Jump to content
Dogomania

pięciomiesięczny yorczek,mam szereg pytań...


karolina100

Recommended Posts

Sarah,

Takiemu malenstwu wpadki zawsze zdarzyc sie moga. Oczywiscie, jezeli widzisz ze piesek zaczyna zalatwiac swe potrzeby musisz go slowem skarcic. Jesli nie masz mozliwosci obserwowania psiaka, to tak jak pisze Flaire bardzo przydatny okazuje sie kontenerek.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind, jaki to ma być ten preparat?:BEA clean-prep. do usuwania plam pochodzenia zwierzęcego, czy HOME fresh-neutralizator zapachów?
To zależy czy chcesz usuwać plamy, czy neutralizować zapachy :wink: . Jeżeli cel jest taki, żeby pies nie siusiał w to miejsce, to neutralizator zapachów. Ale myślę, że na starych plamach to nie dużo da...
Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisala Flaire, wybierz ten ktory neutralizuje zapaszki.

BTW podobno polecany srodek na niektore psy dziala, a na inne nie. W Majki przypadku zadzialal, ale musze przyznac ze zbyt szybko wietrzal. Dla przykladu powiem, ze po spryskaniu preparatem dywanu ok. tygodnia pies omijal "aromatyczne" miejsca. Po tygodniu niestety zaczynal na nie sikac od nowa :(

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind, pewnie ze lepiej wstawic tak ale jestem jeszcze troszke zakrecona.

Co do uszek to mają się dobrze i już sobie stoją, troche przechylają się do tyłu, to dziwne...

Mam pztanko, czy takiemu malemu psiakowi wzstarczy jako ubranko golfik czy powinno byc cos ocieplanego np. kombinezonik

Wzbieram sie na zakupy i nie wiem co bedzie lepsze

Link to comment
Share on other sites

Wind, york jest jeszcze tak malutki, że nawet najmniejszy rozmiar golfiku okazał sie za duży (za długi). Ale jednak go kupiłam i właśnie usunęłam ten paseczek zakładany na ogonek, zresztą cały golfik trzeba było skrócić o połowę. Co tu duzp mówić, nie ma u mnie sklepów z psią odzieżą :)

jak psinka podrośnie to pewnie kupię jej kombinezonik.

A golfik jest tak "zbudowany" że po modyfikacji (zmniejszeniu) zakrywa dokładnie cały brzuszek ("wolny" od sierści), tak że wystaja tylko łapki i ogonek.

Mam jeszce jedno pytanie, co prawda mam sunię, ale interesuje mnie czy yorka chłopca można nauczyć korzystania z kuwety? Przeciez piesek podnosi łapkę, więc jak to jest? Wstawic do domu hydrant ?:) tak ulubiony przez psiaki w kreskówkach :):)

Link to comment
Share on other sites

Czasami widuje juz bardzo dorosle psy, ktore wybiegajac z domu szybciutko kucaja na trawniku i zalatwiaja swoje potrzeby. Nie ma w tym nic niepokojacego, tak jest poprostu szybciej.

Mialam kiedys psa, ktory jak dobrze pamietam od 7 - 8 miesiaca zaczal podnosic nozke. Jednak gdy bardzo chcialo mu sie siusiu, upodabnial sie do suni i w kucki zalatwial naglaca potrzebe ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Moj Rocky podnosi nóżkę od jakiegoś czwartego miesiąca swego zycia. Ale faktycznie zauważyłam, że jak mu sie strasznie chce chce to przysiada i tylko na sam koniec podnosi nożkę, czasmi nawet sobie ja zmieni. :D

Pozdrawiamy

Iwa & Rocky

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 4 years later...

hej mam na imie Julia;) Moj york ma 7 tygodni, nie ma rodowodu, jest poprostu kupiony od znajomych mi ludzi ktorzy maja suczke i psa, sa to dobrzy ludzie, mam go w domu doslownie pare dni;) ma na imie Dorian, i jest poprostu kochany, chocia zadziorny gryzie po nosku, nogach itp, wychpdza mu zabki wiec moze dlatego ;) od kiedy uczyc go komend? i w jaki sposob najlepiej, mieszkam za granica w kazdym sklepie sa maty dla szczeniakow zalatwia sie na matke kiedy to widze nagradzam go ciasteczkiem dla szczeniakow od 2 miesiaca;) zadko kiedy zdarza mu sie zrobic w innym miejscu, czy ktos pomoze mi ? od kiedy i jak go wychowac ? kidy i jak uczyc koment typu siad, lezec, lapa itp ? teraz zawczesnie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...