Jump to content
Dogomania

ROYAL CANIN Intestinal Gastro Moderate Calorie


gayka

Recommended Posts

Moja sunia od tygodnia boryka się z niestrawonością, na szczęście jest zdecydowana poprawa, ale dostała zalecenie na RC Intenstinal . Na razie wcina go w puszcze i bardzo jej smakuje. Ciekawa jestem czy ktoś podował ten suchy dla psów z nadwagą, podoba mi się, ze ma mało białka i mało tłuszczu.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[quote name='gryf80']ja mam,a co byś chciała wiedzieć.[/QUOTE]
Z jakiego powodu pies ją jadł, jak długo i czy pomogła ?
Z góry dzięki za odpowiedź ;)

U mnie problem jest taki, że od dłuższego czasu pies ma kłopoty z załatwianiem się, robi to zbyt często, kupy są brzydkie, prawie zawsze luźne, czasami takie typowo biegunkowe. Oprócz tego mamy też problemy z tarczycą, ale to już inny wątek ;) W każdym bądź razie testowaliśmy już Hill's z/d i niestety nie sprawdził się. Od kilku dni Duffel je tego RC i jak na razie jestem zadowolona, widzę już poprawę, jeżeli chodzi o załatwianie się. Nie ma kupy na każdym spacerze i mają 'lepszą' konsystencję. Jedyny mankament to strasznie małe granulki.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

zgadza się.kulki małe.moje 2futra jedzą ją bo nnie chcą innej karmy.psy są w sumie zdrowe,ale wcześniej bardzo często podjadały trawę(lekki gastrit),obecnie uspokoiła się sytuacja-no,przynajmniej nie pasą się jak kozy,od tak poskubują.zaznaczam że nie żywię tylko tym,suche jedzą rano gotowane wieczorem

Link to comment
Share on other sites

Mój 10 letni seter już od pół roku jest na tej karmie od operacji przewodu pokarmowego (zjadał bandaże z łapy, rozwinęły się w przewodzie i go zatkały, miał przecinany żołądek, jelito cienkie i grube). Ogólnie sierść się błyszczy, kupy idealne, brak zgagi, niestrawności. Od kastracji ma problem z nadwagą dlatego wybrałam opcję LOW CALORIE ale nie wiem czy to ma znaczenie.
Granulki są małe i bardzo suche, na końcu worka karma jest w proszku ;)
Nie zmienię karmy, funkcjonuje na niej bardzo dobrze i będzie ją jadł.

Link to comment
Share on other sites

U nas już prawie koniec pierwszego worka i jestem bardzo zadowolona. Załatwienie się w końcu się unormowało, kupy są 2-3 razy dziennie, niezbyt wielkie, o normalnej konsystencji. Brak gazów. Trawę trochę nadal podjada, ale nie maniakalnie. Takze na razie zostajemy przy tej karmie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Mam pytanko suczka zjada już 2 worek Intenstinala (najpierw zwykły, teraz moderate calories). Karma została nam polecona przez weterynarza, okazało się, że młoda ma sporą nietolerancję pokarmową ( były nawet krwawe biegunki po niektórych karmach...a troche ich wypróbowałyśmy). Jednak od jakiegoś czasu zauważyłam, że zaczęła wylizywać łapy...i to nagminnie, aż do tego stopnia, ze cieknie z nich "woda", tak jak by były po kąpieli, sierść zrobiła się sucha i znowu kupy nie wyglądają zdrowo :( i teraz pytanko czy ktoś miał podobne objawy u psa? Jakieś opinie dot. diet Trovet?? Powoli kończą mi się pomysły czym żywić tego dziwoląga ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moja suczka jest na tej karmie od maja i bardzo jej służy - błyszcząca sierść, fajne kupy. Przedtem miała zwykły gastro i nie było za dobrze. Z suchymi karmami to jest różnie. Można spróbować z Hills'em lub dla wrażliwców jest purina weterynaryjna (moja nie chciała jej jeść przez olej kokosowy).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...