Jump to content
Dogomania

rownaj


madalenka

Recommended Posts

Dawno to było, a ja zgubiłam ten wątek.

[quote name='madalenka']Tyle to wiem. Tylko nie kapuje czy on ma siadac na komende, czy bez. Bo tu jest napisane, ze podac komende. To nie mozna od razu nauczyc psa zeby jak my sie zatrzymujemy to usiadl? Bez komendy?[/quote]

W regulaminie PT jest napisane, że [B]wolno[/B] podać komendę siad. Zatem nikt Ci punktów nie odejmie, jesli jej użyjesz, ale jeśli Twój pies siada automatycznie, to [B]nie musisz[/B] dodawać komendy.

Ze swojej strony dodam, że np. w obedience wymagany jest siad bez komendy.

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Próbuje na różnych wątkach zdobyć rady odnośnie nauki chodzenia przy nodze. Nie mogę znaleźć metody dla siebie i psa... :shake: W tej chwili do motywacji i nagradzania używam zabawek (głównie piłka) bo pies ma wulgarnie mówiąc jebca na punkcie łupu. Smaki już raczej nie sprawdzają się, pies pluje nimi bo czeka na piłkę. Ale z kolei praca na zabawce tak go podnieca, że nie ma mowy o w miare spokojnym myśleniu i precyzji... Jak już zajmie pozycje przy nodze (zwykle krzywo bo zbyt pobudzony... :roll: ) to mięśnie dupy az mu drgają, taki jest napięty i gotowy do startu. W takim napięciu przy moich nawet dwóch krokach do przodu pies prawie zawsze wychodzi przede mnie, a jeśli już idzie z barkiem na wysokosci mojej nogi, to zbyt daleko w bok, by móc obserwować kiedy wyleci piłka (puszczam ją spod lewej pachy).
Ogólnie mam wrażenie ze tak duże nakrecenie na zabawkę przeszkadza w szkoleniu. Co teraz???
Dam chyba spokój z tym równaj na razie bo cos spitole do reszty... :sad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...