Jump to content
Dogomania

szampony


Madziara

Recommended Posts

Himka,

Niestety wielokrotnie sprawdzono (na roznych yorkach), ze kosmetyki z firmy Hery powoduja, iz szata jest zbyt puszysta, nawet sucha i niestety nie osiaga oczekiwanego efektu obciazonego i prostego wlosa.

Ja uzywam kosmetyki 1#All Systems i jestem z nich bardzo zadowolona. Jednak doswiadczeni hodowcy z uznaniem wyrazaja sie rowniez o kosmetykach z Pet Silk. Nie probowalam jeszcze tych kosmetykow na swoim psie, ale byc moze w przyszlosci skusze sie na zakup zestawu dla mojego suczydla :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Ja też nieustannie szukam idealnych kosmetyków, a wybór jest niesamowity i też jak większość z was zaczynałam od JPH i Ringu 5.

Od 2000 roku zaczęłam używać kosmetyków PET SILK i stanowią one dla mnie podstawowe kosmetyki przy pielęgnacji moich pięciu pudelsów. Różnica pomiędzy poprzednimi kosmetykami a PET SILKiem była kolosalna.

Strona firmy sprzedającej m. in. PET SILK jest w tej chwili niedostępna, ale mam nadzieję, ze ruszy ponownie w ciągu dwóch dni. Jej adres: www.fhbocian.republika.pl

Informacje o kosmetykach możesz uzyskać również: [email protected].

Oczywiście kosmetyki można kupić i przez internet i na wystawach.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Ogólnie o kosmetykach Pet Silk słyszałam same dobre opinie. Tylko jedno chcę dodać: podobno Texturizing Shampoo i Texturizing Rinse są dość agresywnymi kosmetykami i nadają się do przygotowania szaty przed wystawą, a nie na co dzień.

Ja na dzień dzisiejszy używam kosmetyki Bio Groom, ale w 100% zadowolona nie jestem. Zastanawiam się właśnie nad Pet Silk i jeszcze nad Laser Lites (podobno odżywka Mattless Magic jest rewelacyjna!)

Stronka o tych kosmetykach http://www.handler.pl/

Link to comment
Share on other sites

Elena

kurczę a mnie właśnie najbardziej interesował ten zestaw kosmetyków :roll: , żeby mu obciążył te włosy.

Sonya-Nero

Jako że strona jeszcze niechodzi to może Ty mi doradź który kosmetyk z ww (jakaś odżywka bądź balsam) najlepiej nadawałyb się dla mojego psa (można powiedzieć o trochę zniszczonym przesuszonym włosie :roll: ). Bo chcę narazie kupić jeden kosmetyk i zobaczę jak się sprawdzi :) . Chyba można go stosować z kosmetykami innej firmy??

Link to comment
Share on other sites

Himka

jako pierszy - testujący serię - kosmetyk poleciłabym ci olejek SILK COAT OIL, kosztuje 97 zł.

Stronka jeszcze nie chodzi, bo informatyk okazał się troszkę nie słowny, teraz obiecał, że to będzie poniedziałek, mam nadzieję, że myślał o tym najbliższym.

Działanie tego kosmetyku i zastosowanie opiszę ci w poniedziałek, bo mam teraz troszkę mało czasu, bo przecież jutro wystawa i w dodatku padam bo przygotowaniu trzech pudelsów.

Link to comment
Share on other sites

Elena

Tylko jedno chcę dodać: podobno Texturizing Shampoo i Texturizing Rinse są dość agresywnymi kosmetykami i nadają się do przygotowania szaty przed wystawą, a nie na co dzień.

Czy mogłabyś mi wyjaśnić na czym polega "agresywność" linii Texturizing?

W skład każdej fazy wchodzi odżywka która ułatwia rozczesywanie sierści i dodatkowo nawilża i odżywia włos.

Moje pudle do wystawy są przygotowywane do wystaw za pomocą Phase 3, usztywniającą i napuszającą sierść i nie zauważałm, żeby sierść była po nich wysuszona i łamliwa.

Jeżeli nie używam dodatkowo lakieru ("irokez"), nie kąpie ich po wystawie.

Link to comment
Share on other sites

Elena
Tylko jedno chcę dodać: podobno Texturizing Shampoo i Texturizing Rinse są dość agresywnymi kosmetykami i nadają się do przygotowania szaty przed wystawą, a nie na co dzień.

Czy mogłabyś mi wyjaśnić na czym polega "agresywność" linii Texturizing?

W skład każdej fazy wchodzi odżywka która ułatwia rozczesywanie sierści i dodatkowo nawilża i odżywia włos.

Moje pudle do wystawy są przygotowywane do wystaw za pomocą Phase 3, usztywniającą i napuszającą sierść i nie zauważałm, żeby sierść była po nich wysuszona i łamliwa.

Jeżeli nie używam dodatkowo lakieru ("irokez"), nie kąpie ich po wystawie.

Sonya-Nero! To nie moja opinia o tej serii kosmetyków, nie mam jeszcze takiego doświadczenia :-? , tylko hodowców yorków i maltańczyków czynnie biorących udział w wystawach. Mówią że seria Texturizing Phase 1 daje świetny efekt przed wystawą. Włos jest jedwabisty, ładnie błyszczy. Natomiast zbyt częste używanie tej serii Pet Silk wysusza włos pomimo zawartej odżywki. Radzą nawet że by psa zaraz po wystawie wykąpać w innych szamponach (np z serii CONDITIONING lub MOISTURAISING, albo RAINFOREST) przed założeniem papilotów. Podobno świetny jest także Liquid Silk. Rozcieńczony można używać do codziennego czesania.

Sonya-Nero, czy Ty po wystawach dalej używasz dla swoich pudli tą linię Texturizing?

Himka, te kosmetyki są drogie, ale można je rozcieńczać w większości 1:10. a niektóre nawet 1:16, albo 1:32!

Link to comment
Share on other sites

Himka

Niestety tak już jakoś jest, że to co jest dobre to jest troszkę drogie, ale jeżeli weźmiesz pod uwagę fakt, że są to kosmetyki skondensowane do dalszego rozcieńczania, a te „tańsze” już nie, to ta różnica nie jest taka wielka jak by się na początku wydawało.

Na pewno jest to spory jednorazowy wydatek.

Link to comment
Share on other sites

Elena

Jestem zaskoczona opinią o wysuszającym działaniu Phase 1, gdyż szampon i odżywka nie zawierają żadnych składników wysuszających sierść, a sam jedwab jest jednym z najlepszych nawilżaczy stosowanych w kosmetyce.

Być może działanie wysuszające ma hold lub spraye do układania sierści (bo niestety muszą zawierać alkohol).

Zastosowanie do codziennej pielęgnacji szamponu i odżywki (ale bez holdu) na pewno nie wysuszy sierści.

Natomiast nie uważam by seria Rainforest Groomers Basic była odpowiednia do pielęgnacji maltańczyka i innych psów o podobnym typie włosa, choć jest ona na pewno atrakcyjna cenowo ze względu na duże zagęszczenie.

Bardzo dobrze sprawdza się natomiast u psów, które mają mieć puszystą sierść.

Liquit Silk czyli po polsku płynny jedwab jest faktycznie rewelacyjny do pielęgnacji jedwabistych sierści, równie dobry jest Silk Coat Oil.

...czy Ty po wystawach dalej używasz dla swoich pudli tą linię Texturizing?

To zależy:

- jeżeli na wystawie używałam lakieru, to wiadomo, że muszę wykąpać psa no i naturalnie używam już kosmetyków pielęgnacyjnych + Silk Coat Oil

- jeżeli używałam tylko holdu Phase 3 to po wystawie nie kąpię już psa aż do następnej wystawy (ale nie dłużej niż dwa tygodnie), a ponieważ z reguły za tydzień jest następna wystawa znów używam Texturizing

- pudle nie wystawiane - obecnie pielęgnowane linią Detangling.

Jeżeli jesteś zainteresowana jak wygląda sierść pielęgnowana przede wszystkim linią Texturizing to zapraszam do „pomacania” - trzeba w katalogu wystawowym odnaleźć pudla miniaturowego czarnego Lucky Larry z Altheyrosei (najbliższa wystawa Krosno).

Moje psy to króliki doświadczalne dla Pet Silku i przetestowałam na nich większość kosmetyków - żaden nie wyłysiał :wink:

Link to comment
Share on other sites

Sonya-Nero!

Sama byłam zdziwiona że seria Rainforest nadaje się dla yorków :-? . Przecież to kosmetyki zwiększające objętość i puszystość szaty. Podobno dobry efekt daje dla psów z nieco rzadszą okrywą włosową dla nadania właśnie objętości, a można nawet mieszać w jednym myciu z innym odżywczym szamponem. Moja sunia akurat nie ma problemu z objętością, więc nie skorzystam z takiej rady.

Dzięki za zaproszenie "pomacania" :wink: , chętnie skorzystam :D! Dobrze że masz na kim eksperymentować z kosmetykami. Ja na razie mam jeden egzemplarz (moja sunia yorkshire terrier) i w dodatku nie do końca lubiący zabiegi pielęgnacyjne. :wink:

Link to comment
Share on other sites

dla yorka warto sprobowac szampon hidrante z firmy artero, siersc jest po nim piekna blyszczaca, gladka no i nawilzona oczywiscie, ja uzywam szapony do szorstkeij siersci (vitalizante) na briardach i lepszego szamponu nigdy ni emialam, acha po tym szamponie wcale nie trzeba psa znowu kapac (nie wiem jak jest z innymi firmami)

Link to comment
Share on other sites

Zobaczysz póżniej jak twój pies będzie miał krótszą sierść od inych psów.

Szampony poprawiające szorstkość sierści działają wysuszająco na nią co powoduje jej łamanie.

Pozatym na szamponie do szorstkiej sierści Jean Piera nie ma napisane że trzeba po wystawie psa wykąpać by go zmyć-tak zalecają psi fryzjerzy.

Link to comment
Share on other sites

Ja dołożę swoje dwa grosze na temat kosmetyków .Od stycznia stosuję Pet Silk i jestem niezmiernie zadowolona , moge śmiało powiedzieć że moja "dziewczynka" z którą miałam największy problem z włosem wypiękniała , kłopot z włosem się praktycznie skończył .Moja rasa to lwie pieski a więc psy o włosie długim , delikatnym .Himka polecam bo jesli sprawdził się Pet Silk na lewkach to myślę ze dla maltańczyka będzie tak samo dobry.

:P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 3 months later...

Cześć:))
Uważam, że dobry szampon wcale nie musi być drogi.
Świetnym szamponem dla psów szorstkowłosych, który powoduje usztywnienie
i poprawienie połysku włosa oraz sprawia, że sierść wydaje się przyjemna
w dotyku jest np. "Dr Seidl CHAMPION" (profesjonalny szampon dla psów
o sierści szorstkiej). Wcale nie jest drogi:))
Ja płaciłam za butelkę 250 ml 23 zł (Zoomania.pl), więc wydaje mi się, że to bardzo przyzwoita cena.
Pozdrawiam:))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

ja jestem wlascicielka 2 psiakow ...w1 rasy cocker spaniel angielski a 2 POINTER .. wiele szamponow kupilam tych z dobrej firmy .....hmm wedlug mnie polecam szampony CHAMPION szampon jest dla psow o siersci szorstkiej krotkiej gladkiej dlugiej kreconej puszystej itd...rozne ...Psy PO TYM SZAMPONIE SA TAKIE SWIEZE a jakie pachnace ....mm ten zapach tak pieknie pachna to chyba mi sie najbardziej w tym szamponie podoba ..no i lsniaca siersc..Hmm super POLECAM

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dwa szampony dla cockera-pierwszy Iv sant bernard zielone jabluszko.Bardzo dobry o fajnej cenie i starcza na dluuuuuuuuuuuugo:)Ja go mam juz ponad rok a kapie psa srednio co kilka miesiecy:)
Drugi to Bio Groom dla psow o brazowej,zlotej szacie.
Szampon swietny dla wlosa ale cos mi nie pasuje w jego konstystencji,szybko go ubywa mimo ze koncentrat.
Jeden plus ze pieni sie super i mozna szybko wymyc psa:)
I pieknie podkresla kolor szaty:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...