Jump to content
Dogomania

Ustalenie terminu porodu


tama

Recommended Posts

Mam pytanie, jaki jest waszym zdaniem najlepszy sposób na dokładne ustalenie terminu porodu. Chodzi o to że moja sunia będzie miała cesarke. Chciałabym aby wet określił najlepszy moment na cesarckie cięcia, tak by można się umówić wcześniej i żeby nie było niespodzianki że sunia zaczyna rodzić a wet na urlopie. W kliniece w której sunia do tej pory miała już robione cztery razy USG każą mi przyjechać na kolejne bo dopiero na tym kolejnym czyli w siudmym tyg. od krycia będą mogli na podstawie USG i jakichś pomiarów ustalić dokładny termin. Chciałam tylko zaznaczyć że było tylko jedne krycie które nie rokowało zbyt dobrze do tego infekcja i stąd tyle razy USG. Chodzi o to że tak naprawdę nie bardzo bym chciała znowu zawozić sunię do weta taki kawał, znowu ją stresować, tym bardziej że ciąża już została swierdzona na dwuch ostatnich USG czyli w czwarym i piątym tygodniu. Oczywiście sunia jest cały czas pod opieką weta, który niestety nie posiada USG ale za to mieszka o wiele bliżej. Ponad to ten znowu twierdzi że to badanie nie ma żadnego sensu ponieważ było tylko jedno krycie, można zrobić badanie progresteronu a do tego tuż przed, kontrolować temperaturę. Czyli licząc od krycia ustalić wstępnie a na podstawie progresteronu lub temperatury tuż przed. Co wy o tym myślicie? Bo ja już nie wiem kogo słuchać.
Ponadto chciałam jeszcze uspokoić wszystkich wyjaniając iż suka jest suką hodowlaną z wszystkimi papierami.

Link to comment
Share on other sites

Niestety rasy wielkogłowe tak mają, oczywiście można ryzykować życiem mamy i szczeniąt i czekać co będzie przy normalnym porodzie ale jak dla mnie 10% na to że wtedy pójdzie wszystko dobrze to za mało. Dlatego np. w ZKwP rasy wielkogłowe są dopuszczone do hodowli wcześniej niż pozostałe rasy, ma to na celu że niby młoda suka ma lużniejsze biodra, nie wiem jak to fachowo nazwać, ale jeżeli suczka jest starsza to moim zdaniem jest za duże ryzyko, a z drugiej strony rozmnażeć roczną sunię to też moim zdaniem bez sensu, stanowczo za wcześnie. Sunia jest pod opieką, dobrego fachowca, dr. Niżański z Wrocławskiego UP ale ja wychodzę z założenia że wiedzy nigdy za mało i dlatego zawsze wolę się doputać to tu to tam kto co myśli, stąd tyle moich pytań odnośńie tematu, ale swoje zdanie mam a wiedzę uzupełniłam zanim podjełam decyzję o rozmnożeniu. Ale im bliżej rozwiązania tym większego stresa mam ja... echh

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tama']Niestety rasy wielkogłowe tak mają, oczywiście można ryzykować życiem mamy i szczeniąt i czekać co będzie przy normalnym porodzie ale jak dla mnie 10% na to że wtedy pójdzie wszystko dobrze to za mało. Dlatego np. w ZKwP rasy wielkogłowe są dopuszczone do hodowli wcześniej niż pozostałe rasy, ma to na celu że niby młoda suka ma lużniejsze biodra, nie wiem jak to fachowo nazwać, ale jeżeli suczka jest starsza to moim zdaniem jest za duże ryzyko, a z drugiej strony rozmnażeć roczną sunię to też moim zdaniem bez sensu, stanowczo za wcześnie. Sunia jest pod opieką, dobrego fachowca, dr. Niżański z Wrocławskiego UP ale ja wychodzę z założenia że wiedzy nigdy za mało i dlatego zawsze wolę się doputać to tu to tam kto co myśli, stąd tyle moich pytań odnośńie tematu, ale swoje zdanie mam a wiedzę uzupełniłam zanim podjełam decyzję o rozmnożeniu. Ale im bliżej rozwiązania tym większego stresa mam ja... echh[/QUOTE]

No i jak widać ten zapis ma się jak piernik do wiatraka bo suczki i tak kończą z cesarką. Moim zdaniem bezsens.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...