Jump to content
Dogomania

Nadmiernie łzawiące oczka grzywek.


Magda G

Recommended Posts

Oczka mojej małej grzywki wciąż są pod oczami wilgotne.Aż powstają takie rdzawe ślady po ich spływaniu...
Wet powiedział, że grzywki tak mają, bo mają jakiś taki kształt oka - predysponujący do łzawienia i ze nic się z tym nie robi. Wetem nie jestem, ale jakieś to dziwne dla mnie.

Może macie nadto pomysł, czym te rdzawe ślady na jasnym pyszczku usunąć - z daleka wygląda to jak ślady zaschłej rdzy:roll:

Link to comment
Share on other sites

Wet miał rację, grzywacze tak mają, nie wszystkie, ale zdecydowana wiekszosć. Mozesz natłuszczac miejsce po zgoleniu pod oczami nivea szminką lub oliwką dla dzieci - codziennie po przemyciu oczu i mniej wtedy wchłaniają sie łzy we włos.
Niektóre psy mogą miec pod powiekami takie drobinki, ktore sie zciera, bo podrazniają oczy, to może weterynarz sprawdzic

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Malwi: może zamiast preparatu wybielajacego najpierw kup krople do oczu
mojemu też oczka łzawiły, poszedłem do weta, który powiedział, że to jest zapalenie spojówek i grzywacze mają do tego predyspozycje. Dał krople "Polcrom 20mg/ml". Chyba po tygodniu stosowania oczka prawie zupełnie przestały łzawić:)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Łukasz-1']Malwi: może zamiast preparatu wybielajacego najpierw kup krople do oczu
mojemu też oczka łzawiły, poszedłem do weta, który powiedział, że to jest zapalenie spojówek i grzywacze mają do tego predyspozycje. Dał krople "Polcrom 20mg/ml". Chyba po tygodniu stosowania oczka prawie zupełnie przestały łzawić:)
pozdrawiam[/QUOTE]
Bibi od weta dostała Dicortineff i jakoś nie widzę różnicy... tylk oteraz te zacieki takie brązowe się zrobiły. Wet też robił jej badania spojówek i wysżło że te to czarne niełzawiące oko jest miej drożne... A to mnie zastanawia, bo u hodowczyni miała piękne niezałzawione oczko
odpozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza.']ogolisz mordkę i nie będzie zacieków ;)
Niestety grzywki mają skłonności do łzawienia, niektóre bardziej niektóre mniej. Nie daj się namówić na przepychanie kanalików łzowych, bo to nic nie daje.[/QUOTE]
Ma ogoloną. :) taaak wet mówił że mają te skłonności

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...