Jump to content
Dogomania

Warunek Hodowlany


LadyK

Recommended Posts

Moim marzeniem jest owczarek australijski. Niestety chyba nie dam rady zapłacić 2-3 tys. za pieska. I się zastanawiam czy opłaca się wziąć psa na warunek hodowlany. Z tego co wiem, dostajesz psa za darmo, wystawiasz go i wyrabiasz dokumenty hodowlane, dopuszczasz do psa i płacisz hodowcy, albo dajesz szczeniaka/ki. Oczywiście, przydomek hodowli z której masz tego psa. Nie wiem czy to się w ogóle opłaca i czy są w Polsce hodowle, które dają szczeniaki na warunek hodowlany?

Link to comment
Share on other sites

Zależy co znaczy "opłaca się". jeśli wystawy to dla Ciebie zło konieczne, miotów nie chcesz odchowywać, albo w drugą str - chcesz założyć własną hod, z własnym przydomkiem -to się pewnie nie opłaca. a w innych przyadkach-raczej tak:)

ogólnie zasady takie jak sama napisałaś, z tym że każdy hod może trochę je zmodyfikować... ;) musiałabyś już pytać w konkretnej hodowli, którą jesteś zainteresowana. w pl oczywiście też się to praktykuje.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie szukam psa bardziej na sport, ale chciałabym też go wystawiać. Kocham agility i frisbee i chciałabym te sporty ćwiczyć z tym psem. Może też by były czasem mioty, ale nie koniecznie w tym celu chcę psa. Myślę też nad pudlem dużym.

Link to comment
Share on other sites

WARUNEK to także koszty - wystawienia psa, pokrycie go wybranym przez hodowcę repem - a to czasem nawet wysokie koszty i odchowanie miotu (jak nie masz sporo gotówki lepiej wszystko domówić przed podpisaniem umowy).
Warunek jest moim zdaniem idealny dla kogoś ktt chce zasmakować ciut życia wystawowego i mieć ciekawy miot i pełną opiekę ze strony dbającego hodowcy to jest wspaniałą rzecz. Na warunek oddaje sie najczęściej psy świetnie rokujące wystawowo. Ja ze swojej strony mogę polecić moja suczka jest wspaniały i hodowca także - zawierasz często przyjaźń na całe życie

Link to comment
Share on other sites

dokumenty hod czyli?

metryke-dostajesz jako dowod pochodzenia psa
rodowod-mozesz sobie wyrobic na pods metryki nic specjalnego nie robiąc (tzn pies nie musi jakiś szczególnych wymagań spełnić)

a pewnie chodziło o uprawnienia hodowlane-wiec w skrocie 3oceny bdb (dla suki) lub dosk (dla psa) w "dorosłej" klasie. jak chcesz dokładnie poczytać itp to warto zajrzeć do regulaminu hodowli psow rasowych (w necie napewno jest)-nie ma chyba sensu go tu przepisywać.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...