Jump to content
Dogomania

BARDZO PROSZĘ O PILNĄ POMOC!!! Pies najadł się spirali na komary ;((


AniaDre

Recommended Posts

Wczoraj rano moja suczka zjadła spiralę na komary. Wieczorem była strasznie osowiała, nie miała ochoty na nic, z trudem chodziła. Późniejszym wieczorem zaczęły się torsje, wypija wodę i zaraz ją zwraca, nic nie je, ma biegunkę.

Rano byłyśmy u weta, dał jej tylko środek przeciwgorączkowy i powiedział, że trzeba czekać.
Niestety u nas lepszego weterynarza nie ma, mogę zrobić coś sama?? Wywoływać wymioty, czy raczej je powstrzymywać żeby pies się nie odwodnił?

Jutro mam przyjść na kontrolę jeśli się nie polepszy, ale jak na razie nic na to nie wskazuje. I jeśli mogłabym pomóc psu do jutra jakimiś domowymi sposobami, to proszę was o poradę.
WRĘCZ BŁAGAM WAS O PILNĄ POMOC!!! JESTEM ZROZPACZONA ;((

Link to comment
Share on other sites

Właśnie nie mam pewności, nikt nie widział jak jadła, po prostu to zniknęło. A może to dziwny zbieg okoliczności i w tym czasie akurat zachorowała? Echh.. Zresztą zatrucie i parwowirozę chyba leczy się podobnie,. przede wszystkim trzeba podawać dużo płynów.. Daję jej płyn Ringera i sól fizjologiczną (wczoraj mieszanka soli i glukozy) i nie wiem, czy mogę podawać jej PWE (płyn wieloelektrolitowy) ?

Link to comment
Share on other sites

Nie gdybaj lepiej nad zdrowiem/życiem psa tylko powiedz wetowi o swoich podejrzeniach. Co z tego,że jest nawadniany skoro to paskudztwo w nim pewnie siedzi i sieje spustoszenie w całym organizmie. Nie lecz jej sama pędź do sprawdzonego weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Nie gdybaj lepiej nad zdrowiem/życiem psa tylko powiedz wetowi o swoich podejrzeniach. Co z tego,że jest nawadniany skoro to paskudztwo w nim pewnie siedzi i sieje spustoszenie w całym organizmie. Nie lecz jej sama pędź do sprawdzonego weta.[/QUOTE]
Zgadzam się w pełni jak jeszcze poczekasz może się źle skończyć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...