Jump to content
Dogomania

The Crazy Westie!


Yuveza

Recommended Posts

sierść* moja pomyłka, A może bym właśnie kupiła:eviltong: A poza tym sierść szorstka się wcale tak nie zmiękcza, jest miękka 1 dzień:lol: i niepszeszkadza mi jej szorstka sierść, mówię tylko że lubię jak Doti po kąpieli jest puszystą kruszyną w postaci Westa;) i wiem że nie jestem ekspertem w tym co mówię, ale zmiękczenie sierści nie robi jej krzywdy:-(
cały czas uwagi i negatywy, pochwalcie choć raz Doti:-( zróbcie to dla niej;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 6.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest papillonek

,bo dogomania to nie jest forum po to ,żeby dosładzać komuś jakiego ma ślicznego pieska i dodawanie cukierkowych zdjęć też jest nie na miejscu.Moża się zato wiele ciekawego nauczyć.Siebie i swojego psa ;) każdy na początku dostawał uwagi i negatywy ja też,ale dzięki temu forum zaczęłam się interesować psimi sportami(agility)Dowiedziałam się co ciekawego można robić ze swoim psem i zaczęłam Sonię uczyć sztuczek,a nie tylko podstawowych komend.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Tak, tylko na naukę trochę za wcześnie:eviltong: niestety mam dopiero 13 lat :-( a nie dawno kupiłam szampon zmiękczający śerść;) Pozdrawiam Kleksa i Ciebie!!!
A przygolenie czyli np: pupka, uszki, uda od wewnątrz:smile:[/QUOTE]

Justynko nie chodzi tutaj wszystkim o to by Cię krytykować. Po prostu każdy wyraża swoje ale, do konkretnego tematu. Jeśli chodzi o przygolenie to ud od wewnątrz się nie goli aczkolwiek mogę Cię zrozumieć bo ja mojemu Alexowi skracam tam sierść bo jest ona nam tam zbędna, plącze się i boli jak wyczesuje, ale myślę że na zimę skracać tam krótko maszynką to może być za zimno, wystarczy degażówkami skrócić. Pupki też wcale nie trzeba skracać maszynką, jedynie co to faktycznie uszka i przedpiersie o którym nie wspomniałaś. Nie widzę odpowiedniego zdjęcia i przedpiersia Twojej Doti ale wydaje mi się właśnie że jest nie zgolone kiedy to jedyne miejsce które raczej należy skracać.
To że masz dopiero lub już 13 lat to nie oznacza że nie możesz sama trymować. Jeśli rodzice mieli by coś przeciwko temu to pokaż im stronę [url]www.westie.net.pl[/url] gdzie jest dokładnie napisane jak należy pielęgnować naszą rasę.
Nie obraź się ale fryzjerka właśnie obcina Ci psa właśnie jak sznaucera.....przedpiersie i ta głowa ;/ za dużo zostawione na dole przy pyszczku, wąsy, a za dużo ścięte wokół uszek. Głowa typowo sznaucerkowa a nie okrągła westikowa. I jeszcze muszę to powiedzieć :P to nie York żeby zakładać jej kokardkę, kitkę.
Lala ma śliczny prościutki, króciutki ogonek :D

Link to comment
Share on other sites

Tak, nawet mój tata powiedział po po pierwszym fryzie że jest trochę na sznaucera, chociaż nie przeszkadza mi to, ale to chyba nie jest nic złego:roll:? A ogon ma niestety złamany:-( A jak nie jest Yorkiem to już kokardki nosić nie może?:lol: Zakładam jej tylko jak idę na spacer na ulicę, a tak to ich nie nosi. I dziękuję za ,,pouczanie'' mnie na pewno na tym nie stracę;) tylko czasami mam wrażenie że że jesteście na mnie wkurzeni:-( i że chcecie wmówić jakiejś 13-latce że nic nie wie. Ale jak chcecie mnie czegoś nauczyć to Bardzo dziękuję, i przepraszam za moje sprzeciwianie się:roll:
Ja naprawdę nie lubię psy, Ja je kocham i się nimi interesuję dość długo, pod różnymi względami, no i wciąż się uczę przez książki i teraz dzięki wam....;)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm nie wiem czy to jest namowa ja bym to traktowała jako raczej pokazanie innej drogi. Tej bardziej westikowej :P. W Warszawie jest sporo ludzi,którzy trymuja psiaki i mysle ze ktos by sie znalazł. Zrobisz jak chcesz ale może warto by sobie jakoś to co piszemy gdzieś tam zapamietac bo może kiedys sie to przyda :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="hotpink"][FONT="Lucida Sans Unicode"][SIZE="4"][B]Puszysta;)[/B]Doti po kąpieli[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[IMG]http://img221.imageshack.us/img221/708/dsc01786g.jpg[/IMG] [IMG]http://img135.imageshack.us/img135/8224/dsc01801s.jpg[/IMG]

[COLOR="hotpink"][FONT="Lucida Sans Unicode"][SIZE="4"]Akcesoria i dodatki[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[IMG]http://img708.imageshack.us/img708/903/dsc01789j0.jpg[/IMG] [IMG]http://img714.imageshack.us/img714/9360/dsc017880.jpg[/IMG]
[FONT="Lucida Sans Unicode"][SIZE="4"][COLOR="hotpink"]Nad Świdrem i Nad Wisłą[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[IMG]http://img813.imageshack.us/img813/3066/dsc01851r.jpg[/IMG] [IMG]http://img198.imageshack.us/img198/1382/dsc01806d.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Super fotki :) Co do fryzury to ja też zwróciłam uwagę na to, że jest golona, moim zdaniem tez powinna być trymowana jak przystało na psa szorstkowłosego. To zależy też od jakości włosa bo naprawdę dobra sierść nie zmieni struktury poprzez strzyżenie , gorsza zmieni ci psa w baranka.

Link to comment
Share on other sites

Hehe faktycznie kokardek ma tyle co yoreczki :D hihi....nie no nie mam nic przeciwko żebyś jej zakładała kokardki w końcu to panienka ale ja tam wolę bez.
[url]http://img198.imageshack.us/img198/1382/dsc01806d.jpg[/url] Gdzie niby ona ma złamany ten ogon?? przecież ma ładny prościutki i jeszcze go ślicznie nosi wysoko, tylko za bardzo ma dupkę wyciętą dlatego tak dziwnie to wygląda. Justynko jeśli jesteś z Warszawy to Dominika jeśli tylko zechcesz to Ci pomoże w trymowaniu i dużo Ci podpowie. Nie obrażaj się na nas my mamy zboczenie psychiczne na punkcie wystawowych i tylko takie nam się podobają, trymowane wypielęgnowane, szorstkie. Jejku wiesz jak Twoja niunia by wyglądała wytrymowana z tym swoim pięknym szorstkim włosie.... miodzio...naprawdę ma śliczne proporcje Twoja sunia. Widać to na tym łysolku :P

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za miłe słowa, nie wiedziałam że moja Dotka ma takie ładne proporcje:roll:, ogonek ma złamany nawet weterynarz powiedziała jak się przyjrzeć to taka kosteczka jest lekko w bok, ale jak ogonek troszkę grubieje od włosów to nie widać a pupcię ma taką wygoloną bo jak się załatwi to wiesz co zostaje na pięknych, długich, białych włosach- wielki, brązowy, brzydki ślad:lol:. No nie obraźcie się, bo wiecie jak to każda rasa ma jakby przypisaną fryzurkę i west ma dużą, okrągłą głowę i to mi się niezbyt podoba, jak Doti była u fryza to powiedziałam żeby jej tak nie strzygła, ale lubię jak ma szyjkę ogoloną bo wtedy obróżka się tak ładnie prezentuję( na 1 stronie Doti ma zdjęcie jako taki baranek:p)
A tak wyglądała po 1 fryzjerze po samym trymowaniu, miała tylko szyjkę trochę maszynką, dupkę, uszki i ogonek, no i głowę nożyczkami wymodelować było trzeba.
[IMG]http://img832.imageshack.us/img832/7198/dsc01109kopia.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Włosa jej bardzo dużo brakuje ale muszę powiedzieć ze sadziłam że będzie gorzej :) Ten ogon jest dla mnie nisko osadozny ale nie jest zły a owlosiony wyglada bardzo fajnie :) Znaczy widzisz ja u swojego psa bardzo długo siedziałam nad jego glowa i kiedy po 10 probach wyszlo kolo bylam dumna jak paw westiki nie wszystkie muszą miec glowy jak arbuz ale warto by choc trochę przypominała westikową :P pewnie widziałaś jak pieknie wyglada taka wymodelowana krągła główka :) Nie wiem czemu ona zostawia brazowe slady na wlosach bo mój pies też ma tam sporo włosów i nigdy sie nie brudzi :P jeśli będziesz chciała moge pomóc :) nie mówię ze wyjdzie jakaś miss ale może wpsolnymi siłami uda się cos zrobić fajnego :)

Link to comment
Share on other sites

Dominiczko a Ty nie bądz znów taka skromna a Ty Justynko się nie zastanawiaj tylko zapuść burka i oddaj w ręce Dominiczki a uwierz mi że nie pożałujesz.
Tylko musisz wziać pod uwagę to że po goleniu pies wygląda dobrze tak dopiero po 3 trymowaniu ale na bank lepiej jak po goleniu.

Link to comment
Share on other sites

Może kiedyś mi to wynagrodzą :P ta brązowa prega w wiekzosci przypadków jest objawem martwego włosa ktory trzeba usunać. Jednak czasem jest i tak,że pies po prostu taka prege ma i niczym tego nie zlikwidujszesz jednak w wiekszosci przypadków po trymowaniu znika choć na czas odrastania nowych wlosów :) szosrtki włos swiadczy o bardzo dobrym gatunku szaty. Nie jest on martwy choc pewnie jakas czesc włosów jest szosrtka i nadaje sie na wyrwanie.Może nie jestem specem ale tak mi sie wydaje :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...