Jump to content
Dogomania

Problemy z dobermanem.


k-9

Recommended Posts

Hejka ;)
Mam klika problemów z 1.5 rocznym dobermanem (suka)
Otóż pies jest dość młody i ma dziwne fobie...
1. Boi się samochodu... jak miała 3.5 miesiąca samochód ją drasną. Jest to trochę kłopotliwe bo często się jeździ z psem nad jeziora i ona sam z siebie nie chce wskoczyć tylko trzeba ją siłą zmusić... Wiem, że to nie jest rozwiązanie... Ale to nie ja jestem tym 'niedobrym'
2. Pies boi się rowera... Nigdy nie miała jakiś przygód z rowerami więc nie wiem o co chodzi... Pies szczeka i się oddala ok 10m.
3. Pies szczeka na ludzi... i to dość agresywnie. Szczególnie na starszych facetów... Ostatnie omal nie doszła aby ugryzła chłopaka w rękę! jak się zerwała z obroży na plaży. Chciałbym aby ignorowała obcych, chyba żeby wydarzyła się sytuacje aby była potrzebna pomoc.
Reaguje tak gdy ktoś idzie szybszym krokiem...
4. To już średni problem ale pies nie umie chodzić na smyczy... Na kolczatce jakoś da się. Jak nie ma interesujących obiektów to pies ładnie idzie smycz prawie ciągnie się na ziemi. Ale jak zobaczy coś ciekawego to już się spina...
===
Te problemy są kłopotliwe szczególnie 1-3, pies gdy wychodzi na dwór w pole xD jest dość posłuszny przychodzi na zawołanie ogólnie zabawa i jest ok. Czasem znika w krzakach na jakieś 5 min aby sobie coś powąchać, poganiać za bażantami, choć czasem zdarza się wytarzanie w jakieś padlinie...
Problem smyczy też jest istotny bo nie zawsze można pozwolić psy na swobodę.
Liczę na jakieś wskazówki, bo pies nie jest doszkolony. Pies reaguje (choć nie jak maszyna) na komendy jak: siat, waruj, daj łapę, zostaw. czyli podstawy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...