Jump to content
Dogomania

Lala,śliczna ,młodziutka suczka ODEBRANA Z ŁAŃCUCHA ,ZNALAZŁA DOM!!!


Romka

Recommended Posts

[quote name='zpsem']Na tą chwilę jedynie schronisko ma pełne prawo odebrać psa. To z nimi zostały złamane warunki umowy. Umowa adopcyjna została podpisana ze schroniskiem a nie z organizacją prozwierzęcą. To schronisko ma tu większe, w tym momencie, pole działania...[/QUOTE]
tak .zgadzam sie ale wszyscy wiemy jak wygladają schroniska i organizacja w nich....czasem schroniska nie chcą , nie mogą lub wpiszmy co chcemy i dlatego jesli nie ma działań z ich strony to lokalne organizacje prozwierzece -a wiem ze przedstawiciele takowych sa i na tym wątku ( więc wiedzą jak przedstawia sie sytuacja) powinny juz odpowiednio zareagowac!!!!Niedopuszczalna jest sytuacja gdy zwala sie odpowiedzialnosc na osoby publiczne -bo niby co one mogą??zrobic najscie i bezprawnie zabrac psa by potem poniesc konsekwencje prawne?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co prawda na naszym forum uczeń czarnoksiężnika (czyt. Maciek) zamieszcza ogłoszenia z tej fundacji ale nie można tego nazwać współpracą. Tematy są zamknięte i mają charakter tylko informacyjny. Co innego czina, która współpracuje z FAM. A tu kto współpracuje z Emirem?

Link to comment
Share on other sites

Poczytajcie obowiązującą ustawę, zwłaszcza art.7, bez tego ani rusz, żeby zrozumieć cokolwiek. Jeśli będziecie miały kłopot ze zrozumieniem, proszę o telefon (mój prywatny nr nie jest tajemnicą), [B]sylfka[/B] wiele razy dzwoniłaś do mnie w różnych sprawach, możesz zadzwonić również w tej ważnej dla Was sprawie. Nie uznaję forum internetowego jako jedynej drogi komunikacji.

Jeśli jest to [I]przypadek niecierpiący zwłoki, dalsze pozostawienie zwierzęcia u dotychczasowych właścicieli zagraża jego życiu, [/I]proszę osoby wizytujące dom Lali o [B]bezpośredni kontakt[/B] oraz jak najszybsze dostarczenie, [B]na piśmie[/B] i podpisanej, dokumentacji świadczącej o warunkach w jakich pies aktualnie przebywa.

Żaden wolontariusz, publiczny, niepubliczny, z organizacji, czy nie, nie ma prawa robić najścia i odbierać zwierząt na podstawie [I]własnego widzimisię[/I] i na tej samej podstawie [I]zawracania głowy [/I]policji i burmistrzowi.

Gdyby było inaczej, ten wątek już dawno byłby zakończony happy endem

[url]http://www.dogomania.pl/threads/147572-Precedens-na-Dogo-!!!-Tarnobrzeskie-Stowarzyszenie-odda%C5%82o-Kamyka-na-%C5%82a%C5%84cuch-[/url]!!!!!!!!!

Drugim, ważnym aspektem sprawy są moje możliwości w zakresie pomocy [B]kolejnym [/B]zwierzętom, te są czasowo skutecznie zablokowane, chyba, że jest to [I]przypadek niecierpiący zwłoki, dalsze pozostawienie zwierzęcia u dotychczasowych właścicieli zagraża jego życiu.



[/I]

Link to comment
Share on other sites

O to właśnie mi chodziło. Wedle tej ustawy mamy nikłe szanse na odebranie psiaka. Jedyną deską ratunku jest umowa ze schroniskiem...złamali warunki i na tej podstawie schronisko może odebrać im psa. Porozmawiam jeszcze z p. Filipowicz, może ona coś wymyśli...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylfka']Mamanabank wybacz mi głupiej nie skojarzyłam Cie z Emirem-zawsze kojarzyłam Ciebie i Romke jako wolontariuszke schronu A skoro juz doszłam ze Ty to Ty :cool1: to moge byc spokojna bo wiem ze komu jak komu ale Tobie lezy los psów na sercu[/QUOTE]

[I]Spoko loco[/I], [I][URL="http://www.youtube.com/watch?v=pRpeEdMmmQ0"]Waka waka[/URL], hakuna matata ;) [/I]

[video=youtube;tcxFKbMiNH8]http://www.youtube.com/watch?v=tcxFKbMiNH8[/video]


A Lala... sen z powiek spędza :-(

Link to comment
Share on other sites

A Lala... sen z powiek spędza :-([/QUOTE]

Uwierz nie tylko Tobie....Sama wiesz najlepiej jak to jest-.szukamy domu dla psiaka by nie musiał ogladac swiata zza krat...by uwierzył ponownie w człowieka ,,czuł sie kochany i szanowany przez niego. BY zmienic jego psi los. na lepszy.. I wiekszosc adoptujących psa ze schroniska takie ma intencje......

Link to comment
Share on other sites

Ten numer telefonu, który podałaś mi w linku jest nieaktywny. Nie wiem czy dobrze wnioskuję ale czy mamanabank i p. Filipowicz to ta sama osoba? Jeżeli tak to czy mamanabank może na pw wysłać mi swój numer. Trzeba pomóc temu psiakowi, a skoro wolontariusze schroniska nic nie mogą z tym zrobić to może my coś wymyślimy.

Link to comment
Share on other sites

Art. 7[B]Zwierzę traktowane w sposób określony w[COLOR=red] art. 6 ust. 2 [/COLOR]może być
7.1 (1) czasowo odebrane właścicielowi lub opiekunowi na podstawie decyzji wójta, burmistrza (prezydenta miasta) i przekazane do schroniska dla zwierząt albo pod opiekę innej osoby lub instytucji. Decyzja podejmowana jest z urzędu lub na wniosek Policji, lekarza weterynarii albo inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce lub upoważnionego przedstawiciela innej organizacji społecznej o podobnym statutowym celu działania.[/B]
7.2 Decyzja, o której mowa w ust. 1, podlega natychmiastowemu wykonaniu.
7.2.a. (2) Od decyzji, o której mowa w ust. 1, przysługuje prawo wniesienia odwołania do samorządowego kolegium odwoławczego w terminie 3 dni od daty doręczenia decyzji. Samorządowe kolegium odwoławcze rozpoznaje odwołanie w terminie 7 dni.
7.3 W przypadkach nie cierpiących zwłoki, gdy dalsze pozostawanie zwierzęcia u dotychczasowego właściciela lub opiekuna zagraża jego życiu, policjant, a także inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce lub upoważniony przedstawiciel innej organizacji społecznej o podobnym statutowym celu działania może odebrać mu zwierzę, zawiadamiając o tym niezwłocznie wójta (burmistrza, prezydenta miasta), celem podjęcia przez ten organ decyzji w przedmiocie odebrania zwierzęcia.
7.4 W przypadkach, o których mowa w ust. 1 i 3, kosztami transportu, utrzymania i koniecznego leczenia zwierzęcia obciąża się jego dotychczasowego właściciela lub opiekuna.
7.5 Do należności z tytułu kosztów określonych w ust. 4 stosuje się przepisy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
7.6 (3) Odebrane zwierzę podlega zwrotowi, jeżeli sąd nie orzeknie w trybie art. 35 ust. 3 przepadku zwierzęcia, a także jeżeli postępowanie karne w tej sprawie zostanie umorzone.

Zwracam uwagę,że art.7 ustawy ma dwa ustępy 1 i 3...stosowane w różnych okolicznościach.

Link to comment
Share on other sites

[B]Konkretnie,organizacje prozwierzęce weżcie się do pracy![/B]
1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znecanie sie nad nimi jest zabronione.
2. Przez znecanie sie nad zwierzetami nalezy rozumiec zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpien, a w szczególności:
1) umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzecia, nie stanowiące dozwolonego prawem zabiegu lub doświadczenia na zwierzeciu,
2) doświadczenia na zwierzetach powodujące cierpienie, przeprowadzone z naruszeniem przepisów ustawy,
3) umyślne uzywanie do pracy lub w celach sportowych albo rozrywkowych zwierząt chorych, w tym rannych lub kulawych, albo zmuszanie ich do czynności mogących spowodowac ból,
4) bicie zwierząt przedmiotami twardymi i ostrymi lub zaopatrzonymi w urządzenia obliczone na sprawianie specjalnego bólu, bicie po glowie, dolnej cześci brzucha, dolnych cześciach konczyn,
5) przeciązanie zwierząt pociągowych i jucznych ladunkami w oczywisty sposób nie odpowiadającymi ich sile i kondycji lub stanowi dróg lub zmuszanie takich zwierząt do zbyt szybkiego biegu,
6) transport zwierząt, w tym zwierząt hodowlanych, rzeLnych i przewozonych na targowiska, przenoszenie lub przepedzanie zwierząt w sposób powodujący ich zbedne cierpienie i stres,
7) uzywanie uprzezy, pet, stelazy, wiezów lub innych urządzen zmuszających zwierze do przebywania w nienaturalnej pozycji, powodujących zbedny ból, uszkodzenia ciala albo śmierc,
dokonywanie na zwierzetach zabiegów i operacji chirurgicznych przez osoby nie posiadające wymaganych uprawnien bądL niezgodnie z zasadami sztuki lekarsko-weterynaryjnej, bez zachowania koniecznej ostrozności i ogledności oraz w sposób sprawiający ból, któremu mozna bylo zapobiec,
9) zlośliwe straszenie lub draznienie zwierząt,
[B]10) utrzymywanie zwierząt w niewlaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie razącego niechlujstwa oraz w pomieszczeniach albo klatkach uniemozliwiających im zachowanie naturalnej pozycji,[/B]
11) porzucanie zwierzecia, a w szczególności psa lub kota, przez wlaściciela bądL przez inną osobe, pod której opieką zwierze pozostaje,
12) stosowanie okrutnych metod w chowie lub hodowli zwierząt,
13) przeprowadzanie na zwierzetach testów środków higienicznych i kosmetycznych powodujących cierpienie, jezeli znane są odpowiednie metody alternatywne,
[B]14) trzymanie zwierząt na uwiezi, która powoduje u nich uszkodzenie ciala lub cierpienie oraz nie zapewnia mozliwości niezbednego ruchu,[/B]
15) organizowanie walk zwierząt.
Z art.6 ust 2 te 2 punkty mogą mieć zastosowanie do sytuacji Lali.Skoro organizacja powzięła już informacje to co jeszcze jest potrzebne?Wszystkie informacje są tu ,na tym wątku...czy organizacje nie widzą,ze można zastosować art.7.1 w związku z art.6.2 pkt 10 i 14.Czy nie mają możliwości działania z urzędu?czy nie mają możliwości kontaktu z odpowiednimi instytucjami,ba nawet mają obowiązek z tej samej ustawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romka'][B]Konkretnie,organizacje prozwierzęce weżcie się do pracy![/B]
[/QUOTE]

Czy ja sama w sobie jestem organizacją? Zabawne!
Mało, jestem organizacjami. A może wpis skierowany jest również do Donaty?
Jeśli nie, to pytam po raz trzeci, czym zasłużyłam na pluralis maiestatis?

Wrzucanie mega cytatów prawnych, nie sprawi, że posty są mądrzejsze, bo gdy zapytać o konkret odpowiedź jest baaaardzo populistyczna, wręcz żenująca.

Zapytam jeszcze raz, co mam [U]konkretnie[/U] uczynić w sprawie Lali? Jakie, [U]wg Ciebie[/U], przedsięwziąć kroki? Co proponujesz?

a co do[B] wzięcia się do [/B][B]pracy[/B], hmm... ja pracuję od 14.00, dzisiaj wyjątkowo od 12.00, a Ty?

Link to comment
Share on other sites

A to są obowiązki gminy,a to właśnie gmina prowadzi schronisko;
[B]Art. 11.[/B]
1. Zapewnianie opieki bezdomnym zwierzetom oraz ich wylapywanie nalezy do zadan wlasnych gmin.


a to jest definicja zwierząt bezdomnych:


16) zwierzetach bezdomnych - rozumie sie przez to zwierzeta domowe lub gospodarskie, które uciekly, zabląkaly sie lub zostaly porzucone przez czlowieka, a nie ma mozliwości ustalenia ich wlaściciela lub innej osoby, pod której opieka trwale dotąd pozostawaly,

Czy Lala jest zwierzęciem bezdomnym?

Jak nie jest to a nie jest...to tylko organizacje prozwierzęce mogą tu wkroczyć...na co jeszcze czekacie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamanabank']Czy ja sama w sobie jestem organizacją? Zabawne!
Mało, jestem organizacjami. A może wpis skierowany jest również do Donaty?
Jeśli nie, to pytam po raz trzeci, czym zasłużyłam na pluralis maiestatis?

Wrzucanie mega cytatów prawnych, nie sprawi, że posty są mądrzejsze, bo gdy zapytać o konkret odpowiedź jest baaaardzo populistyczna, wręcz żenująca.

Zapytam jeszcze raz, co mam [U]konkretnie[/U] uczynić w sprawie Lali? Jakie, [U]wg Ciebie[/U], przedsięwziąć kroki? Co proponujesz?[/QUOTE]
W tej organizacji jest także Figafiga stąd " pluralis maiestatis'.Donata pewnie też nas czyta...
Oglądaj się na innych mając możliwość działania,jak Cię nie rusza sumienie...albo pomyśl o współdziałaniu z innymi organizacjami...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Zapytam jeszcze raz, co mam [U]konkretnie[/U] uczynić w sprawie Lali? Jakie, [U]wg Ciebie[/U], przedsięwziąć kroki? Co proponujesz?[/QUOTE]
Wrzuciłam te mega cytaty aby wskazać właściwy sposób postępowania zgodny z prawem innego nie ma...do Ciebie jako przedstawiciela organizacji należy jakie kroki podejmiesz.Nie pojmuję dlaczego mnie pytasz?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wrzucanie mega cytatów prawnych, nie sprawi, że posty są mądrzejsze, bo gdy zapytać o konkret odpowiedź [B]jest baaaardzo populistyczna, wręcz żenująca.[/B][/QUOTE]:crazyeye::crazyeye::crazyeye:
[QUOTE]a co do[B] wzięcia się do [/B][B]pracy[/B], hmm... ja pracuję od 14.00, dzisiaj wyjątkowo od 12.00, a Ty? [/QUOTE]To jest dopiero populizm...art.134 k.p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...