Jump to content
Dogomania

Wszystkie śliczne pieski jak ozdobne z Krakowskiego schroniska mają domy!


Rumi.

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Timi żadnych postępów nie robi. Za to Inna daje sobie założyć smycz, nawet w boksie chodzi w miarę ok na smyczy ale jak tylko przekroczy próg boksu to zaczyna się rzucać, wykręcać na smyczy, skacze. Jednym słowem masakra!! Miałam przy sobie jeszcze kawałki parówki jak wyszłyśmy (chyba 2 kroki) po za boks i zaczęła wariować, być może udałoby mi się opanować sytuację bo straszny w niej łakomczuch, ale byłam sama i bałam się że może się nakręcić i mi jescze zwieje albo zacznie gryźć ze strachu. Więc tylko wciągnęłam szamoczącą się psinę do boksu i na tym się skończyło.
Następna próba chyba za tydzień. Tylko potrzebowałybyśmy z Moną wsparcia 2 osób. Na wybieg trzeba wyprowadzić 5 psów, jedna osoba musi trzymać taką sukę na smyczy bo inaczej pogryzie całą resztę, druga osoba musi mieć na smyczy Timiego na wybiegu i ja z kimś zajmę się Inną.

Link to comment
Share on other sites

Timi jest tak strasznie zamknięty i zlękniony :( rzeczywiście dt to chyba jedyne wyjście, tylko kto się takiego czegoś podejmie... :(
ja bym też mogła pomóc, ale też wiem czy starczy mi czasu... :/ no i bym Cię prosiłą Ank@, żebyś mi pokazała schroniskowych weteranów.

Link to comment
Share on other sites

ah zapomniałam, ze stodołą wychodzi czasem i się zajmuje jedna Pani co raczej siedzi z kotami, niestety nie pamiętam jej imienia, ale wiem że adoptowała dużo starszych i chorych biedaków. Mówiła że ona jedynie wychodzi z nim bo ją zna.

Link to comment
Share on other sites

ja jak będzie ładna pogoda to będę chodzić w tygodniu i w soboty... dziś był dramat, a jeszcze jak miałam mauritiusa który się na wszystkie psy rzuca i z nim to tylko na wybieg to dramat bo mijały nas psy ciągle, na jednego chciał się rzucić.... poza tym irytuje mnie że wiesz w zimie kilku wolontariuszy chodziło na zimno i wychodziło z psami a gdy sie zrobiło ciepło to nagle się zlecieli, bo ciepło i nie będą marzli, ale to dobrze dla psiaków, w końcu będą miały spacery :) lecz Asior na bullowatych mówiła że będą wykreślać wolontariuszy którzy chodzą mniej niż 10godzin w miesiącu lub np. raz na 3 miesiące... bo oni muszą płacić za ubezpieczenie dla wszystkich....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ank@']Mnie irytuje fakt że ktoś bierze z danego boksu, w którym jest np. 6 psów tylko jednego wybranego, bądź dwa swoje ulubione. A potem się dziwimy że psy się gryzą ...[/QUOTE]

jej, mnie też to strasznie irytuje, dlatego jak już chcę wziąć jakiegoś psiaka z boksu ogólnego, to biorę wszystkie stamtąd, to jest niesprawiedliwe, że jeden wychodzi załóżmy raz na tydzień a jego kolega z boksu wcale!!! potem tamte dziczeją, itp. :(

to z Mauritiusem greatmadwoman chyba lepiej wychodzić w tygodniu, skoro on taki nakręcony na inne psiaki... :/

Link to comment
Share on other sites

może by to zgłosić? np. porozmawiać z agamiką, bo ona się chyba zajmuje stroną... (ostatnio mi coś mówiła, że będzie robić nową stronę, więc wnioskuję, że chyba się tym zajmuje) bo to nie tak, że on za nimi nie przepada, tylko po prostu ich nie trawi i najchętniej by pozagryzał... :(

Link to comment
Share on other sites

wiesz to jest tak że on był na ogólnych na kwarantannie ale wstrzynał bójki, więc jest na budach, jak się z nim przechodzi przez schron, między boksami to się wyrywa jak nie wiem co do psów ujadając, więc z tego wnioskuję że nie lubi... zajmę się tym jak by co.


lecz nie zaśmiecajmy już wątku psiaczków :) Jak coś to pisz na FB lub priv.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Timi ma dom !!!!
Wiem od Oli164, która spotkała wirtualną opiekunkę Pumy. Puma jest w tym samym boksie w którym był Timi. I ta opiekunka Pumy powiedziała kiedyś że znajdzie dom i dla Timiego - jak widać znalazła. Ola widziała też Timiego spacerującego na smyczy w parku. Co prawda jeszcze bardzo przestraszonego ale to i tak duży postęp w jego przypadku.
Czyli została jeszcze Inna, którą wypadałoby nauczyć chodzić na smyczy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ank@']Timi ma dom !!!!
Wiem od Oli164, która spotkała wirtualną opiekunkę Pumy. Puma jest w tym samym boksie w którym był Timi. I ta opiekunka Pumy powiedziała kiedyś że znajdzie dom i dla Timiego - jak widać znalazła. Ola widziała też Timiego spacerującego na smyczy w parku. Co prawda jeszcze bardzo przestraszonego ale to i tak duży postęp w jego przypadku.
Czyli została jeszcze Inna, którą wypadałoby nauczyć chodzić na smyczy....[/QUOTE]
Kamien z serca ,bardzo mi na sercu lezal Timus ale jak na razie nie moglam go wzias bo znowu znlazłam psa ,ktory nie mogl trafic do schroniska bo spoza gminy ,a gmina Bochnia nie wiadomo co by z nim zrobila wiec musialm go wziasc do hotelu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś']Kamien z serca ,bardzo mi na sercu lezal Timus ale jak na razie nie moglam go wzias bo znowu znlazłam psa ,ktory nie mogl trafic do schroniska bo spoza gminy ,a gmina Bochnia nie wiadomo co by z nim zrobila wiec musialm go wziasc do hotelu .[/QUOTE]

Jeszcze następnego psa Pani znalazła?
Proszę o info i zdjęcie Amorka i tego drugiego psa na meila - zrobię kilka ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dla tych co chcieliby pomóc, instrukcja obsługi Innej.
1. Wywalamy wszystkie psy na wybieg, zostaje tylko Inna w boksie
2. Zakładamy OBROŻĘ -ciasno, bo mogłaby się wyrwać i zwiać
3. Do tego przypinamy smycz.
4. Wychodzimy na początku dosłownie 2-3 kroki poza boks.
5. Zapewne zacznie się histeria, ale to trzeba przeczekać
6. Jak się uspokoi można nagrodzić
7. Wracamy do boksu

I tak mają wyglądać najbliższe 'spacery'. Pytałam p. Przybylińskiej, i powiedziała żeby właśnie tak postępować.

W najbliższym czasie postaram się umówić z p. Przybylińską żeby pierwszy taki 'spacer' przeprowadziła ze mną i ew. coś jeszcze pokazała.
Potem jak będzie ktoś chętny, będę mogła instruować innych.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...