Jump to content
Dogomania

Osoba niepełnosprawna zastanawia się nad pieskiem...


Veza

Recommended Posts

Dzięki za ofertę, poczekam kilka dni i rozważę każdą ofertę. Ale jeśli czytacie topik, to widać, że pojawiła się dla mnie myśl dogwalkera na zimę. Jestem więc chwilowo rozdarta między DT a DS :( nie ukrywam, że zakochałam się w tym szczeniaku, którego planowałam przygarnąć, i na razie stoję na rozdrożu i jestem w totalnej rozsypce, bo nigdy nie miałam psa na stałe i nie wiem, co będzie dla pieska i dla mnie najlepsze... Chyba długofalowo lepiej dać DS pieskowi, więc intensywnie rozmyślam teraz nad wszystkimi "za" i przeciw". Jak możecie, piszcie szczerze, co uważacie za najlepsze, to mi pomoże podjąć decyzję, bo Wy macie doświadczenie, a ja żadnego poza tygodniową opieką nad szczeniakiem w ubiegłe wakacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malami']Sonia pilnie szuka domu tymczasowego [URL="http://www.dogomania.pl/threads/187091-quot-Przez-moj%C4%85-post%C4%99pujac%C4%85-chorob%C4%99-musz%C4%99-j%C4%85-odda%C4%87-quot"]http://www.dogomania.pl/threads/187091-quot-Przez-moją-postępujacą-chorobę-muszę-ją-oddać-quot[/URL]-...

Do tej pory mieszkała z właścicielką poruszającą się na wózku, niestyty Kasia musiała pojechać na długą rehabilitację i nie mogła jej zabrać. :-([/QUOTE]
Na początku wątku polecałam sunię:evil_lol:
Jak dla mnie to spróbuj najpierw z DT na DS zawsze masz czas.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,a może któraś z Was da DT suni której opiekunka( dogomaniaczka) jest w spiączce:-(
[url]http://www.dogomania.pl/threads/189012-dogomaniaczka-w-%C5%9Bpi%C4%85czce-pom%C3%B3%C5%BCcie-wyadoptowac-jej-tymczasowiczke-SOJK%C4%98[/url]!

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, dałam ogłoszenie na regionalnej naszej stronie i znalazłam już niedrogą (podobno) dogwalkerkę... ma 20 lat, studiuje w szkole medycznej i kocha zwierzęta, sama ma 2 koty i psa. Umówiłyśmy się na wstępne spotkanie jutro na 16, muszę ją poznać osobiście, żeby podjąć decyzję... Ale chyba decyzja przygarnięcia własnego pieska zbliża się... ale nadal staram się nie unosić emocjami, choć to jest trudne. Naprawdę jest mi ciężko. Najbardziej boję się skrzywdzić tego niewinnego pieska, bo o siebie się nie martwię. Ale kurczę, przecież wiele osób niepełnosprawnych ma swoje psy, to dlaczego ja się tak martwię? :( Chyba dlatego, że na samą myśl skrzywdzenia innej żywej istoty robi mi się słabo... :(

Link to comment
Share on other sites

Vaza moim zdaniem szczeniak w Twojej sytuacji zupełnie nie wchodzi w grę. Oczywiście wszystkie maluchy są słodkie, ale i problemowe.
Popatrz na to z drugiej strony. Piesek, które chcesz wziąć (czy kupić?) jest niby mieszańcem "rasowiaka" z kundelkiem. Jak to się stało,że kundel pokrył tą suczkę? Czy ona ma rodowód? Jeśli nie, to dlaczego nie jest wysterylizowana? Kupując psa od tego człowieka napędzasz działalność pseudohodwli, których przecież nie popierasz.

Druga sprawa, to piesek zaproponowany przez malami. To sunia, która jest nauczona czystości i jeszcze doskonale potrafi współpracować z osobą niepełnosprawną. Wiem, że patrzysz na nią i widzisz tylko dorosłego kundla, ale nie patrz oczami. Ciężko to wytłumaczyć, ale ja miałam tak. Dostałam na DT suczkę. Jak tylko ją zobaczyłam pomyślałam "Boże jaki brzydki pies! Kto ją będzie chciał?" Po kilku dnia wiedziałam, że jej nie oddam, chociaż mąż nie zgadzał się absolutnie na drugiego psa. Do tej pory ludzie na podwórku komentują, to to "mała hiena", albo "jaki brzydki". A ona jest najcudowniejsza na świecie. Kocha jak nikt inny:)
Może tamta sunia chwyci Cię za serce i okaże się, że będzie mogła zostać na stałe. Zawsze jednak będziesz miała otwartą furtkę, żeby szukać jej DS, a póki co sprawdzisz swoje siły jako DT :)

Link to comment
Share on other sites

Ten piesek ma kosztować symbolicznie, w granicach 20 zł, czyli w sumie panu się zwróci za przywiezienie mi pieska i tyle z tego będzie miał. Więc chyba nie napędzam pseudohodowli... nie wiem czy ta shih tzu miała rodowód, może to też była niby-shih tzu i dlatego niewysterylizowana. Dlatego ten piesek to najzwyczajniejszy w świecie kundelek tylko z dłuższą sierścią i nie traktuję go jako rasowego. Jakbym kupiła niby prawdziwego shih tzu za 600-700 zł, to bym czuła, że napędzam pseudohodowlę i źle bym się z tym czuła, ale tu jest inaczej, jest oczywiste, że biorę kundelka...

Aha, zgłosił się drugi dogwalker, tym razem chłopak, ale za to nieodpłatnie :) on z kolei ma owczarka niemieckiego... Jestem totalnie zakręcona. Szczeniaki rozrabiają, wiem, ale może warto przeczekać, przecież wiecznie nie będzie szczeniakiem... Już sama nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

my możemy Ci doradzać,ale itak zrobisz jak zechcesz,ja osobiście wolałabym dać dom potrzebującemu psu,(a ten dodatkowo jest nauczony przebywania w danych warunkach) niż nagradzać kogoś,kto nie umie pilnować psa, tym bardziej,że ciężko bywa przy wychowaniu psa, a co dopiero, gdy masz ograniczone pole manewru, ja się nieraz zaplącze w smycz,a pomyśl czy dasz rade z biegającym wkoło szczeniakiem
a nieraz dzieci (młodzież), które nie mają psa,a chciały by, mogą pomagać za sam czas spędzony z psem, trzeba poszukać, tak jak pisałaś,że masz już kandydata :) a w Inowrocławiu jest schronisko, w Bydgoszczy też, no i są też szkolone psiaki w schronisku w bydzi,zresztą kilka maluchów w młodym wieku czeka

Link to comment
Share on other sites

A ja myślę że powinnaś wybrać albo jakąś mało żywotną, małą rasę, albo żywą, jeśli masz podwórko to pies będzie po podwórku biegał i się wyszaleje. A jeszcze lepiej; polecam ze schroniska jakiegoś mało aktywnego bidaka gdzieś ok. 10 lat który ma żeby przeżył spokojne dnie swojego życia a nie umarł jako numerek w schronisku! A jeszcze lepiej to suczkę bo samce są żywsze!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...