Jump to content
Dogomania

Jak??? Pomocy!!!


Rolia

Recommended Posts

Mój pies jak uczę ją sztuczek to kładzie się na podłodze i poddaje.Jak mam ją tego oduczyć??? I w jakim wieku można pójść z psem na trening Agillity???(mówię o wieku właściciela)
Ja mam 13 lat i mój pies umie dużo komend i skacze już 64cm.I niedługo kupuję płotek Agillity.I mam jeszcze jedno pytanie:
Jaka jest maksymalna wysokość pojedynczego płotku Agillity?

Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Gabi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rolia']Mój pies jak uczę ją sztuczek to kładzie się na podłodze i poddaje.Jak mam ją tego oduczyć??? I w jakim wieku można pójść z psem na trening Agillity???(mówię o wieku właściciela)
Ja mam 13 lat i mój pies umie dużo komend i skacze już 64cm.I niedługo kupuję płotek Agillity.I mam jeszcze jedno pytanie:
Jaka jest maksymalna wysokość pojedynczego płotku Agillity?

Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Gabi[/QUOTE]
Psina ukazuje w ten sposób uległość , może nawet obawia się o Twoje zamiary . Jakimi metodami szkolisz psiaka ?
Wiem , że w ZKwP można ćwiczyć na torze agility będąc członkiem związku , ale trzeba mieć ukończone 16 lat

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] i skacze już 64cm.[/QUOTE]
CZemu skacze tak wysokie przeszkody?
[QUOTE]Jaka jest maksymalna wysokość pojedynczego płotku Agillity?[/QUOTE]
Taka jak w regulaminie. Zanim zaczyna sie trening czyta sie regulamin. Potem najlepiej wyszukac klubu. W Krakowie masz conajmniej dwa. Lepiej uczyc sie od kogoś kto już startuje na zawodach, aby nie robic błedów. JEzeli ktos nie ma w jakims miejscu od kogo sie uczyc, to najpierw czyta o samym sporcie, potem wszystko co jest dostepne, jezdzi na seminaria. Po to si eto robi, aby nie zrobić krzywdy psu złym treningiem. Jezeli pies sie kładzie to znaczy ze robisz cos bardzo źle. I zmuszasz go tez do zbyt duzych wysokosci. Ile Twój pies ma miesiecy? Lat? I jakiej jest wielkosci, jaka to rasa, lub w jakim typie. Gdzie skaczesz i na czym ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rolia']Szkolę ją przysmakami.A jak skacze to ją wołam albo staję koło przeszkody i mówię hop!.Ale problem jest tylko czasami i tylko przy komendach :/[/QUOTE]
Jeżeli się kładzie to tak jak napisała LALUNAcoś robisz zle . Może długie treningi albo pies wyczuwa jakoś twoją presje .
Ponawiam pytania zadane przez LALUNĘ

Link to comment
Share on other sites

Skoro rozpoczynasz dopiero trening agility, pies nie powinien skakać tak wysoko! Na początku nie skupiamy się na wysokości, ba poprzeczki kładziemy nawet na ziemi i uczymy się razem z psem zakrętów, zmian, szybkości, prowadzenia i ogólnego skupienia. Agility to nie same skoki. Tu chodzi o wyczucie. Pies się kładzie, bo albo się ciebie boi albo jest wykończony tym co z tobą robi i tym prosi cię o przerwę. Nie da się tego od tak oduczyć. Najlepiej na jakiś czas zacznij od zera. Podczas treningu nie patrz psu w bezpośrednio w oczy (zwłaszcza małe psy to stresuje) głaskaj go więcej, powtórz podstawowe komendy: siad, waruj (ale spokojnie i nagradzaj psa) To wymaga cierpliwości.

Link to comment
Share on other sites

Mam 12 lat i ćwiczę ze swoją 9 mies. suczką sheltie w grupie dla szczeniaków, w klubie w W-wie. Wiek nie ma znaczenia .

Musisz ją skupić na sobie, i robić króciutkie sesje ćwiczeń i kończyć kiedy jest najlepiej :) I radzę przeczytać Regulamin Agility, i znaleźć jakies artykuły w necie, książek poszukać, filmiki itp. tego jest mnóstwo. Np. "Agility sport i zabawa " Vivane Theby i Michaela Hares.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...