Jump to content
Dogomania

Shih - tzu podgryzanie palców :(


KixMen

Recommended Posts

Witam posiadam małego szczeniaczka mam go 5 dzień wgl. się nie boi od pierwszego dnia szaleje i nawet normalnie spał ma ponad 2 miesc.
Ale zawsze gryzie wszystkich np. siedzę gryzie mnie w nogi usiądę na podłodze lub z nim się bawię gryzie we wszystko :( Nawet 1 raz już w nos ;P I nie wiem jak go od uczyć ??
Bo boję się,że jak będzie dorosły to będzie tak dalej :(

Link to comment
Share on other sites

Ja tez mam z moim to samo. Moj shih podgryza palce na przemian z lizaniem :lol: Ogolnie mi to nie przeszkadza, ale mowie mu, ze nie wolno i przestaje.
To szczeniak musi wszystkiego poprubowac :lol: Ostatnio u mojego zauwazylam, ze im starszy tym mniej podgryza.

Poprostu podczas zabawy czy czego kolwiek gdy cie podgryza mow mu 'nie wolno' i przestan sie z nim bawic za kare... i tak w kolko za kazdym razem. Mysle, ze to pomoze.

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie szczeniaki podgryzają palce;) zwłaszcza jak wymieniają ząbki - tak jak małe dzieci, dziąsła swędzą ;)
Po za tym szczeniaki tak się uczą 'wyczucia' .
Gdy psiak w czasie zabawy odgryza to przerywaj zabawę i ignoruj małego. Jeśli podgryza Cię w innych sytuacjach możesz powiedzieć 'fe' i podstawić mu pod pysio zabawkę :) z czasem się nauczy kiedy można kiedy nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gdy podgyza palce mozesz mu palcem przygrozic i stanowczym glosem powiedziec, ze niewolno. Powtrzac tak i z czasem nauczy sie.
:) notomiast moj Don Toffino jak byl maly to nie gryzl a teraz przy zabawie zdarza sie, ze podgryza palce albo delikatni ucho podgryza:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...