Jump to content
Dogomania

czarny pudel, średni, gdzie kupić???


aga_21

Recommended Posts

Dobre pytanie.Zagraniczne można szukać na stronie Klubu Pudla- tam są linki do zagranicznych stron o pudlach.
Ale po co zagraniczne? Sprawdź w Złocistym Jastrunie- może jeszcze zostały z majowego miotu. Miałam kiedyś 2 średniaki, więc chciałam żeby moja córka też wychowała się z takim samym mądrym pieszczochem. Szukałam przez rok, złożyłam zamówienia we wszystkich czeskich hodowlach( bez oddzewu), na te z innych krajów nie było mnie stać. Mój mąż nie bardzo chciał pudla, ale poszliśmy w marcu na wystawę do Katowic i tam zobaczyliśmy dużego czarnego pudla. Mój mąż natychmiast zmienił zdanie. Stwierdził, że jak pudel to tylko taki! Jeszcze w tym samym dniu znalazłam informację, że u Cawira będą młode. Późną nocą skontaktowałam z nimi i zamówiłam nasze cudo. 20 kwietnia otrzymałam telefon: jest dla was sunia, jakie wybieracie imię? To była euforia, troszke połączona ze strachem, czy poradzę sobie z dużym psem. 12 czerwca odebraliśmy naszą Chica Bellę. Za kilka dni skończy 5 miesięcy, jest idealna pod każdym względem. Mam porównanie ze średniakami ( duży w zasadzie tylko wzrostem się różni, choć niektórzy twierdzą, że czym większy tym stateczniejszy- i chyba to racja). Nie szukaj średniaka skoro ich nie ma- dzwoń do Cawira , jeśli ma jeszcze ta ostatnia sunię.
Można też przyjechać 25 września na Krajową wystawę pudla i tam porozmawiać z hodowcami, albo na stronie Klubu Pudla czekać na informacje o planowanych miotach.

Link to comment
Share on other sites

ja chce kupić psa dopiero na początku 2012 roku!
ogólnie to generalnie znam opinie że w Polsce nie ma dobrych pudli, a tym bardziej średnich....

Mi się generalnie najbardziej podoba właśnie duży czarny, ale narzeczony się na dużego nie zgadza... bo to jednak już naprawdę spory pies....

Link to comment
Share on other sites

Prawdą jest, że nie posiadamy obecnie średniaków srebrnych ani białych więc trudno nawet mówić o jakiejś jakości tych odmian.
Natomiast jestem ciekawa skąd znasz tak uśrednione opinie że mamy nieciekawe średniaki skoro mamy czarne, brązowe, morelowe które mają na koncie m.in tytuły np. Interchampionów, jest Zw.Św.Mł, są osobniki mające Championaty Niemiec, VDH, Węgier, Litwy itd. I to tytuły wywalczone właśnie w stawkach psów niemieckich, litewskich, węgierskich itd.
Znane Ci opinie raczej nie są opiniami pudlarzy -(

Oczywiście jeżeli sprowadzisz zza granicy super psa samca z doskonałych linii i go będziesz wystawiać to będzie to tylko z pożytkiem dla rasy :) Niezależnie od importowanego koloru :)

Link to comment
Share on other sites

Oj, to chyba ktoś ci strasznych głupot naopowiadał :mad:. Nie można tak uogólniać. Pamiętaj nie wszystko złoto co się świeci. Pudli średnich po prostu u nas jest mało. A to dla tego, że ludzie rzucili się na inne rasy, które moda wykreowała. Jeśli czegoś jest dużo to nie oznacza to automatycznie, że jest to dobre. Jak ci się najbardziej duży podoba to do dzieła. Nie wiem skąd jesteś, ale zabierz swojego chłopa na Wystawę do Wrocławia, albo na jakąś najlepiej międzynarodową- na której może uda wam się spotkać taki okaz. Tam porozmawiasz z różnymi hodowcami, dowiesz się kiedy planują mioty itd. Przymierzysz się do dużego pudla, a zorientujesz się że to kolejny mit z tą wielkością. Duże pudle osiągają max 25 kg wagi ( samce)- kupując karmę dla dużego pudla dowiadujesz się, że masz psa średniego( bo decyduje waga – do 25 kg to psy średnie). Królewski stając przy np. labradorze może być równy wzrostem, ale to tylko pozory. Zobacz jak wygląda np. w kąpieli- to włos daje wrażenie masywności. Mimo, że to pies niby duży, ale za to bardzo inteligentny i odpowiednio wcześnie uczony zasad dobrego zachowania będzie ideałem. Zapewniam cię, że więcej mam kłopotów z 3kg Jorkiem( już od 10 lat), niż z pudlem dużym( chwilowo 15 kg). Jeszcze raz zachęcam-przyjedź na „pudlówkę” 25 września, a twój mężczyzna zobaczy jak mój mąż tylko czeka, żeby mi podkraść smycz, na końcu której oczywiście znajduje się Chica – i idzie w tłum zaszpanować ze swoją królową;)

Link to comment
Share on other sites

obecnie też mam dwa psy,
pudla średniego (niestety nie jest zbyt udanym egzemplarzem jeżeli chodzi o urodę, dlatego nie chodzę z nim na wystawy, ale bardzo bardzo go kocham)
i rosyjskiego toya(same problemy, wychowawcze i nie tylko),
doskonale wiem że pudle to super inteligentne psy!! dlatego właśnie ta rasa....
generalnie wiem że prawie nie ma średniaków... dlatego też chciałabym mieć naprawdę wspaniałego psa którego będzie można pokazać nie tylko na krajowych ale i zagranicznych wystawach....
dlatego ponawiam moje pytanie
czy zna ktoś linie którą warto sprowadzić do POLSKI z pożytkiem dla tej wspaniałej rasy???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_21']kolor czarny....;D to na pewno!![/QUOTE]

jeśli czarny , to proponuję tak, czy inaczej skontaktować się własnie ze Złocistym Jastrunem. Hodowca siedzący w czarnych sredniackach od ok. 30 lat zna najlepiej linie i wie , co najlepiej do PL sprowadzić. Więc do dzieła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...