Jump to content
Dogomania

Powrot ds. "wściekłości" spanielow


Myszor

Recommended Posts

Witam,
przejrzałem starszy temat "wściekłość złotego cockera.." ponieważ z moim psem dzieją się dziwne rzeczy (też jest złoty ale to nie ma nic do rzeczy).. tam wyczytałem że być może to "rage syndrom", skutki zlego wychowania bądź zakup od złego "hodowcy"..

Moja Xara ma już prawie 8 miesięcy i od jakiegoś czasu strasznie jej odwala.. robi się coraz bardziej agresywna, ma ataki humorow.. typowymi zachowaniami to warczenie przez kilka godzin, nie dpouszczanie nikogo do siebie.. dzieje się tak gdy znajdzie sobie coś i uwaza ze to jest jej.. z poczatku uznalismy to za normalne, zwłaszcza ze to pies myśliwski.. ale teraz zaczyna warczeć nawet bez powodu.. siedzi w kącie i warczy a nawet zaczyna szczekać.. gdy się chce już zblizyć to nawet próbuje mnie ugryźć wtedy nie mam wyboru i musze ją ukarać..

Pies jest niestety kupiony za 250 zl a widze że tutaj takie psy uznane zostały za złe.. nikt z mojej rodizny wczesniej sie nie znał na psach, a brat go kupił w prezencie rodzicom.. możliwe że te jej dzisiejsze zachowania sa spowodowane zlą hodowlą.. a może złym wychowaniem, ale nie uważam żebysmy ją źle wychowali.. wszystko było ok, wiadomo gdy coś rpzeskrobała dostała klapsa i był spokój.. gdy się zaczeły jej humory i agresja klaps nie wystarczał i trzeba było ją wyrzucac na balkon na jakiś czas żeby się uspokoiła.. potem zawsze wychdozila spokojna..

Mysle że faktycznie może jest ona chora, bo jej ataki są bezpodstawne.. a czasem w pewnym momencie zmienia się dalej w potulnego psa.. nie wiem co mamy z nią zrobić, jak temu zaradzić bo ostatnio codziennie ma ataki, gdy wszyscy są w pracy zostaje z nią tylko matka a ona sobie z nią nie może poradzić.. a co to będzie jak brat z małym dzieckiem zacznie przyjeżdżać, zaczynam się obawiać jej zachwoania...

Dlatego pytam, może ktoś by mi pomógł, jak sobie z tym poradzić i jak przywrocić jej dawne spokojniejsze zachowanie..

z gory dzieki

Link to comment
Share on other sites

[B]Myszor [/B]- absolutnie nie jestem specjalistką od "trudnych przypadków",bo nigdy nie miałam problemów z moimi cockerami.
Mogę Ci tylko doradzić,żebyś zajrzał na forum [URL="http://www.spaniele.pl"][COLOR=blue][B]O SPANIELACH[/B][/COLOR] [/URL]- myślę,że tam u nas prędzej uzyskasz poradę bądź pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Możesz jeszcze spróbować tutaj,w dziale "Behavior"...
[quote]typowymi zachowaniami to warczenie przez kilka godzin, nie dpouszczanie nikogo do siebie.. dzieje się tak gdy znajdzie sobie coś i uwaza ze to jest jej.. z poczatku uznalismy to za normalne, zwłaszcza ze to pies myśliwski.. [/quote]
Przyzwolenie na takie zachowanie to był bardzo duży błąd...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...