Jump to content
Dogomania

Appenzeller w Polsce.


Appenzeller

Recommended Posts

Może wie ktoś ile jest mniej więcej appenzellerów w Polsce? Hodowli? Ja narazie czytałam o appenzellerach z Wajtatówki i z Czadori. I zastanawiam się czy w Polsce są jeszcze jakieś hodowle. I jak myślicie która hodowla jest najlepsza? Może ktoś ma appenzellera? Jak tak to może coś o nim opowiedzieć jak może :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witaj , Ja mam przepieknego appenzellera z hodowli Pani Ireny Rynkiewicz z Warszawy - Janosik z Wojtatówki. Janosik ma juz skonczone 2 lata jest Mł championem Polski oraz Championem Polski.Psy z tej hodowli sa naprawde piękne, zadbane, szczepione i co najwazniejsze socjalizowane.Pani Irena jest przemiłą osoba oraz pasjonatką tej rasy wie o nich wszystko i bardzo duzo sie od niej nauczyłam gdyz jest życzliwa i pomocna - zawsze.
Appezeller jest w Polsce psem bardzo rzadkiej rasy , a szkoda bo nie znam innej tak wspaniałej rasy.Pies jest prawdziwym przyjacielem rodziny dla niej zrobi wszystko , całą rodzine traktuje jak swoje stado i dzielnie je broni oraz pilnuje.Na spacerach zagania nas abysmy trzymali sie razem nie pozwoli dziecku odejsc od nas zbyt daleko gdy corka chce oddalic sie on zaraz zagradza jej droge i szczeka , stoi tak przy niej dopoki sie nie zblizymy.Pies tej rasy nie jest szczekliwy , szczeka tylko jak ktos obcy chce wejsci na posesje .Bardzo dobrze traktuje dzieci ,ale do obcych jest nieufny nie pozwala sie obcym głaskac .Jest posłuszny i bardzo bardzo mądry uczy sie wszystkiego w mig. To od nas zalezy co bedzie potrafił on zgadza sie na wszystko i pracuje bardzo chętnie.W domu jest niekłopotliwy , kocha wszelkie szaleństwa na dworze , jak damy mu sie wybiegac na spacerze wtedy nawet nie wiemy ze mamy psa w domu. Moj Janosik skonczył wiele kursów na posłuszeństwo wszystkie z najlepszymi ocenami , ma także szkolenie na psa obronnego i stróżujacego jest to dowód na to ze naprawde pojmują wszystko w locie . Jak masz jakies konkretne pytania to pisz ja bardzo chetnie na wszystkie odpowie bo jezeli zalezy Ci na idealnym psie to appenzeller taki jest ( nie jest to typ mordercy ale wnioskuje ze nie o takiego Ci chodzi).Pozdrawiam i zapraszam na strone Janosika. [url]www.appenzeller-reproduktor.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tak Pani Irena z Wojtatówki ma duże doświadczenie i warto u niej kupić szczeniaka, ale nie prędko się tam urodzą.
Czandoria to duża hodowla, ale jest prowadzona przez ludzi którzy bardzo poświęcają się swoim psom.
Oprócz tego jest Kujawski czar - nie znam tej hodowli osobiście.
W tą sobotę urodziły się szczeniaki w hodowli z odtockeho dvora na Słowacji.
Moja sunia która ma 2 lata pochodzi z tej hodowli. Teraz hodowca powtórzył krycie z przed dwóch lat.
Moja Amanda odnosi sukcesy na wystawach i w szkoleniu. Być może my założymy domową hodowlę, kto wie.
Jeżeli chodzi o szczekanie to nie jest prawda.
Appenzeller szczeka jak się nakręci na zabawę. Poza tym nie szczeka bez potrzeby. Inne psy w okolicy ujadają pół nocy a ona głównie nasłuchuje.
No chyba że ktoś obcy podejdzie do płotu wtedy robi swoje uuuuuuu. Sąsiadów nie obszczekuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='asia78']Tak Pani Irena z Wojtatówki ma duże doświadczenie i warto u niej kupić szczeniaka, ale nie prędko się tam urodzą.[/QUOTE]

Masz może informacje dlaczego?

Próbuję wejść na stronę tej hodowli, ale wyskakuje mi komunikat o zawirusowaniu witryny. Czy ktoś może mi podrzucić mail lub nr telefonu do tej hodowli?

Z góry dziękuje :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...