Jump to content
Dogomania

Zmiana rodzaju karmienia- Z bafra na gotowane.


Modlishka.

Recommended Posts

Witam ponownie ;) Długi czas tu nie zaglądałam...

Szczerze mówiąc zastanawiałam się jak zatytułować wątek i czy w ogóle to zakładać...

Zacznę od początku do dnia dzisiejszego, postaram się czytelnie i możliwie nie chaotycznie.

Od marca (2010) z Kodim barfujemy. Kodi- 5 letni kundelek, 15kg z nadwagą. Przeszliśmy na barf głównie dlatego, że było to wygodnie dla mnie wiadomo przy moim wiecznym braku czasu: "kupujesz, porcjujesz, zamrażasz"-było mi to na rękę, no i ze względu na psa, bo miał schudnąć - zmniejszone porcje, bieganie przy rowerze- I owszem gdy codziennie biegał te 1-2 godziny było widać efekty, zrobił sie jak osa:eviltong: Schudł może 2-3 kg, ale było widać to po nim, aż miał wcięcia "w tali". Jednak jak tylko przestaliśmy z powrotem waga wróciła i wygląda strasznie. Nie mam po prostu czasu z nim chodzić na ten rower, tym bardziej teraz gdy mam noge w gipsie, idzie zima-nie widzę tego. Nie potrafię stwierdzić czy mu "smakowało" jadł niektóre rzeczy chętniej inne mniej-nie jest wybredny. Zauważyłam tylko, że ma problemy ze zmęczeniem takiej kości wieprzowej czy coś, no i w żadnym wypadku nie zje jogurtu nat. Wczoraj strasznie się pochorował, całą noc sensacje itp. Wydaję mi się, że coś mu się "wbiło" czy coś, bo ciągle sie dusił-ostatnim co wtedy jadł była kość wieprzowa, chyba, że dostał się do śmietnika i nażarł śmieci...Wczoraj nie dostał jeść, ale póki co, żeby odpoczął mu żołądek dostanie pare dni suche (Brit) a jak już się ustabilizuje to chcemy przejść na gotowane...Gotowac chę raz na 3 dni, bez wypełniacza, samo mięso z jarzynką, a porcje dawać "na oko" mniej wicej taka kupka jak na barfie., a reszte się zobaczy, porcje będą zaniżone-ma schudnąć.
I tu moje pytania ( napisze w punktach, żeby było czytelnie):

1. Mam duże zapasy bafra w zamrażarce-wiadomo kości zgotuję, obiorę i ok, a co z papką warzywną? Robiłam na ok 1kg papki 20-30dag żołądków lub wątroby. Szkoda teraz wyrzucić, czy moge mu to dawać "do gotowanego"? np. na jedną porcję co jakiś czas?
2. Obeznana jestem w barfie, ale nie w gotowaniu dla psa. Jak już mówiłam będzie to samo mięso bez wypełniacza, bo pies ma nadwagę, z jarzynką...I ile tych warzyw na porcję by miało być? 1/3 warzyw na 2/3 mięsa?
3. Pomyślałam, że bedzie to głównie drób, czego mi najwięcej zostało po barfie, co jakiś czas mięsko wieprzowe itp. i czy to już koniec? Czy co jakiś czas dawac jeszcze jakieś gotowane podroby, żołądki itp.?
4. Do porcji bedę dodawać niebieski Can-vit i łyżkę oleju lub oliwy z oliwek. Dodawac to codziennie?

Od razu mówię, że nie nie mam nic przeciwko "Barf'owi" (nie wiem jak to odmienić), ale w moim przypadku skoro i tak nie widać efektów "chudnięcia", a widzę, że ciężko mu "zgryźć" te kości zdecydowałam przejśc na gotowane. Do tego Kodi jest bardzo łapczywy i tyle miesiecy a on nadal łykał te skrzydełka w całości, nie pomogło dawanie z ręki i uczenie. Może to dlatego czasem na te "sensacje".


Gratuluje tym którzy przeczytali całość:eviltong: No i proszę o odpowiedź- z góry dziekuję.

Link to comment
Share on other sites

1. Mam duże zapasy bafra w zamrażarce-wiadomo kości zgotuję, obiorę i ok, a co z papką warzywną? Robiłam na ok 1kg papki 20-30dag żołądków lub wątroby. Szkoda teraz wyrzucić, czy moge mu to dawać "do gotowanego"? np. na jedną porcję co jakiś czas?
[B]Jak najbardziej możesz. W ogóle możesz podawać surowe mięso z surowymi zmiksowanymi warzywami - tylko jeśli nie podajesz kości, musisz suplementować wapń.[/B]
2. Obeznana jestem w barfie, ale nie w gotowaniu dla psa. Jak już mówiłam będzie to samo mięso bez wypełniacza, bo pies ma nadwagę, z jarzynką...I ile tych warzyw na porcję by miało być? 1/3 warzyw na 2/3 mięsa?
[B]2/3 mięsa, 1/3 warzyw powinno być ok.[/B]
3. Pomyślałam, że bedzie to głównie drób, czego mi najwięcej zostało po barfie, co jakiś czas mięsko wieprzowe itp. i czy to już koniec? Czy co jakiś czas dawac jeszcze jakieś gotowane podroby, żołądki itp.?
[B]Możesz mieszać wszystkie rodzaje mięsa jakie dawałaś do tej pory,m podroby też ale tak jak na barfie nie na okragło.[/B]
4. Do porcji bedę dodawać niebieski Can-vit i łyżkę oleju lub oliwy z oliwek. Dodawac to codziennie?
[B]Tak. Jeśli karmisz mięsem z warzywami, pies dostaje pokarm praktycznie pozbawiony wapnia, co może źle wpłynąć na nerki - czyli trzeba na codzień suplementować go preparatem mineralno-witaminowym.[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]To ja się podepnę :)

Z moim dwu latkiem mam spore kłopoty jeżeli chodzi o jedzenie, jedyne karmy które lubi i chętnie je to RC Hypoallergenic i Josera Festival. I problem jest taki ze po podawanie Josery źle na niego wpływa dobrze wygląda tylko po weterynaryjnym RC. Po innych miał biegunki tracił na wadze i ogólnie wygląda tragicznie.

Najbardziej smakują Małemu puszki lub gotowane tu nie ma żadnego problemu z jedzeniem.

Karmie go dwa razy dziennie po 100g filet z indyka + pól woreczka ryżu + oliwa z oliwek/olej z konopi + jedna marchewka ( zależy od jej wielkości) I tak pies się nie drapie po tym, ma prawidłowa wagę ogólnie fajnie tylko ze włos się sypie jakie powinnam podawać witaminy żeby było dobrze. Can-Vit nie jest wystarczający [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Spróbuj może zmasowany atak - CanVit plus na sierść Efa Oil (?) w kapsułkach, drożdże (jest tu gdzieś wątek) i Algolith?[/QUOTE]

Daje tez tran w kapsułkach, wodorosty z Grau...

Czytałam ze dobrze jest podac fosforan wapnia. Czy moge tez podac np cynk?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...