Jump to content
Dogomania

Początki krzywicy u 3 mies. owczarka niem.


plusia

Recommended Posts

Witam,
byłam wczoraj z moją małą u weterynarza, który stwierdził, że ma początki krzywicy.
Zalecił podawanie jej galaretki z kurzych i świnskich nóżek.
Dodam, że mała je karmę Bosch junior bigger breeds a dodatkowo dostaje Dolfos junior (preparat mineralno-witaminowy)...czasami podaje jej również pierś z kurczaka z ryżem.
Co mogę jej jeszcze podawać żeby ją wyleczyć?
Czy może to byc tez spowodowane za dużą ilością ruchu? Codziennie chodzi na długie spacerki...może przesadzam, może jest za młoda...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tak jak pisze hulan spacery ograniczyć czasowo a zwiekszyć częstotliwośc, dodatkowo pilnowac żeby szczeniak nie biegał za duzo tylko spokojny ruch. Co do karmy ja bym zmienił na jakąś z dodatkiem glukozaminy i chondroityny wspomagającej rozwój stawów. Z tego co widzę Bosch jej nie ma. Tak na szybko znalezione karmy z tym dodatkiem super premium: ACANA PUPPY LARGE BREED, ROYAL CANIN BREED GERMAN SHEPHERD JUNIOR, HUSSE VALP MAXI i półka premium BRIT JUNIOR LARGE BREED

Link to comment
Share on other sites

Chefrenek to rzeczywiście też warto zbadać, ale gdyby wyniki były złe tez warto z karmami pokombinować, bo szczeniak może różne pokarmy różnie przyswajać.

A i jeszcze jedno, czy rodzice psiaka są wolni od tych problemów? - ON-ek rodowodowy czy w typie ON-ka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...