Jump to content
Dogomania

Interchampionat


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jogurt']a są potrzebne próby pracy do CIE?? :hmmmm: nie jest nic o nich napisane :hmmmm:[/quote]


[COLOR=#666666][B]"Dla psów ras poddawanych próbom pracy (zgodnie z Nomenklaturą Ras FCI)"

[/B][COLOR=Black]Czyli tytuł tylko dla ras które mają próby pracy.[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

K&A czy w takim razie ja dla mojego interka użytka mogę złożyć wniosek o ten nowy tytuł? Ma w sumie 7 cacibów, ale ostatni z 2007...
Kurcze nie zobaczylam postu Paulinki Pangea - nie widziałam, że jest jeszcze jedna stronka postów:) No to jak to bedzie - moj ma 7 nie 40:) Ale jesli mozna to bym mu ten nowy tytuł dolożyła:))))))))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]PANGEA[/B] - a próby pracy masz...?

Pzdr.[/quote]
Tak
I jeden CACIT

Basiu to juz zadna roznica 7 czy 100. Oczywiscie to po uzyskaniu tytulu Intera ( dotychczasowego ) nastepne CACIBy maja czerwona pieczatke z tylu.
aaaa i w tym roku po 01.01.2009 dostal dwa resy.
Z klasy uzytkowej, bo on tez uzytek :lol:

Link to comment
Share on other sites

Uffff, wreszcie po 5 miesiącach oczekiwania, mamy oficjalne zawiadomienie o przyznaniu tytułu Intechampion dla JAZZY BOY Asiaczek FCI.

Teraz juz tylko czekac na tubę. Chociaz nie wiem, czy tej tuby już nie ma na poczcie, bo mam jakies awizo, na którym jest napisane, że do odbioru jest coś dużego...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jogurt']
[I]a są potrzebne próby pracy do CIE?? :hmmmm: nie jest nic o nich napisane :hmmmm:[/I] [/quote]


[quote name='sylrwia']

[COLOR=#666666][B]"Dla psów ras poddawanych próbom pracy (zgodnie z Nomenklaturą Ras FCI)"

[/B][COLOR=black]Czyli tytuł tylko dla ras które mają próby pracy.[/COLOR][/COLOR][/quote]

Tak dla przypomnienia standardowy tytuł intera to C.I.B czyli Międzynarodowy Champion Piękności, na który psy ras podlegających próbom pracy muszą uzyskać 2 Caciby + certyfikat użytkowości, zaliczyć próby pracy lub coś tam w zależności od rasy; a dla psów nie podlegających próbom pracy potrzebne są 4 Caciby. Tytuł C.I.E to tytuł Międzynarodowego Championa Wystawowego, który mogą uzyskać wyłącznie psy ras podlegających próbom pracy, ale nie muszą one tych prób zaliczyć, nie muszą posiadać certyfikatu itp. Czyli jeśli pies nie ma certyfikatu użytkowości to też ma szansę być interchampionem. Natomiast pies użytkowy, który zdobył tytuł Międzynarodowego Championa Piękności może dodatkowo ubiegać sie o tytuł Międzynarodowego Championa Wystawy posiadając 4 Caciby. No i jest tak jakby Multichampionem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']Czyli jak moj basset ma prawie 40 CACIBow i ten "stary" tytul intera, to teraz moge wystapic o przyznanie z "automatu" tych "nowych" czyli CIB i CIE :evil_lol:??[/quote]

Nie wiem co dla Ciebie oznacza "stary" tytuł intera, bo jeśli go masz to jest to zapewne C.I.B, a nowy jest tylko C.I.E.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='K&A']Nie wiem co dla Ciebie oznacza "stary" tytuł intera, bo jeśli go masz to jest to zapewne C.I.B, a nowy jest tylko C.I.E.[/quote]
Tak oczywiscie, ze tak
Myslalam, ze piszac "stary" w kontrascie do "nowego" C.I.E> to bedzie bardziej jednoznaczne co mam na mysli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='K&A'] Natomiast pies użytkowy, który zdobył tytuł Międzynarodowego Championa Piękności może dodatkowo ubiegać sie o tytuł Międzynarodowego Championa Wystawy posiadając 4 Caciby. No i jest tak jakby Multichampionem.[/quote]

raczej multiinterem ;)
bo multichampion to taki, który umownie ma zrobionych min. 5 championatów różnych państw należacych do fci. umownie, bo chyba nie ma takiego oficjalnego tytułu.

Link to comment
Share on other sites

Proszę uświadomcie mnie.Spotkałam się z tym,że właściciel ogłasza swojego psa na zagranicznych portalach jako interchampiona.Tymczasem wiem,że pies ma 3 CACIB-y. Moze ja coś przeoczyłam,o czymś nie wiem- ale czy to wystarczy do tego by pies został interem?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BarbeSale']podlegający próbom pracy tak.[/quote]
BarbeSale,dzięki za odzew.Tylko.że jest to bernardyn,o probach pracy w tej rasie nic mi nie wiadomo :cool3:, no w Polsce przynajmniej.Cóż,cel widać uświęca środki, widac każda reklama dobra,nawet niekoniecznie zgodna z prawdą.Jedni zmieniają wiek psow zgłaszając na wystawy,inni dodają tytuły, szkoda,ze tak to wygląda w polskiej kynologii.Dobrze,że to tylko nieliczne takie przypadki:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='narisowa']raczej multiinterem ;)
bo multichampion to taki, który umownie ma zrobionych min. 5 championatów różnych państw należacych do fci. umownie, bo chyba nie ma takiego oficjalnego tytułu.[/quote]

No tak multiinter w takim przypadku lepiej brzmi, a ten tzw. multichampion to przy min. 3 tytułach Championa różnych państw, no i nie jest oficjalny ale słyszałam, że niektóre oddziały coś takiego wpisywały.

Link to comment
Share on other sites

Ja słysząłam, że multichampion to umownie 5 championatów.. A przecież pies może być interchampionem, mieć 4 caciby z min.3 krajów od różnych sędziów, a nie mieć nawet championatu własnego kraju, bo np. nawet nie był na tylu wystawach, więc logicznie to się wyklucza. (Znam takiego psa!)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam
Do tytułu Interchampiona dla "zwykłych ras" potrzebne są 4 CACIBy od minimum 3 różnych sędziów, z minimum 3 różnych Państw. Ale czy ktoś się orientuje jakie to mają być Państwa? Tzn czy wymogiem jest aby 1 CACIB był z kraju pochodzenia rasy lub z kraju, w którym mieszka pies czy też jest to obojętne skąd byleby z kraju zrzeszonego w FCI? Na stronie ZKwP nie mogę znaleźć takiej informacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']Kiedys bylo tak, ze jeden CACIB musial byc z kraju pochodzenia rasy albo kraju zarejestrowania psa. Teraz juz tak nie jest. Maja byc 3 panstwa i juz :eviltong:[/quote]

Czyli bajecznie i bezpiecznie :cool3:.
Super, że się zmieniło.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

czekałam grzecznie od września na przysłanie mi dyplomu Intera. Spokojnie bo wyczytałam wcześniej, że to musi trwać (dobrze, że krócej niż samo zdobycie uprawnień :diabloti:). Ale wczoraj napisałam maila do zarządu z pytaniem o etap, na jakim jest mój wniosek.Wszak minęły ponad 4 miesiące (na początku października Zg mial jeszcze watpliwości co do regulaminu egzaminu, czytaj; nie znal go:eviltong:- więc przesłałam wszystko).
Dziś otrzymałam odpowiedź (podpisana "Zarząd Główny" :crazyeye: - brzmi prawie jak Wielki Brat), że :[B][FONT=Arial][SIZE=2]Podanie do FCI -będzie wychodziło w tym tygodniu.:crazyeye:
[/SIZE][/FONT][/B][FONT=Verdana][SIZE=2]Brak mi słów[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] na bałagan, brak szacunku[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] i bezczelność osób, które tam siedzą.[/SIZE][/FONT][B][FONT=Arial][SIZE=2]

[/SIZE][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

też jakoś nie mogę się oprzeć temu wrażeniu :angryy:
Żeby było śmieszniej to odwaliłam naprawdę spora robotę wysyłając im wszystko, wraz z wyjaśnieniami, na temat egzaminów wilczaków, wiedząc, że tuż po moim, przyszły kolejne wnioski. NB w pierwszej przesłanej dokumentacji byłó wszystko, co potrzeba !.
Będę się domagała od nich wyjasnień bo członkostwo wiąże się z pewnymi obowiązkami ale też i prawami !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kochani potrzebuje pomocy - wypelniam formularz wniosku na intera dla doga argentynskiego - sciągnęłam go z [url=http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=kom_fci] i nie wiem co wpisac w komorce [FONT=&quot]Studbook
Bardzo prosze o pomoc!
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...