Jump to content
Dogomania

obcięcie shih tzu


Ogli

Recommended Posts

Goska widziałam na fotach twojego ''odkurzonego'' weterana:loveu:Ekstra:cool3:
A wracajac do temetu moja kolezanka obcieła swoja starsza suńke;)sama.Wygłada jak księzniczka:lol:Na dole zostawiła wloski i to wyglada jak by była w sukience z dawnych czasów:razz:Wcale shih-tzu nie musi byc ostrzezony na ''łyso":roll:ozna tyle fryzurek porobic tylko trzeba chceć i miec wene tworczą:lol:

Link to comment
Share on other sites

O! znalazłam to zdjęcie. Od razu mówię, nie jest to mój pies, ani przezemnie strzyżony, ani też nawet fotka nie jest moja :oops: Fotka skopiowana jest z topiku o mopsach i jest własnością Germaniki (który też jest na dogo), mam nadzieję że mnie nie zabije.
Dla mnie fryzura super dla właściciela który nie lubi czesać.

[IMG]http://images1.fotosik.pl/227/871e8c0e4f570052.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mam pozwolenie na tą fotkę, więc chyba przeżyję ;)
Piesek ma na imię Forest i jest strzyżony w Olsztynie przez pana Adama Ostrowskiego, polecam ten salon nie tylko dla psów (mam przecieki że nasze głowy też super robi;)), niestety dla mnie to drugi koniec Polski :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='dianthus']A któż to ma taką wiedzę???!!!
Shih ma włos,a nie sierść.Są rasy,które się trymuje ale shih na pewno do nich nie należy.Shih po prostu się strzyże.Fryzura zależy od inwencji fryzjera i fantazji właściciela.Przed strzyżeniem trzeba psa wykąpać i dokładnie wyczesać żeby włos był równo obcięty.Aby zmniejszyć ilość podszerstka trzeba psiaka dokładnie wyczesać,a potem wyszczotkować.
Pozdrawiam[/quote]

Ja byłam u fryzjera wczoraj i moj fryzjer stwierdził a ja sie zgodziłam że shih powinny mieć długie włosy nie lazeżnie od pogody czy pory roku dlatego że jest wiele sposobów na utrzymanie ciepła u tej rasy jak i nieutrzymywanie .Ja się nie zgadzam nie powinno się shih obcinać chyba że podcinać do to jest wygodniejsze a mój fryzjer powiedział też ze te psy nie maja danych fryzur do zrobienia najczciej my mówimy a on robi ^^ nie odcinaj na wakacje poprostu zwiąrz gumkami włos psa i to wystarczy:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A ja mam duży problem z fryzurą mojego przyszłego shih tzu. Nie chciałabym, by nasz Rusty (bo tak się będzie nazywać :) ) miał długie włosy. Bardziej podobają mi się krótkie włoski. Poza tym zamierzam chodzić z nim na częste, długie i zazwyczaj 'brudne' spacery, więc wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby bardziej higieniczne. Jakie proponujecie fryzurki? Macie może jakieś zdjęcia krótko obciętych shih tzu?

PS. Oczywiście na zime będziemy zapuszczać włoski (ale nie aż do ziemi).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anndzia']A ja mam duży problem z fryzurą mojego przyszłego shih tzu. Nie chciałabym, by nasz Rusty (bo tak się będzie nazywać :) ) miał długie włosy. Bardziej podobają mi się krótkie włoski. Poza tym zamierzam chodzić z nim na częste, długie i zazwyczaj 'brudne' spacery, więc wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby bardziej higieniczne. Jakie proponujecie fryzurki? Macie może jakieś zdjęcia krótko obciętych shih tzu?

PS. Oczywiście na zime będziemy zapuszczać włoski (ale nie aż do ziemi).[/quote]

Możesz obejrzeć moją galerię shih a także innych użytkowników, jest tam pełno fryzurek.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='anndzia']... Poza tym zamierzam chodzić z nim na częste, długie i zazwyczaj 'brudne' spacery, więc wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby bardziej higieniczne.

[quote]czy aby na pewno nie pomyliłaś ras ? Shih Tzu ma krotki nos krótkie łapki , jest dość masywnym pieskiem a przez to wszystko szybciej sie meczy , wiec takie długie brudne spacery , na dodatek kiedy jest zbyt ciepło lub w zimie chyba nie z tą rasą . Nie wiem jak inne ale ze znanych mi shih tzu łacznie z moim , zaden nie lubi błota , krzaków i zbyt długich męczących spacerów tak samo jak siedzenia w klatce i samotności .

Link to comment
Share on other sites

Och, takich fryzurek jest mnóstwo, jednak aby je wykonać, należy użyć wyobraźni. Sama posiadam psiaka długowłosego- westie. :diabloti: Ale aby je zrobić należy być delikatnym. Najlepiej wymyślić fryzury samemu, mogę podać Ci jedną z moich jak chcesz, nadaje się dla westów, jak i shihtzków. ;)
"Kucyki"
POsadź psa na oknie, czy czymś wysokim, ja stawiam u mnie na biurku. :laola:Potem cały łepek zrób w kucykach. . Polej łepetynę, lekko wodą, wysusz, i zdejmij gumki. <lol>
Pozdro

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...