Jump to content
Dogomania

problem ze fafficzką


Recommended Posts

Moja 6letnia teraz sunia staffka od małego ciągnęła na smyczy. Z tego powodu szybko zdecydowaliśmy się na kolczatke. Teraz jednak z niej zrezygnowałam i chciałabym aby Arisa chodziła przy nodze na normalnej obroży. choć w wielu rzeczach zmądrzała przez ostatnie lata :cool3: to jednak nadal uparcie ciągnie na smyczy.:roll: Może ktoś podpowie nam jak nauczyć małą chodzenia przy nodze na smyczy i luzem??
Pozdrawiamy serdecznie
Magda i Arisa
[B]I:loveu: Faffiki...[/B]

Link to comment
Share on other sites

U mnie zadziałała metoda "ciągniesz - nie idziesz". Czyli jak zaczynała ciągnąć, to ja się zatrzymywałam, przywoływałam do siebie i znowu wolnym krokiem zaczynałam iść. Jak znowu zaczynała wyrywać się do przodu, to ja stój. I tak w kółko. Za którymś tam razem załapała, że nie opłaca się wyrywać do przodu, bo szybciej dojdzie do celu jak będzie szła przy nodze.

Co dziwne - jak jest na smyczy, to ciągnie, a jak bez, to pięknie idzie przy nodze, albo robi ciasne kółka wokół mnie...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

U mnie zadziałało ciągniesz - to ja też ciągnę ale w całkiem inną stronę. A przynodze nauczyłam go chodzić wodząc smakołykiem za nos. I to nie kwestia mądrzenia jak to określiłaś tylko nauki i wychowania :roll: W każdym razie powodzenie życzę;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...