Jump to content
Dogomania

Galeria Bibi- czyli świat w kolorach black&white


Maalwi

Recommended Posts

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Maalwi']BIbi już nie jest tak nieufna jak wcześniej :) Ojj łakoma jest i to bardzo :) dzisiaj uczyłam ją "noga" i szło jej nieźle. Tylko ciągle martwię się tym niereagowaniem na komendy na dworze. Wogóle Bibi reaguje tylko jak jestem na wprost i ze smakołykiem (chociaż jak ją ucyzłam to wydawałam nieregularnie samakołyki i byłam w różnych pozycjach ciałą)[/QUOTE]

Maalawi ja radzę Ci zanim zaczniecie uczyć się komend to nauczyć Bibi kontaktu wzrokowego (o ile nie umie oczywiście). na 'Bibi' powinna patrzeć Ci w oczy i czekać na polecenie, podążać za Tobą;) bez tego duuużo trudniej i wolniej się pracuje. to pies powinien zabiegać o pracę z Tobą i nauke komend, nie Ty.
jeśli już będzie ładnie patrzeć w oczka w domu i robić proste komendy, spróbuj wyjść z nią na dwór, ale w ciche i puste miejsce. tam to samo co w domu, najpierw konakt wzrokowy, później proste komendy. i z tym przenoś się w coraz bardziej hałaśliwe i ruchliwe miejsca. jeśli chcesz szkolić metodą pozytywnego wzmocnienia, nie karć suni. jeśli nie chce z Tobą pracować, węszy, rozgląda się - czekaj aż sie uspokoi. po jakimś czasie znowu spróbuj 'Bibi', jeśli spojrzy to duużo pochwał i smaczków (jeśli pracujecie z klikerem - klik i smaki), szybko nauczy się łapać konakt wzrokowy poza domem. i nie karć jej, jeśli zrobi nie tą komendę o którą prosiłaś odczekaj i powtórz zadanie. jeśli będziesz ją dużo karcić to mała szybko straci chęć na pracę z Tobą.

chodzenia przy nodze ja uczyłam na luźnej smyczy, kiedy maluch przychodził na 'do nogi' podstawiałam mu smak pod nos i mówiłam 'równaj', dostawał jedzenie i klik (zamiast klika może być słowo 'dobrze', 'super', najlepiej właśnie jakies krótkie) za każdy ładny krok. później z czasem jak ładnie chodził ze smakami pod nosem to smak był co drugi krok, później co trzeci, a później w ogóle bez jedzenia. jedzenie i klik teraz jest dopiero po ładnym przejściu jakiegoś odcinka.

ogólnie bardzo polecam pozytywne metody pracy z psem, nauka jest dużo szybsza i przyjemniejsza. jak patrze na sposób w jaki zabiera się do nauki mój goldek, który był szkolony przez karcenie (oczywiście pod okiem profejonalnego tresera) i jak zbiera sie do tego grzywek szkolony pozytywnymi metodami (pod okiem innego tresera) to jest kolosalna różnica. maluch sam chce pracować, chodzi za mną, patrzy w oczy, energicznie wykonuje komendy, widać że sprawia mu to przyjemność. goldek nie patrzy w oczy (nikt go tego nie nauczył), wolniej wykonuje komendy i nie bije od niego taka chęć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']

MALWINA! Wrzuć odnośnik do galerii Bibi albo banerek w sygnaturę ;) jak nie umiesz, mogę pomóc. Będzie mi łatwiej wchodzić do Ciebie w galerię :) Ostatnio Gosi banerek wstawiałam i konta nie ukradłam :grin: może Ci potwierdzić ;)[/QUOTE]

moge też sie do Ciebie uśmiechnąć o to?:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ale ja od razu mówię, że to takie proste banerki, bo nie umiem ogarnąć photoshopa ;)
możecie wysłać zamówienie wraz ze zdjęciami na [email][email protected][/email]
Tylko jakieś łatwe do ogarnięcia fotki! :lol:

a to jest banerek Bibi
[IMG]http://ajent89.wrzuta.pl/sr/f/1okRngTr1hc/bibibibibibi[/IMG]
Motyw gwiazdkowy musiał być :lol: bo łyso mi wyglądało :eviltong:

Mogę jeszcze zrobić ładniejszy jeśli ten się nie podoba :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']Ale ja od razu mówię, że to takie proste banerki, bo nie umiem ogarnąć photoshopa ;)
możecie wysłać zamówienie wraz ze zdjęciami na [email][email protected][/email]
Tylko jakieś łatwe do ogarnięcia fotki! :lol:

a to jest banerek Bibi
[IMG]http://ajent89.wrzuta.pl/sr/f/1okRngTr1hc/bibibibibibi[/IMG]
Motyw gwiazdkowy musiał być :lol: bo łyso mi wyglądało :eviltong:

Mogę jeszcze zrobić ładniejszy jeśli ten się nie podoba :oops:[/QUOTE]
Mycho,jets prześliczny! właśnei te zdjęcia chciałam wrzucić! :****

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psyja']Maalawi ja radzę Ci zanim zaczniecie uczyć się komend to nauczyć Bibi kontaktu wzrokowego (o ile nie umie oczywiście). na 'Bibi' powinna patrzeć Ci w oczy i czekać na polecenie, podążać za Tobą;) bez tego duuużo trudniej i wolniej się pracuje. to pies powinien zabiegać o pracę z Tobą i nauke komend, nie Ty.
jeśli już będzie ładnie patrzeć w oczka w domu i robić proste komendy, spróbuj wyjść z nią na dwór, ale w ciche i puste miejsce. tam to samo co w domu, najpierw konakt wzrokowy, później proste komendy. i z tym przenoś się w coraz bardziej hałaśliwe i ruchliwe miejsca. jeśli chcesz szkolić metodą pozytywnego wzmocnienia, nie karć suni. jeśli nie chce z Tobą pracować, węszy, rozgląda się - czekaj aż sie uspokoi. po jakimś czasie znowu spróbuj 'Bibi', jeśli spojrzy to duużo pochwał i smaczków (jeśli pracujecie z klikerem - klik i smaki), szybko nauczy się łapać konakt wzrokowy poza domem. i nie karć jej, jeśli zrobi nie tą komendę o którą prosiłaś odczekaj i powtórz zadanie. jeśli będziesz ją dużo karcić to mała szybko straci chęć na pracę z Tobą.

chodzenia przy nodze ja uczyłam na luźnej smyczy, kiedy maluch przychodził na 'do nogi' podstawiałam mu smak pod nos i mówiłam 'równaj', dostawał jedzenie i klik (zamiast klika może być słowo 'dobrze', 'super', najlepiej właśnie jakies krótkie) za każdy ładny krok. później z czasem jak ładnie chodził ze smakami pod nosem to smak był co drugi krok, później co trzeci, a później w ogóle bez jedzenia. jedzenie i klik teraz jest dopiero po ładnym przejściu jakiegoś odcinka.

ogólnie bardzo polecam pozytywne metody pracy z psem, nauka jest dużo szybsza i przyjemniejsza. jak patrze na sposób w jaki zabiera się do nauki mój goldek, który był szkolony przez karcenie (oczywiście pod okiem profejonalnego tresera) i jak zbiera sie do tego grzywek szkolony pozytywnymi metodami (pod okiem innego tresera) to jest kolosalna różnica. maluch sam chce pracować, chodzi za mną, patrzy w oczy, energicznie wykonuje komendy, widać że sprawia mu to przyjemność. goldek nie patrzy w oczy (nikt go tego nie nauczył), wolniej wykonuje komendy i nie bije od niego taka chęć[/QUOTE]
Bibi jets skzolona pozytywnymi metodami i lubi się uczyć. Ćwiczę z nią do mnie i chodzenie przy nodze na dworze i w domu. Coraz lepiej jej idize za to siad robi tlyko na dworze... A na "Bibi" czasem reaguje a czasem nie... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psyja']55zł, jak jesteś zainteresowana moge Ci na priv przesłać wymiary[/QUOTE]
nie wiem cyz się przyda Bibi bo ona do zmarźluchów nie należy ale podobno luty ma być bardzo srogi a nei chcem rezygnować ze spacerów z nią. Ok. To podaj wymiary :)

Link to comment
Share on other sites

Bibi była wczoraj kąpana w Espree ma taką piękną delikatną sierść a w wannie grzeczniutka była :)
przedziałek:
[URL=http://img593.imageshack.us/i/p310111161003.jpg/][IMG]http://img593.imageshack.us/img593/3724/p310111161003.jpg[/IMG][/URL]
uszy zaczynają jej stać,to lewe się bardziej trzyma ale ogólnie nie są jesczze stabilne. Kleje jej nadal ale tlyko rogi bez podwiązywania razem uszu.

Link to comment
Share on other sites

Jej braciszek Baxter w hodowli:
[URL=http://img525.imageshack.us/i/2011011117132.jpg/][IMG]http://img525.imageshack.us/img525/7951/2011011117132.jpg[/IMG][/URL]
i po wystawie na której zdobył BOB-a
[URL=http://img841.imageshack.us/i/1296510746091436400.jpg/][IMG]http://img841.imageshack.us/img841/3801/1296510746091436400.jpg[/IMG][/URL]
NIE wierze jak on się zmienił.
A Bibi też włoski urosły i już taki szczenięcy wyraz mordki straciła ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...