnosnie przyczyn smierci tego psa, ale trudno dawac im wiare.
Dysplazja nie jest jedyna choroba, z jaka borykaja sie goldeny :( Na stronie hodowli nie ma informacji o badaniach innych niz rtg bioder.

Nie chce w zaden sposob dyskredytowac tego miotu ani tego psa. To duza strata i smutne, ze nagle odchodzi mlody przeciez pies. Jednoczesnie rodzi to pytania dotyczace zdrowia, na ktore niekoniecznie mozna uzyskac odpowiedz.
Gdybym zastanawiala sie nad kupnem szczeniaka po psie, ktory nagle odszedl w mlodym wieku, chcialabym sie dowiedziec jakie byly przyczyny smierci.

Link to comment
Share on other sites

Nie mogą wziąść teraz ponieważ szykują im się dwie podróże a oni nie chcą zostawiać psa z "kimś" a szczególnie młodego.

i raczej na 99% nie będą wystawiać ponieważ nie są tym zainterewsowani, bardziej kładą nacisk na zdrowie i charakter niż na exterier ale chca psa z papierami aby być pewnym tego co kupują.

a dlatego z okolic Warszawy :lol: bo mieli by bliżej ale jesli ktoś planuje taki miot gdzieś dalej to napewno podjadą :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']no jestem załamana ta ciszą :crazyeye: :shake:

patrząc na ringi stawki to mistrzostwo świata :crazyeye:

a jak pytam o zdrowych rodziców to cisza :placz:[/quote]

Podawanie nazw hodowli jest zabronione na forum, spójrz do linkowni.
Ewntualnie pytaj na PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']no jestem załamana ta ciszą :crazyeye: :shake:

patrząc na ringi stawki to mistrzostwo świata :crazyeye:

a jak pytam o zdrowych rodziców to cisza :placz:[/quote]
No niestety- taka tendencja, a Związek dalej nic nie zmienia w kwestii RTG...

Natomiast są hodowle, gdzie psy są badane, nie tylko na stawy, ale też na oczy. Trzeba przejrzeć wszystkie, a nawet jeśłi nie ma takowych w samej Warszawie, to myślę że warto się przejechać gdzieś dalej, po to aby mieć zdrowego pieska.

[I][SIZE=1](OT- np do Niderlandów, Szwajcarii czy gdzieś jeszcze, jak niektórzy planują:cool3:[/SIZE] )[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...