Jump to content
Dogomania

Jak namówić rodziców na psa ???


trusiek

Recommended Posts

OMG,jak ja nie lubię takich postów...Dziecko,jak rodzice nie chcą psa to daj spokój,może nie chcą wydawać kilka a czasem kilkaset złotych na jego utrzymanie,nie lubią psów itp. Jak się wyprowadzisz to sobie kupisz psiaka a narazie uszanuj to ,ze nie chcą bo potem są historie,że szczeniak trafia do schroniska bo za dużo kosztuje,sika.To ,ze ty chcesz nie znaczy,że inni też...

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie - jaki podają powod? Cieżko dyskutować nie znając argumentów. Być może obawiają się, ze obowiązek wyprowadzania na spacery i dbania, karmienia spadnie w rezultacie na nich po tym gdy pierwszy szał i radość się skończą. Jest bardzo fajne ćwiczenie które przecwiczylam na dzieciach znajomych - nic odkrywczego. Idziesz do zoologicznego, kupujesz najtańsza smycz a w supermarkecie pluszaka. Przedstawiasz rodzicom pluszaka nadając mu imię i mówisz ze od dzisiaj wyprowadzasz miska regularnie przez dwa tygodnie do miesiąca. Po tym okresie "kwarantanny" usiadziecie wspólnie przy stole i ponownie omowicie temat.
Co ten test pokazał w przypadku moich znajomych? Jedna cora zrezygnowała zpomyslu po tygodniu bo stwierdziła ze poranne spacery wcale nie są fajne, druga dziewczynka nie wytrzymała nawet tygodnia tak bardzo była zajęta swoimi koleżankami. Udało się tylko jednemu chłopskiej któremu w rezultacie na wiosnę rodzice zaadoptowali już odchowanego owczarka niemieckiego uznając ze na początek tak bedzie najlepiej żeby chłopak wszystkiego się nauczył a z czasem w przyszłości jak bedzie chciał to kiedyś weźmie sobie szczeniaka.
Taki test to tez informacja dla twoich rodziców o twoim zapale i obowiazkowosci - czy dziecko bedzie potrafiło tak zorganizować swój czas żeby psisko było zawsze przed kumplami.

Ale my tutaj możemy tylko gdybac - jaki napisano wyżej rodzice moga nie chcieć mieć futra w każdym zakamarki mieszkania, nie chca dostosowywać swoich planów wakacyjnych pod psine itp. Itd

Życzę przemyślanej decyzji.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z powyższym postem.

Ale zaciekawiło mnie, że w wątku ''Czy ubieracie swojego psa?'' napisałaś taki post:
[quote name='trusiek']Ja [B]mojego[/B] psiaka nie ubieram- to jest labrador, wedug mnie ubieranie zależy od rasy...[/QUOTE]

To chcesz kolejnego psa czy jak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='trusiek']Kocham psy, ale rodzice nie chcą mi kupić psiaka !!! :-( Więc proszę pomóżcie !!!!!!!! Podajcie kilka argumentów, które mogą rodziców ,,skusić'' na zakup psa <33[/QUOTE]



Wiesz ile kosztuje utrzymanie psa? Samo "kocham psy" nie wystarczu żeby miec psa.. Szczeniakowi trzeba zapewnić dobrej jakości pożywienie które kosztuje, to jest konieczne żeby się prawidłowo rozwijał. Pieska trzeba szczepić a to też nie jest darmo, poświęcić mnóstwo czasu na naukę czystości, naukę chodzenia na smyczy, socjalizację.. Więc najpierw trzeba się zastanowić czy dacie sobie radę. Pies to nie zabawka którą wyłączasz kiedy ci pasuje. Może twoi rodzice mają poważne powody dla których nie chca psa.

Z psem trzeba wychodzić 3 lub 4 razy dziennie, zapewnić odpowiednią dawkę ruchu i najważniejsze żeby kupić psa ze sprawdzonej hodowli z rodowodem albo wziac ze schroniska.

Twój post jest typową wypowiedzią dziecka które czegoś nie dostało, nie znam Cię ale wiem jak często zdarza się że po tym jak minie pierwszy szał na pieska nikt nie chce się nim zajmować. A propos, co z tym labradorem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...