Jump to content
Dogomania

Kocie jedzenie dla psa?


wiska

Recommended Posts

[FONT=Georgia]Mam problem: moja suczka wyjada jedzenie kotu ,a kot jej (przy czym kot musi mieć cały czas jedzenie w misce)?? Nie chciałabym, żeby mu wyjadała, bo utyje, a jest to jamnik, więc nie wyjdzie jej to na kożyść...[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Najprostrzy sposób, to postawienie kociej miski wyżej, tam, gdzie nie dosięgnie pies np parapet. ;) Kot raczej powinien mieć w misce suche jedzenie dostępne przez cały czas, ponieważ jada on w inny sposób niż pies czyli mniej, a zdecydowanie częściej.
Przy jamniku naprawdę nie ma problemu z ustawieniem miseczki kociej wysoko.Ja mam dwa dogi i koty. To już jest problem, ale nawet to można obejść:lol:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia]Dzięki,ale już to wyprobywałam -w efekcie kot przestawał jeść (zmana miejsca położenia misek),a ja czułam się skrempowana szukują np.: kanapki z szynką, ponieważ kocur siedział nad miskami (koło miejsca krojenia-mam mały blat) i sypał obficie włosem (jest to kot rosyjski niebieski, i praktycznie cały rok się lini) na moje jedzenie,doszłam do wniosku, że jest to mało higieniczne, i cóż: miski wróciły na swoje dawne miejsce...;) . W dalszym ciągu błagam więc o pomoc...!!!!![/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black]Karma dla kotów ma inny skład % niż karma dla psa, chociażby sama zawartość białka. Pies może dostać przebiałczenia (nie wiem czy to fachowa nazwa) i mieć wysypki, okropny łupież i inne paskudztwa. Tak było z moim poprzednim psem, dziwiliśmy się, że kot tak szybko zjada swoją karmę. Dopóki nie wysypało psa.:roll: Miska kota z podłogi wywędrowała na parapet i problem zniknął – i nawet schylać się nie trzeba.:razz: Natomiast kot może spokojnie wyjadać psie jedzenie i nic mu nie będzie. Pies nie był taki wielki aby sięgnął na parapet. W tej chwili mam także psa i kota. I niestety pies szybko wywąchał, że na parapecie są pyszności. :eviltong: Ze względu na to, że na blaty od szafek i parapet jest wstanie bez problemu dosięgnąć. Jedzenie kota wylądowało aż na wiszących szafkach. Kot bez problemu sobie radzi z dostaniem się na górę. Przebiega tylko przez jedna szafeczkę stojącą skacze na lodówkę a potem drugim susem na szafkę wiszącą z jedzeniem. Nie przygotowywuję na tej szafce jedzenia, pozostawiłam ją dla kota aby mógł swobodnie lecieć do swojej miski. :lol: Oczywiście na początku zawsze biegł na stare miejsce gdzie były wcześniej miski. Ale pakowałam super pachnąca konserwkę do miski podsuwałam pod nos i tak aby kot widział przenosiłam na nowe miejsce. Po tygodniu kot jak tylko poprosił o jedzenie od razu biegł na nowe miejsce „stołówki”.:eviltong: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia'][COLOR=black]:razz: Natomiast kot może spokojnie wyjadać psie jedzenie i nic mu nie będzie. [/COLOR][/quote]

No nie końca... Kocia karma ma dodawaną taurynę (powstaje z metioniny i cysteiny), która jest dla kota aminokwasem egzogennym (kot nie potrafi sobie jej sam wytworzyć) a dla psa endogennym. Dlatego kot jedząc psią karmę może być narażony na kardiomiopatię, zaburzenia rozrodu, wady rozwojowe kociąt, degenerację siatkówki oka, zaburzenia trawienia tłuszczów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...