Jump to content
Dogomania

Po odrobaczeniu,panika młodego własciciela:)


neither

Recommended Posts

Witam,od czterech dni jestem włascicelka szczeniaczka, 3 dni temu bylismy na pierwszej wizycie na ktorej odbyło sie jeg pierwsze odrobaczanie( piesek jest pochodzi z wpadki suki, wlasciciele nie byli raczej zaintereowani wizytami u wterynarza) dzisiaj, znalazlam na podlodzie pasozyta podobnego do glisty. W poniedzialek ma wizyty u lekarza. Czy bedzie potrzebne jakies leczenie? piesek jest zywotny, nie ma zadnych objawow chorobwych , wszystko ladnie je:) i jeszcze, nie jest wypuszczany na dwor wobec tego zalatwia sie w domu, czym dezynfekowac podlogi po jego odchodach? Narazie robie to recznikami papierowymi i przecieram tylko mokra szmatka. To jest moj pierwszy piesek wiec jeszcze nie mam doswiadzczenia:)

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, to robaki wydalane po podaniu środka odrobaczającego, znaczy że zadziałał ;) Obserwuj malca czy normalnie się załatwia i nie staje się apatyczny (czasami zbyt duża ilość zabitych i nie wydalonych pasożytów może przytruć organizm).
Na następnej wizycie poinformuj o swoim znalezisku weterynarza, trzeba będzie po prostu powtórzyć podanie środka odrobaczającego za jakieś dwa tygodnie, żeby wybić paskudztwo do końca ;)
Odkażać nie musisz, ale sprzątaj dokładnie i nie pozwalaj żeby maluch to zjadał - wiem że brzmi obrzydliwie, ale niektóre psiaki mogą mieć takie genialne pomysły.

Gdy uporacie się z odrobaczaniem pamiętaj żeby pilnować terminów szczepień malucha. Trzymam kciuki i niech malec zdrowo rośnie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...