Jump to content
Dogomania

Powrót psa do chodzenia po operacji wiązadłą krzyżowego ??


henio1

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam wielka prosbe o pomoc.
Czy moze mi ktos powiedziec jak wygladal u Waszych psow powrot do normlanosci po zabiegu wiazadla krzyzowego?
Jak dlugo zaraz po zabiegu pies wracal wam do zdrowia?
Chodzi mi dokladnie o to w jakim okresie po zabiegu zaczynal sie jakkolwiek delikanie podpierac na operowanej lapie ? W jakim okresie zaczynal jej "uzywac"?
Obawiam sie o swoja sunie ,ktora jest juz prawie 2 tygodnie po zabiegu tylnej prawej lapy. Lapa ta dla niej praktycznie nie istnieje. Podczas chodzenia podnosi ja i prostuje do tylu i skacze na trzech pozostalych. Jest przy tym wesola i ruchliwa ,ale praktycznie zapomniala o chorej lapie. Masujemy jej codzienni miesnie w lapce ,dotykamy i nie ma z tym problemow ,nie odczuwa bolu. Natomiast jakiekolwiek proby ruchu lapy (zgiecia stawu) koncza sie na panice , piszczeniu i wyrywaniu sie. Weterynarz zalecil 3 razy dziennie po 10 do 30 zgiec lapy w stawie.
Martwie sie bardzo czy z tego powodu ,ze moja sunia jest taka panikara i nie da sobie wykonywac tych ruchow lapa to bedzie chodzila kiedykolwiek na tej lape ?
Nie chce zaprzepascic jej rechabilitacji. Mimo tego ze wyrywa sie i panikuje codziennie staram sie robic jej chociaz kilka delikatnych zgiec na tyle na ile mi pozwala. Prosze wiec o info od wszystkich osob ktorych psy mialy podobny zabieg.
Jak to bylo u was z pierwszym podparciem lapy itp ?
Moze 2 tygodnie to nie powod jeszcze do paniki ?
Pozdrawiam Piotr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...