Jump to content
Dogomania

4-5 letni pies a wychowanie


esos

Recommended Posts

zamieszkal u mnie psiur ze schroniska. psisko ma 4-5 latek. jest ulozone, calkiem przyzwoicie zachowuje sie na smyczy, jest dosc myslicielski - jak ostatnio sie zamyslil to wdepnal w kota (obudzony kot dostal zawalu, pies ledwie zauwazyl ze cos zwialo spod nog). pewnie nieco sie rozbryka gdy poczuje sie pewniej na nowym terenie ;)
ale nie o tym mialo byc. czy w tym wieku pies jeszcze jest w stanie chlonac wiedze, uczyc sie reagowania na komendy? nie mysle tu o 'znajdz bombe', tylko o prostych czynnosciach typu 'zostan', czy 'lezec', ktore bedzie faktycznie wykonywal gdy go o to poprosze, a nie zaleznie od swojego humoru?

Link to comment
Share on other sites

Witaj esos ,napisze tak ze schroniska wzielam 6 letniego boksera nauczyl sie wszystkiego ,w tydzien nauczyl sie szczekać na komende -głos- siad zostan np pod sklepem ,zawsze siadał przed przejsciem dla pieszych ,w momencie kiedy sie zatrzymalam ,byl psem mojego meza za nim poszedl wszedzie , ja tez problemów z nim nie miałam .Zył z nami 4 lata ,dostal wylewu i odszedl.Nastepny pies to suka tez ze schroniska ,jest z nami juz 8 miesiecy ,nauczyla sie juz bardzo wiele . moim zdaniem wiek psa nie ma zadnego znaczenia tylko metody jakimi sie je uczy, bez bicia ,nagradzanie pozytywnych zachowan ,cierpliwosc ,i podstawy psiej psychiki .To niesamowite jak psy potrafia się szybko uczyc. Nie zastanawiaj sie , czy sie nauczy ,ucz.....
powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

jak tylko zacznie cokolwiek jesc, bede musial sprobowac :)
na dzien dzisiejszy w 8 godzin nauczyl sie, ze jak wchodze do pokoju to nalezy zejsc z lozka i zrobic smutna mine ;)

chyba bedzie trzeba poszukac na forum informacji w tematach pt 'zlaz z mojego lozka' ;)

Link to comment
Share on other sites

pies jest u mnie pierwszy dzien, wlasnie nadchodzi pierwsza noc. dalem mu miche gdzies o 18.30 i dosc solidnie ja naruszyl (poki co wybierajac co lepsze kawalki)
w tym momencie jestesmy po 1,5godzinnym spacerze (w sumie 15 minut chodzenia, godzina w parku kiedy pies spod lawki obserwowal otoczenie i 15 minut powrot - dalej nie chodze ze wzgledu na jego lape - poki jej nie wylecze, dalej nie bede go ciagal) i psisko stara sie jeszcze wyszperac dla siebie kat do spania. caly czas laduje mi sie na kanape, jednak jak wchodze do pokoju od razu schodzi bez mrukniecia.
generalnie pies zaaklimatyzowal sie - nie boi sie zadnego kata, pcha mi sie pod nogi pod komputer, wie gdzie jego miski.
swojego miejsca jeszcze szuka, pewnie ma nadzieje na MOJE lozko ;) cos mi sie zdaje, ze bedzie staral sie wybrac cos innego niz legowisko ktore chcialem mu dac (materac z lozka, miekki i cieply) - jest przyzwyczajony do twardych podlozy (buda u poprzedniego wlasciciela + buda w schronisku).

Link to comment
Share on other sites

Esos.... a jednak zalogowałes się na dogomanii, bardzo się cieszę. mam nadzieję, że uzyskasz tutaj sporo dobrych informacji które ułatwią ci życie z naszym Aresikiem. A co0 do wychowania chyba nie musisz się aż tak obawiać, ja 11 letniego psa bralam ze schroniska i też mu coś do łebka nawsadzałam, pamietaj liczą się chęci i serce....A Ares to naprawde mądry pies- a jak ty go nazwałeś?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście,że dorosłego psa można wychować i wyszkolić tylko trzeba chcieć i pracować z psem. Proponuje zacząć naukę komend jak tylko psiak się zaaklimatyzuje i poznacie siebie nawzajem. Jest to ważne przy doborze odpowiednich metod szkolenia,bo inaczej uczy się psa uległego a inaczej dominanta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...